Przemyślenia

Wpisy zawierające słowo kluczowe przemyślenia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Cytujemy Poczytajka Blog

Witajcie moi mili. Dziś przychodzę do was z pewnymi przemyśleniami odnośnie powieści "Ferdydurke". Pragnę nakreślić Wam sytuację i przedstawić tło całej sceny. Klasa szósta odbywała właśnie lekcję z profesorem o pseudonimie Bladaczka (określenie pochodzi od niezdrowej i ziemistej cery pedagoga). Jak to się zwykle zdarza, na początku zajęć sprawdzane jest zadanie domowe. Większość z klasy nie wykonała zadania, co też tłumaczyli problemami ze zdrowiem ( migrena, wysypka, drgawki, konwulsje). Jedyną przygotowaną osobą był Syfon czyli Pylaszki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Każdego dnia Światłocień

Każdego dnia czuję coraz mniej, Tych emocji dobrych, o których każdy tak rozprawia. Nie pamiętam już czym jest czyste szczęście. Nie potrafię go dostrzec, choć na wyciągnięcie ręki. Jak oko wykol, okryło je bielmo rozczarowań. Wulkan wściekłej goryczy kipi w moich trzewiach. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja marna egzystencja Moje pierdoły

Średniowieczni kapłani straszyli katolicki świat piekielnym ogniem. Ludzie byli pełni trwogi. Często nie rozumieli zbyt dużo z odprawianej po łacinie Mszy Świętej. Człowiek w przybliżonych czasach był niczym robak, który przyszedł na świat po to żeby dokonać swego marnego żywota. Kościół przed wiernymi pokazywał świat utrapień. Pełne chorób, nieczystości i plugastwa. Być moż było w tym wiele prawdy ale na całe szczęście czasy się zmieniły.   Już nie jesteśmy małymi robakami. Jesteśmy wciąż prostymi zjadaczami chleba ale dzięki umiejętności czytanie możemy sami interpretować księgi Nowego i Starego Testamentu.Sam Kościół pomaga nam w zrozumieniu Pisma Święego. Przekładnia tekstów jest dostępna w kościele, filmach  i internecie. Mimo tego wciąż czuję się jak mały robak.    Pismo Święte nie daj mi pociechy. Owładnięty dniem powszednim nie mam czasu zatrzymać się w pogoni zwanej życiem Nie mam czasu by uspokoić swoje zatrosk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czerwcowy dzień ucznia. Stolen Stars - porady dotyczące problemów psychicznych

Witam wszystkich (nielicznych), którzy zdecydowali się tu zajrzeć. Teoretycznie, powinnam teraz uczyć się do sprawdzianu z francuskiego (moi rodzice myślą, że to właśnie robię0, ale przyznam szczerzę, że nie mam teraz do tego natchnienia. Byc może wydaje Ci się to dziwne, ale do nauki, wegług mnie, również potrzebna jest inspiracja. Wracając, siedzę teraz przy biurku z nogą na błacie i kubkiem zielonej herbaty obok i naszła mnie teraz ochota na napisanie tego pierwszego wpisu. Tematyką dzisiejszego tekstu bedzię choroba zwana schizofremią. Ostatnio zainteresowałam sie tym... schorzeniem? Nie, to chyba po prostu inny sposów bycia, według którego żyją osoby chorujące na schizofremię. Nie jestem bardzo rozeznana w temacie, ale muszę się czymś podzielić, chociaż (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapomniany karton World

  Zdarza Ci się myśleć o różnych problemach ale dopiero jak je wypowiesz nabierają prawdziwej powagi? Dociera do Ciebie, że zostało Ci na prawdę mało czasu, że nie zrobiłaś czegoś jak należy? Dobrze wiesz, że to Twoja wina, to Ty zawaliłaś, ale nie masz siły o tym myśleć, w sumie to nawet nie chcesz. Pakujesz problem w kartonik i odkładasz na ostatnią półeczke w mózgu. Pozamiatane. Co jakiś czas przypominasz sobie o tym co ukryłaś ale nawet nie otwierasz wieczka, odkładasz  spowrotem, by znów o nim zapomnieć. Ale ten problem sam nie zniknie. Nie możesz wyrzucić go z głowy, on tam zostamie. Musisz go pokonać, zakurzonego wyciagnąć i rozwiązać. Choć to trudne, choć to męczące. Nie ma drogi na skróty. Ale dasz radę, jesteś dzielna. Choć nic Ci nie sprzyja, jesteś dzielna. Na pewno coś wymyślisz a pusty karton poczeka na kolejnego lokatora. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fallout 76 - czyli co skopała Bethesda Giercovnia

Sprawa Fallouta 76 rozeszła się po internecie z wielkim hukiem i zgrzytem, a całą sprawę podsycała jeszcze Bethesda dodając do gry kolejne błędy i banując "nieuczciwych" graczy. Spora część z nich faktycznie była nieuczciwa i wykorzystywała te błędy na swoją korzyść, jednakże część wrzucała na serwery gry swoje modyfikacje, które często poprawiały jej stan (było to jednak chwilowe).  Teraz więc trzeba się zastanowić: Czy za stan gry odpowiedzialna jest tylko Bethesda? Pomimo tego, że wypuściła ona do obrotu niegotowy produkt, to jednak starała się je naprawić, lecz czesto modyfikacje wprowadzane na serwery przez graczy psuły plany całej korporacji. Na dodatek należy wspomnieć, że Bethesda nie miała zbyt dużych "umiejętności" w tworzeniu gier multiplayer, a całą swoją wiedzę o wypuszczaniu nowych tytułów opierała na wcześniejszych doświadczeniach z tworzenia gier typu Single Player. Tytuł ten można więc uznać za PRÓBĘ stworzenia tytułu mmorpg, który n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Startujemy !!! Męża stresy, czyli jak się nie dać zwariować

Cześć. Jestem Łukasz ( imię zmienione ) Staje przed nowym zakładam bloga o ciekawej nazwie  "męża stresy" chciałbym się z Wami podzielić, jak póki co żyje w dziwnym małżeństwie. Będę tu codziennie pisał. Zagladajcie. Pozdrowienia.

Zobacz cały wpis na blogu »
Odcienie szarości. W Mojej Głowie

Będąc małą dziewczynką, wydawało mi się, że rodzina, dorośli, starsi ode mnie, są wszechmogący, potrafią i wiedzą tyle, że na pewno w złej  albo przykrej chwili mnie uratują, albo będą potrafili pocieszyć. Kiedy chorowałam, zawsze strasznie to przeżywałam, mama zawsze to bagatelizowała i jak magiczną różdżką, krótkimi słowami  ,,nic Ci nie będzie" przestawałam się tym przejmować. Teraz, będąc już dorosła, kiedy widzę babcię, skarbnicę wiedzy, inteligentną wspaniałą i kochaną kobietę, jako starszą, schorowaną osobę,boję się życia.  Jak to się dzieje, że nagle dorastamy i po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Marności, czyli vanitas Od myśli do wniosku, czyli coś o filozofii

Witam Jako, że jestem licealistą, to dopiero uczę się o pewnych rzeczach. Matematyka, fizyka, geografia etc. , wszystko to częśćszkolnej rutyny. Język polski, jako jeden z przedmiotów zachaczający o filozofię, w dużej mierze nakłania do czynnego myślenia na wiele tematów. "Vanitas vanitatum et omnia vanitas", inaczej "marność nad marnościami i wszystko marność" to cytat pochodzący z Księgi Koheleta. Na pierwszy rzut oka, zdanie o negatywnym zabarwieniu, zyskuje kompletnie przeciwne kolory po jego dogłębnym przeanalizowaniu. Mimo pesymistycznego wrażenia, jakie wywiera początkowo cytat, słowa te, mają znacznie głębszy i bardziej pozytywny sens. Marność, w znaczeniu wyżej wspomnianej Księgi, jest niczym innym jak przedmiotem, częścią fizyczną naszego świata. Rzeczy doczesne nazywane są tutaj w taki sposób z racji na ich zwodniczą naturę- taką, która odwraca nas od tego co ważne. Od tego co duchowe... Jezeli chcemy poczuć się spełnieni, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
milczac Milcząc

Conajmniej dziwnie się czuję. Złoszczę się bo sama nie wiem czym ten fakt jest spowodowany. Chciałabym prowadzić spokojne życie. Nie muszą być fajerwerki, po prostu chcę czuć wewnętrzny spokój. Że to co jest do tej pory - moje zycie nie zostanie  zakłócone.... ale jak żyć w tej świadomości, kiedy mój wybranek ma jedną z tych cech tak znienawidzoną przeze mnie. Mianowicie tak bardzo szybko sie irytuję. Jak dla mnie to szkoda energii na tak absurdalne zachowanie, ale on inaczej chyba nie umię, tak jakby to był jego przepis na życie. Nie będę pisać, że ogarnę temat bo tak nie jest. Staram się, próbuję ale mimo tego odczuwam ból, taki psychiczny...bo juz wiem, że będąc z nim ja nie bęę miała prawa wyrażać swoje uczucia, emocję.... jakby to było coś złego. Ale przecież tak nielicznych na to stać. Żyjemy w zakłamanym i znienawidzonym świecie, ludzie nie potrafią wyrazić w prost swoich uczuć, mówią to co w danym momencie trzeba powiedzieć...szczerość? Tak często m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli nieuczesane Wszystko i nic

Jak co tydzień mamy niedzielę,ale ta odbiega od wszystkich innych bo jestem sama w domu i dobrze mi z tym

Zobacz cały wpis na blogu »
Arcade Fire - Reflektor recepta na życie

Moją ulubioną płytą, której mogę słuchać bez końca, jest "Reflektor" zespołu Arcade Fire. Jej nazwę można różnie interpretować, ale dla mnie reflektor kojarzy się ze światłem pochodzącym od ekranu monitora komputera czy wyświetlacza telefonu. Tytuł może też nawiązywać do życia w blasku fleszy, co mogło spadnąć na zespół jak grom z jasnego nieba po wygraniu Grammy. Zespół Arcade Fire z Montrealu ciężko jest zaszufladkować do konkretnego gatuku muzyki, jednak przyjmuje się, że są przedstawicielami gatunku indie rock. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pójdę do kina na Gra tajemnic film online ;) Info o Gra tajemnic film online

Warit wciąż schowany Gra tajemnic online za wzgórzem, zbierał komunikaty z machinacji zwisającej teraz w bezruchu, ponad trzysta metrów ponad osadowiskiem, która dzięki specjalnie stworzonym śmigłom nie wydawała jakiegokolwiek dźwięku. Nieprawdopodobnie teraz było sobie Gra tajemnic film online wymarzyć jakąkolwiek operację wojskową bez użycia tego obiektu. Emitował nieprawdopodobną przewagę stronie ofensywnej, doręczając jakichkolwiek informacji taktycznych. Bardziej wykształcone Gra tajemnic online myśliwce, które startowały z pokładów lotniskowców, były wyposażone w aparaty przeszukujące grunt do wnętrza jednej mili, czujniki Gra tajemnic film online reagujące na temperaturę generujące schemat odnalezionych źródeł ciepła a nawet dawały możliwość generowania strumieni elektromagnetycznych. Ta oto ewentualność online lektor cda oczywiście sprawiała wyprawę samobójczą dla bardzo drogiego drona. Magdalena pominęła ujadanie fagasa i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie ma chęci na zmiany Mój świat biznesu i nie tylko.

Można powiedzieć, ze dzisiejszy świat jest jedną wielką maszyną, a wszyscy ludzie są jej częściami, napędzającymi to wielkie błędne koło. Ciągle gnamy do przodu, bez czasu na odpoczynek. Każdy z nas pragnie otworzyć własny biznes, który przeniósłby mu żądany i upragniony dochód, który sprawiłby, że moglibyśmy któregoś dnia wreszcie odpocząć, który wynagrodziłby nam całą tą ciężką pracę i nieprzespane noce. Jednakże bardzo trudno trafić i wskoczyć w dzisiejszy rynek. Ciężko opatentować też jakiś pomysł, który byłby innowacyjny i dochodowy. Większość ludzi przyznaje, że jako nastolatkowie snują wielkie plany, próbują, starają się, myślą, lecz po jakimś czasie porażek decydują się na pracę mniej dochodową, już wcześniej ustaloną- dla przykładu franchising.   Odkąd edukacja stała się ogólnodostępna i uczęszczanie do szkół obowiązkowe do ukończenia osiemnastego roku życi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Możliwość prowadzenia działalności w systemie franczyz... Mój świat biznesu i nie tylko.

Znacznie łatwiej w dzisiejszych czasach prowadzić działalność. Jest wiele możliwość i zasięg informacji również jest większy. Dzięki temu, że technologia się rozwija, internet dostarcza nam coraz więcej informacji. Spokojnie można zasięgnąć tam informacji co to jest franczyza. Ten system prowadzenia działalności, znacznie zyskuje na popularności w ostatnim czasie.     Ludzie chętnie decydują się na franchising. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Najważniejszym jest jednak szybkość w zyskach. Dostaje się gotowe produkty, nazwę i należy zająć się tylko sprzedażą. Jest to w zasadzie bardzo proste. Nie każdy decyduje się na tę formę, gdyż franczyza to nie tylko same korzyści. Coś za coś, podmiot z którym podpisuje się umowę c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »