Pomoc

Wpisy zawierające słowo kluczowe pomoc.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Oblicza Depresji - przekaz medialny a świat realny Przestrzeń Inspiracji

Niedawno, bo 23 lutego 2020 „głośno” medialnie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Bieżące wydarzenia z pewnością przyczyniły się do zagłuszenia licznych emocji, myśli jakie powstały w nas na skutek oglądanych kampanii, filmów, teledysków, czytanych postów, artykułów itp. Jednakże nie tylko z powodu obecności i błyskawicznie rozprzestrzeniającego się po Europie koronawirusa kwestia depresji odeszła na boczny plan. Zapewne nie pamiętamy już niektórych haseł, filmów, kojarzymy występujące znane osoby, które zaangażowany się w kampanie. Co nam to dało? Czy coś dzięki tym kampaniom się zmieniło? Nie twierdzimy, że kampanie są czymś złym – wręcz przeciwnie. Bardzo dobrze, że są, jest ich coraz więcej jednak oddziaływując na emocje a nie postawy nie przyniosą długofalowego efektu. Powinny one stanowić uzupełnienie, element - kolejny puzzelek na drodze do uświadamiania społec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wspomnienia Catherine / Stajnie Moorland Star Stable Online z Sabiną ♥

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wspomnienia Catherine / Stajnia Jorvik Star Stable Online z Sabiną ♥

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wspomnienia Catherine / Półwysep Południowego Kopyta Star Stable Online z Sabiną ♥

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wspomnienia Catherine / Głuche Lasy Star Stable Online z Sabiną ♥

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Warto pomagać... przyŚLIJ kartkę

No i proszę..mamy pierwszą pomagającą ( mamy nadzieję, że nie ostatnią ) :) zapraszamy na stronę na FB :) Życząc miłego dnia, K.

Zobacz cały wpis na blogu »
Jesteśmy tu nowi... przyŚLIJ kartkę

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym i jako, że czasami w domu człowiekowi się nudzi ( tak bywa nawet przy dwójce dzieci )...pranie, sprzątanie, gotowanie itp,itd. - czyli jednym słowem wdziera się w życie rutyna. I nastaje czas przemyśleń...zazwyczaj po 22 ( tak, tak wtedy właśnie człowiek ma czas na swoje przemyślenia ) i w trakcie takich przemyśleń narodził się pomysł rozpoczęcia projektu. . Ideą projektu jest obdarowywanie dzieci ze szpitali onkologicznych kartkami urodzinowymi - ale o tym więcej w kolejnym wpisie. Mam nadzieję, że uda mi się nawiązać współpracę z różnymi instytucjami i odzew ludzi będzie na szeroką skalę, dzięki czemu będę mogła zobaczyć uśmiech na twarzy dzieci i mieć satysfakcję z tego, że można zrobić coś dobrego dla dzieci nie oczekując w zamian niczego innego jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pomoc w pomaganiu przyŚLIJ kartkę

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy dobrze zrobilem? GENTELMAN W AKCJI

Dobrze wychowany przez dziadkow (Irek) , konczyl wlasnie szkole srednia I caly czas nie byl zdecydowany co dalej.....nie mial za duzo pomyslow na zycie I zdecydowal sie pierwszy rok poswiecic na podroze.....beztroska zawladnela jego najblizszymi marzeniami I nic wiekszego nie planowal w najblizszej przyszlosci....wybieral sie wlasnie w podroz na wyspy kanaryjskie , zaplanowal sobie zaczac dwa tygodnie od pobytu na Teneryfie , najbardziej znanej z wysp.....Kiedy nadszedl dzien  wylotu spakowany I przygotowany do Wilekiej przygody siedzial juz na lotnisku I wypatrywal kiedy zostana otwarte bramki na jego lot......w pewnym momencie zauwazyl , ze po przeciwnej stronie na lawce ktos zostawil czarna torebke.....bez namyslu podszedl do niej , otworzyl( przeciez sa kamery I musze wiedziec kogo trzeba wezwac przez megafon....pomyslal  na szybko....)w torebce bylo duzo damskich przedmiotow oraz zauwazyl paszport......niezwlocznie podszedl do stanowiska gdzie pracownicy lotniska przeszukiwali osoby wylatuja (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jeden Dzień zmienił wszystko Pamiętnik Melci

Hejka jak już wiecie, jestem Melcia. Opowiem wam jak było dziś u mnie, otóż mam dziś bardzo dobry humor, którego nikt mi nie zepsuje. Jeden dzień zmienił wszystko otóż uświadomiłam sobie, że poprawię się, nie jest łatwo ale kto mówił że będzie łatwo?. Otworzyły mi się oczy na świat, gdyż patrzę na świat z innej perspektywy, świat jest cudowny ale musimy pamiętać że to my decydujemy co będzie dalej. Jak sobie ułożymy życie to tylko w naszych rękach. Jeśli ktoś jest smutny, przybity nie lekceważmy tego. Podejdźmy do tej osoby i spróbujmy zapytać co się stało i spr&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
''Poczucie winy z powodu zaniechania" Ostatnia szansa - pomoc przez wiedzę

         Jeżeli kiedykolwiek widziałeś/ widziałaś krzywdę innego człowieka i nie zrobiłeś nic, by mu pomóc, a potem dręczyło Cię poczucie winy, to doświadczyłeś(łaś) "poczucia winy z powodu zaniechania".  Przykładem takiego zjawiska może być sytuacja, w której młoda dziewczyna widzi małe dziecko siedzące na parapecie, ale nie reaguje, ponieważ nie chce spóźnić się na randkę. Potem dowiaduje się, że dziecko wypadło z okna i trafiło do szpitala w ciężkim stanie. Po takiej wiadomości może odczuwać poczucie winy, bo gdyby zareagowała, wezwała pomoc, dziecku nic by się nie stało. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
List 1 Inna rzeczywistość

  "Niektórzy ludzie spędzają życie na szukaniu i nigdy nie odnajdują swych bratnich dusz. Nigdy. Ty i ja znaleźliśmy, tak się jedynie złożyło, że przebywaliśmy z nimi krócej, niż byśmy pragnęli. To smutne, ale takie jest życie." Cecelia Ahern – PS Kocham Cię   Najdroższy mój,   wracam myślami do lipcowego wieczoru, który uczynił mnie najszczęśliwszą kobietą na sześć lat. To właśnie wtedy stałam się Twoją kobietą już na zawsze, pamiętnego 4.07.20 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
I: Zacznijmy nasze Katharsis Strona o walce z depresją

"Depresja to ciężka choroba"Ośmielę się z tym niezgodzić. Powiem więcej - nie istnieje taka choroba. A ludzie którzy Ci to wmówili - są po prostu debilami.Nie znam Twojego problemu. I szczerze mówiąc ten problem jest nieistotny. To o czym tutaj będziemy mówić jest uniwersalne i najważniejsze w tym wszystkim jest to, żebyś to Ty to dobrze zrozumiał. Wiem, że nie jest Ci łatwo. Wiem, że szukasz odpowiedzi i trafiłeś na kolejną głupią stronę głupiego autora który mądrzy się o rzeczach o których nie ma pojęcia. I pierdoli. Np. mówiąc, że depresja to nie choroba. Jednak Twoje zrozumienie jest kluczem do wszystkiego. Wiem też, że nie spodoba Ci się to zdanie - ale to co czujesz, jest Twoją winą, a nie chorobą. Pozwól, że Ci to wytłumaczę. Wytrwaj ze mną jeszcze te kilka chwil.  Kiedy rodzimy się tutaj na tej Ziemi, jesteśmy czystą i białą kartką papieru. Bez żadnej winy, bez żadnego grze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podtypy zespołów depresyjnych O depresji w prostych słowach.

Istnieje kilka podtypów zespołów depresyjnych (zgodnie z klasyfikacją diagnostyczną Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego DSM-IV-TR)   - depresja melancholiczna - charakteryzują ją takie cechy jak: brak reaktywności nastroju, anhedonia, utrata masy ciała, poczucie winy, pobudzenie lub zahamowanie psychoruchowe, gorszy nastrój w godzinach porannych, przedwczesne poranne budzenie się. - depresja poporodowa - diagnozowana jest w przypadku kobiet, u których epizod depresyjny rozpoczyna się w czwartym tygodniu po porodzie. - depresja maskowana - jest to zespół depresyjny, który przykrywają inne objawy chorobowe, na przykład zaburzenia lękowe, zespół obsesyjno-kompulsywny, jadłowstręt psychiczny czy okresowe nadużywani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W poszukiwaniu diagnozy - czyli pierwsza wizyta u psychiatry O depresji w prostych słowach.

Skąd masz wiedzieć, czy powinieneś pójść do psychiatry?   Odpowiedź w moim przypadku była prosta - przeczucie. Stwierdziłam, że spróbuję. Jeżeli to nie będzie to, będę szukała dalej. Warto zaryzykować, w końcu chodzi o moje zdrowie i dobre samopoczucie! Jeżeli zastanawiasz się, czy zapisać się do psychiatry, nie zastanawiaj się. Po prostu to zrób. Może masz dobre przeczucie. Tak, jak ja :)   Czy wizyty u psychiatry oznaczają, że jestem "nienormalna"?   Zadałam sobie to pytanie. Zaczęłam się nad tym głęboko zastanawiać, analizować.  Teraz myślę, że jeżeli decydujesz się na wizytę u ps (...)

Zobacz cały wpis na blogu »