Oszczędzanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe oszczędzanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Razem możemy trochę zaoszczędzić Kawałek mojego świata - podróże małe i duże.

   Fajnie jest dostać 50 zł. za nic, wystarczy tylko wykupić noclegi przez Booking.com korzystając z tego linka:     https://www.booking.com/s/31_6/m0piot08    trzeba go skopiować i wkleić w przeglądarce      Po zrealizowaniu pobytu otrzymasz 50 zł zwrotu!   A jak potem jeszcze zaprosisz kogoś tak jak ja to dostaniesz jeszcz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
początki oszczędzania, krótkie wprowadzenie Ogarnięta

Oszczędzanie, finanse, pieniądze, zarządzanie budżetem... pojęcia każdemu w mniejszym lub większym stopniu znane, ale często bagatelizowane, nie koniecznie miłe i jakby się wydawało potrzebne. Jednak w życiu każdego człwieka przychodzi dzień kiedy usamodzielnia się i z tymi pojęciami spotykać się zaczyna. Większość z nas, po wyprowadzce od rodziców, ma jakieś pojęcie o prowadzeniu finasów, wie, że kasa potrzebna w sklepie, spółdzielni i w zasadzie wszędzie. Niekótórzy z nas, w tym ja kiedyś, uczą się na własnych błędach, niby coś wiedzą, niby coś z tym robią, a efekt taki, że oszczędności marne albo ich brak. Pojawia się marnowanie funduszy, życie od wypłaty do wypłaty itp. Nie każdego spotyka zderzenie z betonem, ale i tacy są. Przychodzi dzień refleksji na co idą pieniądze, gdzie uciekają i dlaczego mino pracy ciągle mam ich mało. Warto wówczas chwycić za kartkę i ołówek i wypisać sobie, zgodnie z prawdą ile wydajemy na: 1. czynsz i rachunk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najlepsze konto z możliwośćią zarobku skuteczne oszczędzanie

Konto Freemium w t mobile Zarabiaj korzystając z konta – tak po prostu! Co zyskujesz zakładając konto Freemium? 0 zł za prowadzenie konta 0 zł za krajowe przelewy internetowe wewnętrzne i zewnętrzne 0 zł za pierwszą wpłatę we wpłatomacie w każdym miesiącu 0 zł za 3 wypłaty z dowolnego bankomatu w Polsce i na świecie w każdym miesiącu 0 zł za obsługę karty płatniczej debetowej wydanej do konta, przy dokonaniu transakcji bezgotówkowych kartą debetową i/lub kredytową za jedyne 200 zł miesięcznie A zakupy staną się jeszcze przyjemniejsze, bo za transakcje bezgotówkowe wykonane kartą T-Mobile Usługi Bankowe (transakcje muszą zostać rozliczone w danym miesiącu) otrzymasz od nas bonus – (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokaty bankowe w 2018 roku Ranking lokat bankowych

W 2018 roku lokaty bankowe, a dokładnie ich oprocentowanie stoi w miejsu,  stopy procentowe bez zmian i niewielkie nadzieje na podwyżkę. Co w takim razie z oszczędzaniem. Warto sprawdzać aktualne pormocje bankowe, które w większości przypadków  powiązane są z innymi produktami bankowymi jednak dają możlowość powiększyć  marne kwoty z lokat. Warto sprawdzić strony opisujące takie pormocje jak http://www.rankinglokat.eu

Zobacz cały wpis na blogu »
Moda na oszczędzanie - jak robić to mądrze? Porady Dietetyczne

Każdy chciałby mieć przynajmniej niewielkie oszczędności. Nie wszyscy jednak wiedzą jak można je sobie zapewnić, a często wcale nie musi to być aż takie trudne, jak nam sie wydaje. Już niewielkie kwoty odkładane regularnie są w stanie po pewnym czasie stworzyć konkretne zabezpieczenie finansowe, więc warto spróbować. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie, warto postarać się o dobre konto oszczędnościowe. Dzięki niemu będziemy mogli przechowywać nasze pieniądze bezpiecznie, a także cieszyć się dodatkowym zyskiem. Najlepsze konto oszczędnościowe to swoboda, komfort i pewność, że nasze pieniądze nie przepadną. Warto więc poświęcić chwilę i przejrzeć ranking kont oszczędnościowych, w którym znajdziemy wszystkie aktualne propozycje dostępne na rynku i będziemy mogli wybrać taką, która nam odpowiada. Oszczędzanie na takim koncie nie wiąże się z żadnymi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak ułatwiam sobie życie Dzieci Boga

Ułatwiam sobie życie, bo jestem wygodnicka. Nie lubię robienia zakupów. Ni lubię chodzić po dużych sklepach szukać potrzebnych produktów, stać w kolejkach do kasy i tarkać zakupów do domu. Dlatego:   W INTERNECIE Robię najlepsze zakupy w swoim życiu!   Ułatwiam sobie życie, bo nie lubię manipulacji. Gdy idę do sklepu z wnukiem wiem, że co raz będzie wolał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lepsza jest lokata czy pożyczka bankowa? Wybierz mądrze! Finanse codzienne

Każdy z nas pragnie pomnażać swoje fundusze, tak aby nie tylko móc zaspokajać swoje bieżące potrzeby, ale także móc zaoszczędzić pieniądze na większe zakupy, wakacje lub nieprzewidziane zdarzenia losowe. Gospodarowanie domowymi finansami nie należy do łatwych, zwłaszcza wtedy, gdy nasz budżet jest ograniczony. Zewsząd promuje się oszczędny tryb życia, jednak niekiedy trudno oszczędzać, gdy z jednej strony musimy zaspokoić konkretne potrzeby, a z drugiej nie mamy skąd finansować tych potrzeb. Różnice między lokatami, a pożyczkami bankowymi Oczywiście, jeśli planujemy kupić samochód, sprzęt AGD czy odłożyć na wycieczkę możemy do sprawy podejść na kilka sposobów. Możemy między innymi wziąć pożyczkę lub kredyt, dzięki którym będziemy w stanie sfinansować zakup. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas będziemy zmuszeni w przyszłości zwrócić pożyczone pieniądze i to z procentem. Odmiennym podejściem jest natomiast skorzy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jakie depozyty bankowe są najchętniej otwierane? Finanse codzienne

Co to jest depozyt bankowy? Najakuratniej zakomunikować, iż jest to inwestycja bazująca na powierzeniu bankowi określonej kwoty finansowej, którą odzyskuje się po określonym czasie i na wskazanych warunkach, lecz definicja ta jest stosunkowo uproszczona, tym bardziej że istnieje kilka typów owych depozytów, odróżniających się od siebie pod wieloma względami. I tak oto najsłynniejszymi zeń są konta osobiste, obejmowane umową cywilnoprawną, która obliguje bank do gromadzenia środków finansowych konsumenta i przeprowadzania dlań zasadniczo pojmowanych rozliczeń finansowych (dbając przy tym o niezwłoczność tychże, odpowiadając za różnorakiego rodzaju szkody na skutek ich niedbalstw oraz powiadamiając interesanta o swych działaniach przy użyciu wyciągu). Drugimi także wartymi podkreślenia depozytami są natomiast konta oszczędnościowe (zwrócone do podmiotów fizycznych), których nadrzędne za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przepis na tanią Gruzję Taniutkie podróżowanie

Gruzja to jeden z tych kierunków podróżniczych, które na przestrzeni ostatnich kilku lat przeżywają ogromne zainteresowanie. Spieszmy się ją odwiedzić, gdyż bardzo szybko zmienia się, nastawiajac się znacząco na turystykę, w rezultacie czego wkróce prawdopodobnie będziemy mogli zapomnieć o tanim podróżowaniu po niej.  Wciąż jednak możemy cieszyć się wieloma udogodnieniami, jakie ten piękny kaukazki kraj zapewnia naszemu portfelowi. Dizsiaj chcę podzielić się z Wami moim krótkim przepisem na tanią Gruzję.  Dostajemy się do niej tanimi biletami lotniczymi. Z Katowic i Warszawy możemy dolecieć WizzAirem za nawet nieco ponad 100 złotych. To bardzo atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę fakt, że do Gruzji leci się ponad 3 godziny. Lądujemy w Kutaisi, skąd łatwo można przedostać się do Tbilisi lub Batumi. Koszt przejazdu autobusem bądź tak zwaną marszrutką do któreg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Testowanie towarów - czyli sztuczka na Kuźniara

Kto niechciałby poużywać często drogich sprzętów ze sklepowych półek, a później jak gdyby nigdy nic oddać je bez żadnej straty finansowej? Oto sposób oszczędzania według Kuźniara... Coraz więcej sklepów w Polsce na styl Amerykańskich sieci oferuje testowanie produktów, a polsie prawo mówi o możliwości oddania, odesłania produktu jeśli nie spełnia naszych oczekiwań w ciągu 14 dni od zakupu w stanie wskazującym na nieużywanie. Bardzo głośno było w internecie po tym jak polski prezenter TVN-u, a teraz to już może nawet celebryta pochwalił się swoim sposobem na oszczędzania na Twiterze. Kupując towary w amerykańskim Wallmarcie użytuje je przez cały czas pobytu w USA, a później jak gdyby nigdy nic oddaje spowrotem do sklepu. Metoda możnaby pomyślać świe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W jaki sposób wybrać najlepszą lokatę? Finanse codzienne

Rynek bankowy obfituje w masę propozycji przeróżnych lokat bankowych. Można wyszukać dla siebie oferty krótkoterminowe i te wiążące nawet na kilka lat. Oczywiście istnieje możliwość zakładania lokat przez internet. Są też, i to w przeważającej większości, lokaty zakładane tylko w placówkach bankowych. Lokaty bankowe mogą zakładać osoby dysponujące dużymi zasobami gotówki oraz tacy, którzy dysponują tysiącem złotych albo i jeszcze mniejszą kwotą. Wszystko zatem dostosowane jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Trzeba tylko umiejętnie się w tym wszystkim odnaleźć. Znaczną pomocą przy tego typu dylematach są specjalne witryny internetowe, które gromadzą w jednym miejscu szereg niezbędnych danych na temat konkretnych lokat bankowych. Strony te zwane są rankingami lokat. W przejrzysty sposób opisują każdą lokatę bankową, by na tej podstawie potencjalny klient mógł dokonać trafnego wyboru. Ran (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy warto pomyśleć o założeniu lokaty? Finanse codzienne

Dostałeś premię? Wygrałeś na loterii? A może udało Ci się wreszcie zaoszczędzić większą sumę pieniędzy? Brawo! Pewnie zastanawiasz się teraz, jaki powinien być Twój kolejny krok. Na pewno chciałbyś, by Twoje środki były bezpieczne. A idealnie jeżeli jeszcze by na siebie zarabiały. Sposobów jest kilka – dla odważnych inwestycja. Możesz założyć swój własny biznes lub zacząć grać na giełdzie. A sposobem dla mniej odważnych jest natomiast lokata bankowa. To całkowicie bezpieczny, a przy tym przynoszący korzyści sposób inwestycji, z którego obecnie korzysta już mnóstwo osób. W dodatku nie wymaga on od nas prawie żadnego zaangażowania. Wystarczy, że założymy rachunek, a później przez cały czas trwania lokaty nie musimy już zupełnie nic robić. Potem, po określonym czasie, odbierzemy nasze środki i będziemy cieszyć się odsetkami, które zostaną nam zapewnione przez korzystne oprocentowanie lokat. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego warto oszczędzać na lokatach bankowych? Finanse codzienne

Najważniejszym celem inwestowania swoich pieniędzy na lokatach w bankach jest oczywiście zarobek. To truizm, lecz nie jest powiedziane, iż definitywnie wszyscy ludzie nie zapominają o tym. Niestety często jest tak, że lokata bankowa, która na początku wydawała się być strzałem w dziesiątkę, okazuje się kompletnie nieudaną inwestycją. Co w takim razie należy robić jeśli brać pod uwagę lokaty w bankach? Cóż, bez wątpienia trzeba na początku odrobinę zwiększyć posiadaną przez siebie wiedzę na różnego rodzaju zagadnienia związane z lokatami. Jeżeli będziesz posiadał dużo szerszą wiedzę dot. lokat to będziesz dobrze orientował się, która lokata jest teraz najodpowiedniejszą opcją. Zwłaszcza bardzo dużo interesujących informacji odnaleźć można w specjalistycznych serwisach internetowych. Na takich witrynach można np. poznać ranking lokat, który jest fantastycznym źródłem wiedzy. Tego typu rankingi dokładnie ukazują oprocent (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oszczędzaj na emeryturę razem ze spółką Nobiles2 Najlepsze lokaty w Polsce dają bezpieczny zysk

Każdy, kto będzie się brał za inwestowanie na finansowych rynkach z pewnością marzy o tym, by zarabiać dużo przy niewielkim stopniu ryzyka. Sporo ludzi uważa, że takiego produktu nie ma, bo jedno z drugim po prostu się kłóci. Jeśli ewentualne dochody są dość spore, to tak samo duże może być ryzyko tego, że można stracić kapitał, a przeciwnie, bezpieczeństwo i stabilność powodują znaczne zmniejszenie możliwości zysku. Jeżeli wszystko się dobrze sprawdzi, to powinno się trafić na taką metodę inwestycji, aby te dwie rzeczy pogodzić. Tego typu produktem finansowym będzie na przykład inwestycja w pożyczki społecznościowe. Pośród inwestorów nie zyskały większego zainteresowania, bo jednak w tradycyjnej formie są nieco ryzykowne. Wielu klientów nie jest w stanie spłacać długów, nawet gdy działają windykatorzy, a każdy z tego typu przypadków w dużym st (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na jaką lokatę się zdecydować? Porównanie ofert polskich banków

Lokaty bankowe to jedna z najpopularniejszych form oszczędzania, jaką wybierają Polacy. Jej cechą charakterystyczną jest duże bezpieczeństwo. Gdy zdecydujemy się zamrozić nasze oszczędności na lokacie to mamy niezbitą gwarancję, że cały wkład do nas wróci. Z odsetkami od lokaty bywa różnie… Ponadto, jeśli zdecydujemy się na ten produkt bankowy to mamy gwarancję, że nasz kapitał jest chroniony przed niekorzystnym działaniem inflacji. Ile trwa lokata bankowa? Jeśli chodzi o tę kwestię to rozpiętość jest naprawdę bardzo duża. Najkrótsze lokaty trwają zaledwie dwa tygodnie, te najdłuższe aż pięć lat. To opcja dla najbardziej wytrwałych klientów, którzy nie obawiają się na tak długi okres zamrozić swoich oszczędności. Na jaki zysk możemy liczyć, gdy zdecydujemy się na lokatę bankową? Realnie banki zazwyczaj proponują swoim klientom zysk w granicach pięciu maksymalnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »