Oszczędzanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe oszczędzanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Studenci na ulicach? Finanse - Gemini Polska

Studenci na ulicach? Zdemolowane sklepy, na ulicach powyrywana kostka brukowa, płonące kosze na śmieci, kordony policyjne na głównych ulicach miast. To nie jest opis wydarzeń z lat osiemdziesiątych w Polsce, ani relacja z ukraińskich miast w ostatnich dniach. To opis tego jak wyglądały największe miasta Wielkiej Brytanii w sierpniu 2011 r. po zamieszkach policji i protestujących studentów. Tym co sprowokowało młodych Brytyjczyków do wyjścia na ulice Londynu czy Birmingham, było podniesienie przez rząd Davida Camerona maksymalnego czesnego na brytyjskich uczelniach z 3290 do 9000 funtów rocznie. Do zmian zmusiła rządzących pogarszająca się sytuacja budżeto (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
TORA-TORA-TORA! Finanse - Gemini Polska

TORA-TORA-TORA! Z pozoru podobne pojęcia jak potrzeba i cel, mają zgoła odmienne znaczenie w dziedzinie finansów. Potrzeba, to coś czego potrzebuję dzisiaj! Potrzeba to coś mocnego! Potrzeba to potrzeba posiadania! Potrzebuję mieszkania, potrzebuję samochodu,  potrzebuję jechać na wczasy. Dlaczego? Bo mieszkam na łóżku piętrowym z młodszym rodzeństwem, a są w życiu momenty gdy jest to krępujące. Bo jeżdżę MPK, a są momenty gdy jest to nie do zniesienia. Bo od lat spędzam wakacje u rodziny na wsi, a nie przepadam za tą rodziną zbytnio. A za wsią to już w ogóle. Otaczająca mnie rzeczywistość pobudza do działania. Potrzeba jest tu i teraz! Cel, to coś do czego dążę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak oszczędzać, by rzeczywiście odłożyć odpowiednią sumę? Porównanie ofert polskich banków

Współczesne czasy nie są bezpieczne pod względem finansowym. Niestety, bywa, że z dnia na dzień można stracić pracę, zachorować, czy szef zdecyduje o obniżeniu zarobków. Trzeba być przygotowanym na podobne sytuacje i mieć środki na „czarną godzinę”. Z tego względu, oszczędzanie to konieczność. Jak w takim razie odkładać pieniądze, by było to odpowiednio efektywne? Przede wszystkim, warto jest zorientować się jakie produkty bankowe pod tym względem są oferowane na współczesnym rynku. Największą popularnością oczywiście cieszy się konto oszczędnościowe. Jest elastyczne i oprocentowane, dzięki czemu, poza oszczędzaniem, można jeszcze dodatkowo zarobić pieniądze, nie wkładając w to jakiegokolwiek wysiłku. Poza tym, konta oszczędnościowe znajdują się w propozycji każdego banku, dlatego na pewno każda osoba będzie w stanie znaleźć takie, które spełni wszystkie jej oczekiwania, a w razie wątpliwości może posłużyć się narzędziem, jakim jest ranking kont oszczędnościowych. Poza kontami można zde (...)

Zobacz cały wpis na blogu »