Recenzja

Wpisy zawierające słowo kluczowe recenzja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

"Ania. Biografia Anny Przybylskiej" Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 32/100  "Ania. Biografia Anny Przybylskiej" Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki ebook     Muszę przyznać, że nigdy nie byłam jakąś wielką fanką tej aktor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Córeczka" Kathryn Croft Recenzje przeczytanych książek

"Córeczka" Kathryn Croft Kathryn Croft "Córeczka"   Wydawnictwo książki BURDA, Warszawa 2017           Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Porter. Simone i jej mą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy wspaniały świat Huxley Kultura dla Wszystkich

Pierwszą i inaugarcyjną recenzją na blogu będzie opis jednej z lepszych książek w historii - Nowy wspaniały świat Huxleya.  To co najbardziej mnie dziwi już na początku książki to, to jak ktoś mógł opisać taką wizję świata w latach 30 XX wieku. Jak na owe czasy musiała to być przeraźliwa wizja przyszlości, z którą ludzie zapewne nie chcieli mieć wiele wspólnego.. Po poznaniu boharerów nie możemy uwierzyć, że ludzie w tym świecie od początku doskonale wiedzą, jakie mają miejsce w szeregu i do czego zostali stworzeni, uważają oni państwo za swojego bzawce, który najlepiej wie co mamy robić w życiu. Wśród ludzi nor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
„The kissing booth” - Budka z całusami Witamy!

Hej, dzisiaj wpis pisze sama (Agata), następny napisze Wiktoria.    Chciałabym opowiedzieć o książce "The kissing booth" autorstwa Beth Reekles. Na początku dodam, iż książka jest stricte młodzieżowa, na pewno wielu z Was ją czytało, bądź oglądało film.  Głównymi bohaterami powieści są Roschelle Evans oraz jej przyjaciel Lee Flynn. Niestety już na samym początku lektury dowiadujemy się, że m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moje (lekkie) przemyślenia o anime fly me to thr moon AniMemeBlog

Cóż, słowem wstępu miałem się wypowiedzieć na temat ów utworu, a to bardziej teoria i reakcja na obserwację, lecz to może mi pomóc zrozumieć głębie tego dzieła, jako średnio obeznań w kulturze mang oraz anime wypowiem się jako ja Kemal Sójka po dłuższym czasie można zaważyć, iż nawet w Interze są wskazówki na temat fabuły tego wyżej wymienionego dzieła, mimo że to złoto jest jedynie adaptacją, a informacje z niego mogą był skrzywione jednak czytając tekst opening możemy zaważyć nawiązania do długiego czasu, a duża część fabuły nawiązuje do Opowieści o zbieraczu bambusu, a sama bohaterka wydaje się yć księżną księżyca i szacując to mogę wywnioskować, że podczas (prawdopodobnie) swojego 4,36 mld życia spotkała wielu w tym ów zb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Enola Holmes Filmy i recenzje

   Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes odkrywa, że jej matka opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka i Mycrofta, którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla "młodych dam". Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda. Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Książę Czaruś Filmy i recenzje

   Dawno, dawno temu niegodziwa Wiedźma rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna – każda z nich święcie wierzy, że przystojny książę chce ożenić się właśnie z nią. Jednak ojciec Czarusia, świadomy klątwy, jaka ciąży nad synem, ma już dość sercowego chaosu panującego w królestwie i stawia przed chłopakiem ultimatum. Albo odnajdzie miłość życia i ustatkuje się, albo straci prawo do tronu. Czaruś, wspierany przez sprytną złodziejkę Laurę, wyrusza więc w pełną przygód podróż, w poszukiwaniu sposobu na zneutralizowanie zaklęcia. Czy zdoła pokonać klątwę i znaleźć „tę jedyną”, zanim będzie za późno? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Więcej niż myślisz - recenzja Filmy i recenzje

   Główną bohaterką filmu pt."Więcej niż myślisz" jest Ellie Chu. Jest ona nieśmiałą kujonką i właśnie ona  zostaje wynajęta przez Paula — uroczego, ale niezbyt elokwentnego sportowca — by pomóc mu oczarować popularną dziewczynę. Wbrew dzielącym ich różnicom ten biznesowy układ szybko przeradza się w przyjaźń. Sprawa jednak się komplikuje, gdy Ellie stwierdza, że obiekt westchnień Paula podoba się również jej. Serdecznie zachęcam do obejrzenia tego filmu, ponieważ uważam, że na prawdę warto. Życzę miłego seansu! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wysoka dziewczyna - recenzja Filmy i recenzje

Jodi ma 16 lat i od zawsze była najwyższą dziewczyną w szkole, ale nigdy nie czuła się z tym dobrze. Odkąd pamięta, inne dzieciaki się z niej śmiały, a ona chodziła przygarbiona, ale teraz wreszcie los się odmienia. Jodi poznaje Stiga, niemal idealnego Szweda z uczniowskiej wymiany zagranicznej, który jest nawet wyższy od niej. Ta nowa znajomość wywraca świat Jodi do góry nogami i sprawia, że staje się ona częścią miłosnego trójkąta. Jednak dwójka jej najlepszych przyjaciół oraz biorąca udział w konkursach piękności siostra Harper pomagają dziewczynie wreszcie pokonać kompleksy, przez które ta nie potrafiła docenić samej siebie. "Wysoka d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piąta fala - recenzja Filmy i recenzje

   Cassie wiodła spokojny żywot nastolatki – chodziła do szkoły, miała przyjaciół, pojawiała się na imprezach. Do czasu, aż pewnego dnia na niebie pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający. Na początku tylko tkwił w miejscu, jednak na dalszy rozwój wydarzeń mieszkańcy Ziemi nie musieli długo czekać. Najpierw Obcy, bo tak ich nazwali Ziemianie, uderzyli impulsem magnetycznym – przestały działać wszelkie sprzęty elektroniczne i pojazdy, później nastąpiły trzęsienia ziemi i powodzie, następnie ludzkość została zainfekowana śmiertelnym wirusem – przeżyli nieliczni. Kolejnym krokiem okazało się zejście Obcych do ludzi, czyli powolne opanowywanie ciał mieszkańców Niebieskiej Planety. Jak będzie wyglądała ostatnia, piąta fala ataku? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy kroki od siebie - recenzja Filmy i recenzje

   Główną bohaterką filmu "Trzy kroki od siebie" jest cierpiąca na mukowiscydozę Stella Grant, która kolejny raz w swoim życiu trafia do szpitala. Wszyscy ją tu kojarzą – za ścianą ma najlepszego przyjaciela, z pielęgniarkami jest po imieniu, a każdy zakątek placówki zna jak własną kieszeń. Nie zna natomiast jeszcze Willa – pogodzonego z życiem dzieciaka, który już dawno przestał wierzyć, że leczenie w czymkolwiek mu pomoże. Dodatkowo chłopak nosi w sobie wirusa, którym zarażenie się przez Stellę znacznie pogorszyłoby sprawę i uniemożliwiłoby przeszczep nowych płuc, które dadzą jej dodatkowe pięć lat życia. Tak więc Stella i Will zawsze muszą przestrzegać dystans 1,80 metra. Jak można się domyślić spotkanie tych dwojga skutkuje powstaniem uczucia, które strasznie utrudnia trzymanie dystansu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Do wszystkich chłopców, których kochałam - recenzja Filmy i recenzje

   Lara Jean Covey to nastolatka, która unika kłopotów na wszystkie możliwe sposoby. Nigdy nie miała chłopaka, nie chodzi na imprezy, jeszcze się nie całowała, a w wolnych chwilach... pisze listy do chłopaków, których kochała. Chociaż dziewczyna tego nie planuje, to jak można się spodziewać, trafiają one do prawowitych właścicieli. Problemy zaczynają się wtedy, gdy okazuje się, że istnieje list zaadresowany do chłopaka siostry Lary Jean, jak i inny, do kolegi ze szkoły, który chodzi z byłą przyjaciółką głównej bohaterki. Aby siostra Lary Jean, jak i jej były chłopak nie myśleli, że podoba jej się Josh, postanawia wdać się w udawany związek z Peterem Kavinskim - jednym z pięciu adresatów listów miłosnych, w których zamyka swoje uczucia. Od tego czasu jej życie miłosne obraca się do góry nogami i nie jest już szarą myszką, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszystkie jasne miejsca - recenzja Filmy i recenzje

   "Wszystkie jasne miejsca" to film rozgrywający się we współczesności i mocno skupiony na problemach emocjonalnych młodych ludzi. Cała akcja rozpoczyna się w momencie, w którym nastoletnia Violet Markey bladym świtem stoi na krawędzi mostu nad przepaścią, wyraźnie rozważając skok. W tym kryzysowym momencie spotyka ją Theodore Finch, który swoją serdecznością i uśmiechem sprawia, że dziewczyna porzuca plany i decyduje się postawić krok w tył. W porę powstrzymana próba samobójcza staje się przyczynkiem do rozkwitu uczucia między tą dwójką – tym silniejszego, że obydwoje noszą w sobie traumy, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gwiazd naszych wina - recenzja Filmy i recenzje

   Główną bohaterką filmu "Gwiazd naszych wina" jest Hazel Grace. Jest ona szesnastoletnią dziewczyną chorą na raka. Choroba jest już w czwartym stadium, są przerzuty do płuc. Hazel nie może samodzielnie oddychać. Gdziekolwiek się ruszy, musi ze sobą zabierać butlę z tlenem. Nienawidzi spotkań grupy wsparcia, w której uczestniczą osoby chore na raka. Hazel próbuje zamknąć się przed całym światem w swoim pokoju. Do czasu, gdy na jednym ze spotkań grupy wsparcia poznaje Augustusa Watersa. Chłopcu choroba odebrała jedną nogę. Początkowa przyjaźń między Hazel i Gusem przeradza się w coś głębszego i silniejszego, choć w tle wciąż obecny jest cień choroby.    Jednym z największych atutów filmu jak i powieści bez wątpienia są boh (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy Tokyo Ghoul:re było aż takie złe? Lord Explosion Murderer

 Serdecznie witam w moim pierwszym wpisie na tym blogu. Jak już zauważyliście zajmę się dzisiaj tematem trzeciego i czartego sezonu dosyć popularnego anime a mianowicie- Tokyo Ghoul. Zanim przejdę do samej mojej recenzji chciałabym zaznaczyć, że mogą się tutaj pojawić spojlery dotyczące każdego z czterech sezonów. Zanim jeszczę zacznę chciałabym mniej więcej przypomnieć akcję/fabułę https://shinden.pl/series/51976-tokyo-ghoul-re   Przechodząc do głównego tematu, czy Tokyo Ghoul:re było aż takie złe? Jeśli ktoś jest fanem tej serii to wie, że spotkała się ona z dosyć dużą negatywnością po adaptacji następnych sezonów, mimo iż pierwszy był bardzo dużym sukcesem. Więc dlaczego? Ja osobiście obejrzałam wszystkie części jednak w pewnych momentach akcja wydawała się trochę sztuczna i przyśpi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »