Okna

Wpisy zawierające słowo kluczowe okna.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rolety wewnętrzne - czyli dekoracje okienne wczoraj i dziś Rolety

Kiedy sięgam pamięcią do lat wprawdzie już minionych, ale wcale nie tak dawnych, przed oczami staje mi moja mama, która z mozołem upina w oknie firanki. Upina je misternie, kunsztownie, trzymając uniesione do góry ręce przez blisko godzinę. Od czasu do czasu je opuszcza, bo mdleją z bólu, ale efekt - starannie udrapowana firana, faktycznie zapiera dech w piersiach. Ale to nie wszystko. Po dwóch tygodniach trzeba je zdjąć (bo są już zakurzone i brudne), a następnie uprać. Najlepiej ręcznie, gdyż są uszyte z delikatnego tiulu. Potem wykrochmalić. A potem uprasować. Sporo roboty. A jeśli jeszcze firany były długie i miały około pięciu metrów szerokości, w czyszczenie zaangażowani byli wszyscy domownicy - wyobraźcie sobie ich rozwieszanie bez pomocy rodziny! Wchodząc w tak zwane dorosłe życie, myśl o takich męczarniach wręcz mnie paraliżowała. Ale co zrobić, wszak okno bez dekoracji wygląda nieestetycznie, poza tym przyciąga (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moskitiery - Nie dajmy się komarom! Rolety

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Widoczne to jest zwłaszcza na termometrze. Wolimy raczej plusy, cieszy zwłaszcza temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza, czyli lato. Lato, bo to - przynajmniej dla większości z nas, nie tylko uczniów i nauczycieli - czas wolny od pracy, czas odpoczynku, relaksu, czas wakacji. Wyjazdy, wycieczki, podróże dalsze i bliższe to nieodzowny element urlopów, ale pozostałe letnie dni spędzamy wszak w domowych pieleszach. I tu może nas czekać niespodzianka. Niemiła niespodzianka, ponieważ komary też lubią letnią porę. Komary pojawiają się wszędzie, niezależnie od miejsca - czy to miasto, czy to wieś, i skutecznie uprzykrzają i utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Zawczasu więc warto pomyśleć o moskitierach, które całkowicie mogą pomóc nam w rozwiązaniu tego problemu. Żadne aerozole, żele ani środki elektryczne nie są w pełni efektywne ani ich działanie tak długotr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WITAM okna drzwi parapety bramy garażowe

Szukasz Okien, Drzwi, Parapetów, a może Bramy Garażowej ? Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, którą kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak również firm i wspólnot mieszkaniowych. Zajmujemy się kompleksową sprzedażą i montażem:      okien PCV (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pod publikę mikser

  Pod publikę pisz tylko wtedy, jeżeli chcesz pisać dla poklasku. i chcę jednak to robić lepiej dzieki Tobie za dobre slowo bo juz sie balam ze znowu natkne sie na krytyke Kto tu nie ma pojęcia... "w ogóle". To nie ma pojęcia. Reszta też nie ma. wow Aby pisać, reszta się nie liczy. Grimdog nie widzialam Ciebie takiego Jakiego? takiego bardzie ludzkiego Eee...  

Zobacz cały wpis na blogu »
Dekoracje sufitów i ścian Rolety i zasłony jako dekoracje

Rozszerzając temat dotyczący dekoracji w domu, polecam krótką prezentację pomysłów na dekorowanie ścian i sufitów. Pomysły opierają się na wykorzystaniu popularnych materiałów jak tynki strukturalne, łączenie farb i kolorów.   Do zdobienia ścian nadaje się gips, który łatwo poddaje się modelowaniu, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dekoracje okien Rolety i zasłony jako dekoracje

Okna mogą być doskonałym miejscem do dekoracji wnętrza. Nie muszą to być wcale bibeloty ustawione na parapecie czy kwiaty. Dekoracją i to naprawdę oryginalną mogą być rolety okienne. Wydaje się, że mają one służyć tylko to ochrony przed słońcem i wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale mogą też spełniać funkcją dekoracyjną. Materiały z których robi się rolety są naprawdę ładne i czasem nie trzeba nawet firan, aby okno wyglądało elegancko. Delikatne, lekko przepuszczające światło rolety okienne mogą być jednokolorowe, ale coraz bardziej modne są jasne rolety z dużymi motywami. Na przykład jasno beżowe rolety z dużymi kwiatami w kolorze wiśni lub granatu, albo żółte rolety z żakardowymi, jaśniejszymi nie rzucającymi się w oczy motywami dużych liści klonu. Wszystko zależy od gustu i wystroju pomieszczenia. Można oczywiście założyć tradycyjne rolety okienne w jednolitym kolorze. Są równie eleganckie i pasują zwłaszcza do wnętrz w których jest kolorowo, choć nie tylko. Takie jednokol (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Marek - instaluję dzrwi i okna w Pabianicach. pabianka.pl - portal dla mieszkańców Pabianic

Witam. Mam na imię Marek . Lat się trochę uzbierało. Mieszkam w mieście pod Łodzią , które nazywa się Pabianice. Od czasu do czasu chodzę po sklepach. Jednak niewiele z nich oferuje porządne usługi. Kiedys szukałem dobregosklepu z drzwiami i nieźle musiałem się "nalatać" Podobnie było z oknami. Montaż i wymiana okien w Pabianicach  - wystarczyło wpisać w google i od razu wiedziałem gdzie się udać . Dziś , za każdym razem kiedy wychodzę w miasto - najpierw sprawdzam w internecie. Zapraszam do dodawania wpisów na moim blogu. Marek.

Zobacz cały wpis na blogu »
Docieplenia Rolety i zasłony jako dekoracje

Docieplenia budynków metodą lekką - mokrąDocieplanie ścian metodą lekką mokrą jest obecnie najczęściej stosowaną technologią termorenowacji budynków. Metoda ta daje szerokie możliwości zarówno strukturalnego i kolorystycznego kształtowania elewacji. Metoda lekka - mokra znana jest w Polsce od ponad dwudziestu lat, lecz stan większości najstarszych realizacji, ze względu na brak materiałów odpowiedniej jakości, oraz kiepskiej jakości robót budowlanych pozostawia wiele do życzenia.W latach 80 ubiegłego wieku stosowano głównie metodę lekką-suchą używając blachy trapezowej mocowanej do ściany za pośrednictwem drewnianego, bądź stalowego rusztu na okładzinę elewacyjną.Ściany docieplone w ten sposób miały dobre właściwości cieplne, lecz bardzo niską estetykę.Obecnie podstawową metodą docieplania budynków jest metoda lekka-mokra. Inwestorzy mają dziś do wyboru całą gamę systemów dociepleń, oraz wię (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kostka brukowa dom

Kostka brukowa - dobieramy kostkę. Dom to wielokrotnie marzenie, które tkwi w umysłach całych pokoleń rodzin, nieraz przez lata jest pielęgnowane i dopiero, kiedy są możliwości albo determinacja, któregoś z jej członków, może być realizowane. Kierownik budowy nadzoruje prace, prowadzi dziennik budowy, i odpowiada, za merytoryczne przestrzeganie ustaleń i zleceń projektu, oraz za prawidłowość prowadzonych prac wykonawczych. Architektura to wszakże nadal ciesząca się ogromną popularnością dziedzina, bez której budownictwo, nie ma szans tak prężnego rozwoju. Budowa domu zawsze dostarcza bardzo dużo emocji, nie tylko inwestorowi, ale również jego najbliższym, oraz znajomym i przyjaciołom. Często te emocje, przenoszą się również, na środowisko pracy, krąg znajomych, czy sąsiadów. Można też zawsze skorzystać z pomocy i doświadczenia, tych co już zbudowali, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tanie okna Okna drewniane

Przy wyborze i zakupie okien czynnikiem decydujacym jest często cena. Należy jednak pamiętac, że tanie nie zawsze oznacza "dobre" i "trwałe", czy też "wysokiej jakości". Czasem warto zainwestować więcej i kupić produkt od sprawdzonego producenta, który używa wysokiej jakości materiałów do produkcji swoich wyrobów. Pamiętajmy, że okna to inwestycja na lata a nie miesiące. Atrakcyjna cena nie zawsze wynika z dobrej woli sprzedwacy, lecz po prostu z niskiej klasy produktu. Wybierając okna tanie możemy narazic się na niemiłe doświadczenia w przyszłości. Okna takie mogą się wypaczyć, zżółknąć (w przypadku stolarki z PVC), okucia mogą działać nieprecyzyjnie, zacinać się, itd.

Zobacz cały wpis na blogu »
Śmieszne fotki okien i drzwi Okna drewniane

Przeglądając blogi poświęcone stolarce otworowej natrafiłem na stronę: Okna i drzwi. Publikuje ona przeróżne zdjęcia okien i drzwi, które opatrzone są zabawnymi przemyśleniami, komentarzami, opiniami, cytatami.

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego warto wymienić okna na nowe Okna drewniane

Dlaczego warto wymienić okna? Wymiana starych, nieszczelnych i wypaczonych okien na nowe przynosi wiele korzyści. Jest to co prawda dość kosztowna i problematyczna inwestycja, jednak w dłuższej  perspektywie czasu na pewno się zwróci. Nowe okna nie tylko poprawią nasz komfort, ale i przyniosą oszczędności dla naszego portfela. Pamiętajmy, że nieszczelne okna o słabych parametrach termoizolacyjnych przyczyniają się do ogromnych strat energii grzewczej.

Zobacz cały wpis na blogu »
Zalety okien PVC Okna drewniane

Zalety okien z PVC to przede wszysstkim: - stosunkowo niska cena (niższa od okien z drewna w przypadku okien o typowych kształtach); - trwałość profili i odporność na warunki atmosferyczne; - brak konieczności renowacji powłoki profili okiennych z upływem lat.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Prolog Okna drewniane

Okna są ważnym elementem każdego budynku, który odpowiada za jego wygląd, izolację, bezpieczeństwo, doświetlenie, wentylację. Niniejszy blog - w całości poświęcony stolarce będzie gromadzil zagadnienia dotyczące wszystkich jej aspektów.

Zobacz cały wpis na blogu »