Przemyślenia

Wpisy zawierające słowo kluczowe przemyślenia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zapoznanie Życie Kapibary

Cześć wszystkim! To tak na przywitanie, bo nie wiem jak inaczej zacząć. Poniższa historia będzie długa, nawet bardzo. Niestety nie jestem dobry w pisaniu czegokolwiek, nic nie czytam, wolę matematykę. To mówię na wstępie, nie chce później słyszeć, ile to błędów popełniłem, jak nieskładny jest ten tekst. To będzie historia mojego życia. Czuję, że muszę się nią podzielić bo bardzo szkoda byłoby, gdyby po prostu przeminęła i nikt się o niej nie dowiedział. To jest po prostu zbyt dobry materiał, bo najlepsze scenariusze pisze życie. Zawsze dziwiło mnie to stwierdzenie, ale teraz naprawdę to rozumiem. Ok, jeszcze tylko kilka ustaleń i zaczynamy. Chcę być anonimowy aczkolwiek wiem, że jeżeli przeczyta to ktoś z rodziny, zostanę zdemaskowany. Jest takie anime, "Death note " , gdzie w kilka odcinków, z całego świata, detektyw praktycznie odkrywa osobę poszukiwaną. Cześć faktów zmienię, zamiast pisać np umarła babcia, będzie umarł wujek. Imiona też zostaną zmienione, nie opiszę ws (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Małe a jednak nie piękne Ciesz się życiem teraz

Każdego dnia patrzy na ciebie fałszywymi oczkami i czeka, kiedy będzie mogła zająć twoje miejsce. Jej uśmiech towarzyszy ci nieustannie. Nawet nie wiesz, jakim wysiłkiem to robi. Powinnaś jej współczuć, bo ty robisz tylko to, co chcesz. W swojej wolności nie dostrzegasz jej dwulicowości i podłości. Używasz terminu nikczemna kreatura, ale oto prawdziwe uosobienie masz przed sobą. Hmmm... kto by pomyślał? Dzieli z tobą służbowy pokój, dzwoni z bólem serca i po rodzinnej awanturze. Wspierasz ją i pewnego dnia odkrywasz swoją pomyłkę. Nic nie trwa wiecznie. Nawet trwanie. No cóż, nikczemność ma swoją postać. Podobno małe jest piękne. Na szczęście tylko podobno, bo babcia mawiała, że tyle w ziemi, co na ziemi. I oto odkrywasz prawdę tej sentencji. Patrzysz i widzisz. I znowu na szczęście, zupełnie cię to nie boli. Masz już takie wyposażenie życiowe, które pozwala ci przejść nad tym obojętnie. Czas pokaże. Właściwie odczuwasz satysfakcję. Masz tyle lat i wciąż j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wspomnienia Ciesz się życiem teraz

A jednak umarł. Emocje opadły. Pozostał w pamięci i na fotografiach. Pozostał w konsekwencjach swoich decyzji, które z pewnością będą żyć własnym życiem jeszcze długo. Być tu, potem tam i znowu tu... być gońcem ze złymi wiadomościami. Wszystko to rzeczywistość, z którą trzeba było się zmierzyć. Doświadczenia niczym gorąca podkowa znacząca sztuki w stadzie mocno wyciska swoje piętno na mojej duszy a cień kapelusza jeźdźcy przypomina mi, że nic nie jest dziełem przypadku. Czas niczego tu nie uleczy. Stało się. I już. Niektórzy zostali porzuceni, inni próbują skorzystać z okazji. Kiedy zbyt szybko kartkujesz tą historię, nie zdążysz zobaczyć, że nic nie jest dziełem przypadku. To też jest lekcja. Myślę, że z tych bardzo elitarnych. Nie wielu jest w stanie zaliczyć po niej egzamin. Nie zostawiłam Cię chłopaku. Bądź dzielny. Nigdy Cię nie zostawię. Synku.

Zobacz cały wpis na blogu »
Reglamentacja wolności Ciesz się życiem teraz

Trwająca przez lata próba zdeptania może dotyczyć każdego. Nie chodzi tu o wskazanie konkretnie mnie czy ciebie. Po prostu, stajesz się niewygodnym elementem sąsiedzkiej układanki, zawodowych puzzle lub jakaś inna grupa czy jednostka chciałaby zepchnąć cię na margines istnienia bądź całkiem wyeliminować z sobie znanych powodów. Ktoś zwyczajnie chce być majestatem, który będzie rozdawał wolność. Jego eminencja uzurpuje sobie władzę do zarządzania twoimi emocjami, czasem, wydarzeniami i w końcu życiem. Od ciebie zależy jak daleko pozwolisz niszczycielowi.  Siedzisz więc naprzeciw i nagle zadajesz sobie sprawę że twój rozmówca przypomniał sobie kim byłaś przed laty. Widzisz zmianę na jego twarzy. Zgrabnie zarządza emocjami bo włożył wiele pracy, aby dziś być kimś innym. Stare historie wciąż dają znać o sobie. Nie da się wymazać wszystkiego. Nawet przez sekundę nie domyśla się, że ty też wiesz kim on jest. Nawet przez sekundę nie sądzi, że zauważasz te drobne zmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nic nie widziałem, nic nie słyszałem Ciesz się życiem teraz

Kiedyś skupiałam się na otaczającej mnie rzeczywistości, którą lubiłam opisywać. To było przyjemne hobby, dopuki nie okazało się ryzykowną grą. Okazało się bowiem, że nie wszystko co widzę mogę widzieć a już z pewnością dać temu wyraz. Minęły lata od tamtych wydarzeń, ktoś nie chce dać za wygraną i marzy o czymś, co zdarza się tylko raz. Soyka odśpiewał już wszystkie swoje kawałki i choćbyś zebrał wszystkie jego płyty, nie wskrzesisz tamtego klimatu. Straciłeś i przegrałeś wszystko, co było do wygrania. Kiepski ruch i szach mat. Pewnie w zanadrzu schowany jest jeszcze jakiś sekret o smaku nieziemskich marzeń z możliwą realizacją w rzeczywistości. Ale... Tymczasem klimaty są marne. Otaczajaca rzeczywistość napawa niepewnością a frustracja przerasta tych, którzy jawią się filozofiami. Dlatego warto być sobą. Nawet za wysoką cenę.   

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapłata Ciesz się życiem teraz

Na szczęście życie nie kończy się tutaj. Niezależnie od przekonań innych, którzy twierdzą że Boga nie ma, ja twierdzę za Biblią, że Bóg jest. I w tym kontekście moje życie jest pod Bożą kontrolą, nawet wtedy, kiedy lecę samolotem 42 godziny choć powinnam 15. Nawet wtedy, kiedy mając złamany kręgosłup nie mogłam dostać się do lekarza. Nawet wtedy, gdy ktoś realizuje swoje groźby, że skoro darowalam mu życie to jestem skończoną kretynką a on zniszczy moje życie. Otóż mój Bóg ma mnie w swoim ręku. I dziękuję Ci Boże za moich wrogów, za wszystkie lekcje, za moje życie, za radość, za mądrość, za każdy dzień, za możliwość dokonywania wyborów...i tak mogę w nieskończoność. I nie ma w moim sercu narzekania choć czasem budzi się zwyczajnie nienawiść. Ale to też kładę przed moim Bogiem.  Poczekaj, mój Bóg tobie odpłaci. Nie ja. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez znaczenia Ciesz się życiem teraz

Literatura odzwierciedla ludzkość. W niej można znaleźć schematy myślenia tych, których ego dryfuje w dziwnych kierunkach bo nagle uznali, że są tak doskonali, że czas przelać złote myśli na papier. Takim ludziom jak ja trudno jest uwierzyć, że w orbicie zainteresowań właśnie się znaleźli. Teraz czy lata temu. Nie ma to żadnego znaczenia. Z perspektywy lotu ptaka, oceniając przeszłość, widzę gęsto tkaną sieć, która nie tylko zatruwa mi życie ale daje radość komuś, kto żyje moim życiem. Niczym chomik w karuzeli, podsłuchując moje telefony ustosunkowuje się do wszystkiego. Domorosły Konstruktor w świetle pomocnych dragów i pomocników oplata mnie zadaniami jednocześnie eliminując z niego ludzi, których obdarzam zaufaniem. Dla niego jestem w labiryncie, który chciałby konstruować z dnia na dzień. Kiedy cierpię i płaczę słyszę jego zadowolenie i satysfakcję. Trafić w życiu na czuba z pieniędzmi to bardzo trudne doświadczenie. Z drugiej jednak strony, nie może mnie dopaś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
4.10.2023r. - środa Moja droga - pamiętnik

     Obudziły mnie pocałunki Pawła, rano szedł do pracy, od jakiegoś czasu znowu codziennie mnie budzi pocałunkami. Od jakiegoś czasu zaczęłam się przy tym uśmiechać. Chociaż mam koszmary w nocy to rano potrafię się uśmiechnąć kiedy zaczyna to całowanie i ostatnie przytulenie przed wyjściem. Niesamowite, jeszcze w maju nie mogłam znieść jego dotyku, czułam się zamknięta, ohydna, wystraszona, nie widziałam wyjścia. Uciekałam do salonu na kanapę, do domu rodzinnego, do pracy, do zajęć poza mieszkaniem, do osób z przeszłości, płakałam pustymi łzami. A dzisiaj uśmiechnęłam się na wpół śpiąca kiedy pocałował mnie w policzek. Czy dlatego, że oficjalnie nie jesteśmy już razem? Dlatego, że nie pojawia się "kocham Cię"? Czy to dlatego, że ON zniknął z mojego życia..?    Dlaczego przy pytaniu o Niego na końcu zdania pojawiło się "...?" Czym sobie zasłużył na tę końcówkę? Taką zamyśloną, tajemniczą, bez prostego zakończenia. To cała nasza histori (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uciekajaca przeszłość Ciesz się życiem teraz

Z okna pociągu widzę uciekającą przeszłośc, której nie sposób zatrzymać. Wsiąść do pociągu byle jakiego....jak śpiewała Marylka okazało swietnym pomysłem na kilka najbliższych dni.

Zobacz cały wpis na blogu »
Inna planeta Ciesz się życiem teraz

Mam to szczęście, że jako wolna kobieta mogę podejmować własne decyzje. Dla wielu wolna oznacza niezamezna, gotowa to świńskich przygód zmieniając partnerów jak rękawiczki. Ja jednak rozumiem tą wolność inaczej. Wolna to taka, ktora może podejmować własne decyzje w zgodzie ze sobą. Nikt i nic nie stoi nade mną i nie wywiera na mnie nacisków co powinnam a czego nie. Oczywiście jak widzę, znalazłoby się całkiem sporo frajerów chcących decydować i wskazywać kierunek drogi oraz ustalać rytm wdech-wydech. Uparcie stoję na straży swojej niezależności i muszę przyznać, że właśnie o to mi chodziło. Otóż czasem odnoszę wrażenie, że jakimś cudem znalazłam się na obcej planecie. Ze względów zawodowych istnieję w grupie, jak sądzę, nowego pokolenia, które zatopione w swojej pracy często praktykuje zaszepione gdzieś wartości, których nie rozumiem. Oni też nie rozumieją, jak sądzę. Wiedziona chęcią poznawczą, uzbroilam się w cierpliwość, spolegliwość i tole (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obietnica (2001) Haken W Obłokach Trzeźwości

Obietnica / The Pledge (2001)   Jerry Black, (Jack Nicholson) śledczy niewielkiego miasteczka ma właśnie odejść na emeryturę. Podczas pożegnalnego przyjęcia Jerry dowiaduje się, że w pobliskich lasach znaleziono ciało zgwałconej i zamordowanej dziewczynki. Detektyw postanawia przekazać trudną informację o śmierci dziewczynki jej rodzicom. Podczas rozmowy składa zrozpaczonej kobiecie obietnicę, że schwyta mordercę jej córki.   Kadr z filmu Obietnica (2001) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cuda z nieba (2016) Haken W Obłokach Trzeźwości

Cuda z nieba / Miracles from Heaven (2016)   Uwaga, spoilery!   Dziesięcioletnia Anna Beam (Kylie Rogers) dorasta w domu pełnym ciepła i miłości. Jej beztroskie dzieciństwo przerywa niespodziewana choroba. Pewnego dnia dziewczynka zaczyna cierpieć na nasilające się bóle brzucha, nudności i wymioty. Początkowo lekarze idąc po najmniejszej linii oporu stawiają błędne diagnozy. Dzięki zaangażowaniu rodziców Anny (Martin Henderson, Jennifer Garner) i ich zdecydowanej postawie zostają wykonane kolejne badania, które stwierdzają rzadką chorobę zaburzenia trawienia. Jelita nie pracują i tym samym Anna nie jest w stanie przetrawić żadnego jedzenia. Radosne do tej pory ży (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koniec lata Ciesz się życiem teraz

Spoglądasz przez okno i wiesz, że lato się wkrótce skończy. Zapach mielonej kawy łagodnie drapie w gardle a powiew ciepłego powietrza uderza cię w twarz. Długi peron z zapachem uciekającego czasu wprawia Cię w zadumę... pociąg rusza, szukasz w kieszeniach białej chusteczki do machania, wycierania łez rozłąki i przypominasz sobie, że właśnie ją zawiązałaś na szyi. Hmmm, a zatem nic z płakania i żegnania w emocjach. Stoję i patrzę jak odjeżdżający pociąg rozmywa się w oparach czasu i mgły... Nie zmienia to faktu, że jestem tu i teraz. Prawdziwa i realna w moim małym świecie. Kiedy mimo wszystko jem małą łyżeczką nie zabiegając o salony, czuję drapiące kolce zawiści, że mogę sama, bez przez nich wybranych kompanów. Kiedy nie mogą znaleźć kompromitujących tajemnic i skrzętnie skrywanych skarbów z pewnością spróbują wessać się w Twój spokój niczym wpuszczający śmiertelny jad insekt. Kiedy ani czołg, ani żaden inny ciężki sprzęt nie jest zdolny zniszczyć Twego wn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Diabeł wcielony (2020) Haken W Obłokach Trzeźwości

Diabeł wcielony / The Devil All The Time (2020)   Arvin (Tom Holland) dorasta wśród ludzi wyzutych z poczucia moralności i do szpiku kości przesiąkniętych złem.    Kadr z filmu Diabeł wcielony (2020)   Razi mnie w tym filmie narracyjny chaos. Poznajemy poczyniania różnych bohaterów, których losy bardziej lub mniej się ze sobą przeplatają. Wszystkich poznajem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pływaczki (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

Pływaczki / The Swimmers (2022)   Sarah (Manal Issa) i Yusra (Nathalie Issa) są siostrami i utalentowanymi pływaczkami. Sarah w szczególności marzy o sportowej karierze i znalezieniu się w przyszłości na igrzyskach olimpijskich. W Syrii wybucha wojna i rzeczywistość staje się coraz bardziej dojmująca. Napływ informacji o kolejnych zgonach przyjaciół sprawia, że siostry wraz ze swoim kuzynem podejmują decyzję o ucieczce z owładniętej wojną Syrii. Ich uchodźcza podróż zakładająca stację końcową w Niemczech stawia przed nimi masę niebezpieczeństw.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »