Nauka zdalna

Wpisy zawierające słowo kluczowe nauka zdalna.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Gąbkowe łapki Przedszkole w Kisielicach

Gąbkowe łapki   1. „Gąbkowe łapki” – zabawa plastyczna. Wycinanie odcisków łap zwierząt z gąbki. 2. Taniec do piosenki "Idziemy do zoo". 3. Ćwiczenia rozwijające kreatywność dziecka.       1. „Gąbkowe łapki” – zabawa plastyczna. Wycinanie odcisków łap zwierząt z gąbki. Dzieci otrzymują gąbki i nożyczki. Wycinają z gąbki ślady łap zwierząt, a następnie moczą je w farbie i odbijają na kartonie.   2. Taniec do piosenki "Idziemy do zoo". https://www.youtube.com/watch?v=AhQkie0ClIk   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nasze zoo Przedszkole w Kisielicach

Nasze zoo   1. „Nasze zoo” – wspólne projektowanie zoo. 2. Pierwsza głoska - wyodrębnianie pierwszej głoski w nazwach zwierząt. 3. Ćwiczenia rozwijające kreatywność dziecka.     1. „Nasze zoo” – wspólne projektowanie zoo. Dzieci wykorzystują figurki zwierząt żyjących w zoo, które mają w domu. Na dużym arkuszu papieru rysują zoo: woliery dla ptaków, wybiegi i baseny dla zwierząt, alejki itp. W odpowiednich miejscach umieszczają figurki. Podpisują, gdzie mieszka dane zwierzę.    2. Pierwsza głoska - wyodrębnianie pierwszej głoski w nazwach zwierząt. Oglądanie czasopism dziecięcych lub książek z ilustracjami zwierząt. Wyodrębnianie pierwszej głoski w nazwach zwierząt.   3. Ćwiczenia r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pingwiny Przedszkole w Kisielicach

Pingwiny   1. „Kameleony” – zabawa plastyczna z wykorzystaniem foliowego woreczka (torebki strunowej). 2. „Pingwiny” – zagadka o pingwinach, wskazanie miejsca występowania pingwinów na mapie, zabawa ruchowa. 3. Ćwiczenia rozwijające kreatywność dziecka.   1. „Kameleony” – zabawa plastyczna z wykorzystaniem foliowego woreczka (torebki strunowej). Rodzic rysuje na woreczku czarnym flamastrem kameleona. Do środka woreczka wlewa kolorowe farby. Pyta dzieci: Czy kameleon może przybrać każdą barwę? (nie), Jakie kolory przybiera? (brązowy, zielony i jego odcienie), Dlaczego zmienia kolor? (żeby przypodobać się samicy, ze względu na temperaturę, światło, w obliczu zagrożenia). Rodzic informuje, że kameleony to jaszczurki. Mówi, że najwięcej jest ich w Afryce. Dzieci przypominają p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skarby z łąki Przedszkole w Kisielicach

Skarby z łąki   Gimnastyka poranna,  czas na rozruszanie się  Joga- opowieść ruchowa na łące.  https://www.youtube.com/watch?v=W1X3jhtCWfM   Dziś wybraliśmy się  na wycieczkę na majową łąkę. Spacer, śpiew ptaków, zieleń dookoła sprawia dużo przyjemności… Mamy dla Was propozycję wykonania pracy plastycznej z naturalnych darów tego zielonego dywanu  Jeśli macie chęć ,czas i możliwości to wybierzcie się na łąkę z dziećmi i nazbierajcie kwiatów polnych, trawy, kończyny… Posmarujcie kartkę klejem i zacznijcie tworzyć własną kompozycję łąkową przyklejając zebrane skarby z łąki podczas spaceru. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zwierzęta Przedszkole w Kisielicach

Zwierzęta   Na dziś zagadki dla Was do rozwiązania…   Któż to ma swe piórka takie kolorowe? Któż to tak uciesznie przechyla swą głowę? Chętnie dużo mówi, okiem swoim mruga, Jeśli mieszka w klatce to pewnie...... (papuga)   Kosmate futerko, Oczka jak paciorki, W bębenku wciąż biega, Podobne do norki (chomik).   Latem mnie spotykaliście, lubię jadać różne liście. Kiedy boję się lub śpię, do muszelki chowam się. (ślimak)   Skrzydła piękne ma we wzory, wszystkie na nich są kolory. Kiedy nastają dni gorące, dzieci biegają za nim po łące.(motyl)   Tamy nad rzeką buduje i w żeremiach zamieszkuje. Brązowe futerko ma i na przedzie zęby dwa.(bóbr)   Małe, kolorowe, żyją w szkl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzieci świata Przedszkole w Kisielicach

Dzieci świata   Dzieci na ziemi - słuchanie wiersza A. Widzowskiej Na kuli ziemskiej bawią się dzieci, cieplutkie słonko dla nich wciąż świeci, a księżyc mruga oczkiem na niebie do wszystkich ludzi, również do ciebie. Zulu z Afryki chodzi po drzewach, a Chinka Inka jak ptaszek śpiewa. Eskimos Bubu gra w piłkę z foką na słoniu jeździ Hindus Namoko. Dzieci się różnią kolorem skóry, Jednak są dumne ze swej kultury I choć w dziwacznych mówią językach, pragną się bawić, tańczyć i brykać! Inka i Zulu, Bubu, Namoko chcą być kochane, śmiać się szeroko, jeść smakołyki, dbać o zwierzęta, a zamiast wojen mieć tylko święta! Niech wam, się spełnią wszystkie marzenia tak, robiąc obrót, powiada Ziemia.   Rozmowa kierowana na podstawie wiersza. Rodzic zadaje dziecku pytania: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ja w przyszłości Przedszkole w Kisielicach

Ja w przyszłości   1. „Portret” – zabawa w rysowanie drugiej połowy swojego portretu, doskonalenie sprawności manualnej. 2. „Ja w przyszłości – sesja zdjęciowa” – zabawa w określanie przez dzieci zawodów, które chcą wykonywać w przyszłości, tworzenie kolażu. 3.  „Indianie” – zabawa plastyczna.     1. „Portret” – zabawa w rysowanie drugiej połowy swojego portretu, doskonalenie sprawności manualnej. Dziecko otrzymują połowę wydruku swojego zdjęcia. Drugą połowę zdjęcia dorysowują sami.  Oczywiście wydrukowane zdjęcie można zastąpić samodzielnie wykonanym szkicem. 2. „Ja w przyszłości – sesja zdjęciowa” – zabawa w określanie przez dzieci zawodów, które chcą wykonywać w przyszłości, stworzenie kolażu. Dziecko rozmawia z rodzice (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenie liczebników porządkowych Przedszkole w Kisielicach

Ćwiczenie liczebników porządkowych   „Kolorowe paski” Niech dzieci wytną kolorowe paski z papieru. Ułóżcie 10 pasków przed sobą w rządzie i spróbujcie określić ich położenie stosując liczebniki porządkowe – pierwszy pasek żółty, trzeci pasek zielony, jaki kolor ma 5 pasek?, itd. do 10-u.   „Kubeczki” W tej zabawie potrzebne będzie 5 kubków i np 1 guzik. Pod jeden kubek wkładamy guzik. Dziecko odpowiada za każdym razem na pytanie  : Pod którym kubkiem jest guzik? (na przykład pod trzecim).Następnie na oczach dziecka przemieszczamy kubki i zadajemy jeszcze raz to samo pytanie.   Dzieci odzwierciedlają ruchem treść wierszyka . Krok do przodu, w lewo , w prawo. Krok do tyłu rusz się żwawo. Teraz naprzód aż trzy kroki… i do góry dwa podskoki.   Podróż z rodz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Magiczna kartka Przedszkole w Kisielicach

Magiczna karteczka…   Zanosi się tydzień doświadczeń….:) Dziś chcemy przedstawić Wam kolejny prosty pomysł na eksperyment. Przygotujcie: - szklankę z wodą,  -karteczkę papieru(ze sztywniejszą wychodzi lepiej)   Zadanie to wykonajcie lepiej nad miską lub umywalką. Napełnijcie szklankę wodą, przykryjcie ją karteczką , a następnie przyciśnijcie, odwróćcie do góry dnem. I magia gotowa…Kartka utrzymuje się w miejscu, a woda nie wylewa się. Kartka trzyma wodę…   Krótkie wyjaśnienie: Kiedy odwracamy szklankę do góry dnem – na kartkę działają siły: ciśnienia atmosferycznego działającego z dołu oraz siła grawitacji działająca z góry Dodatkowo, pomaga tu wzajemne przyciąganie między cząsteczkami wody oraz między  cząsteczkami wody, kieliszka i kartki. Utrudnia ono cząsteczkom powietrza dostać się do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Domowa fontanna Przedszkole w Kisielicach

Domowa fontanna Z pomocą paru drobiazgów proponujemy kolejny eksperyment… Przygotujcie sobie butelkę plastikową, nożyczki, słomkę do picia, balon, miskę do podstawienia. No to do dzieła… W butelce mniej więcej na środku nożyczkami robimy niewielki otwór na słomkę. Później umieszczamy w nim słomkę. Jeżeli zrobiliście za dużą dziurkę możecie obkleić ją plasteliną, aby nie wyciekła Wam woda. Gdy słomka jest już umieszczona i przyklejona, nalewamy do butelki wody, mniej więcej do poziomu na którym znajduje się otwór ze słomką. A teraz jak wylać wodę przez słomkę nie przechylając butelki??? Chłopcy chwilę się zastanawiali…:) Należy nadmuchać balon, zakręcić go i umieścić na butelce. Gdy balon jest już założony puszczamy go. Jak widać na poniżej załączonych zdjęciach, po puszczeniu balonu woda zaczyna lać się strumieniem ze słomki, mamy fontannę…. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Diagram Venna Przedszkole w Kisielicach

Diagram Venna   1. Szukanie obiektów, które różnią się zewnętrznie, ale należą do tej samej kategorii. 2. „Diagram Venna” – zabawa plastyczna, określenie cech wspólnych i indywidualnych. 3. Zabawy w przeliczanie obiektów.   1. Szukanie obiektów, które różnią się zewnętrznie, ale należą do tej samej kategorii. Dziecko szuka obiektów z tej samej "rodziny", np. drzewa, kwiaty, zwierzęta. Zwraca uwage na ich różnice oraz podobieństwa.   2. „Diagram Venna” – zabawa plastyczna, określenie cech wspólnych i indywidualnych. Sporządzenie z dziećmi klasowego diagramu Venna w formie kwiatka. Rodzic przynosi duży arkusz papieru i rysuje na nim duże koło. Wokół koła rysuje płatki mające część wsp (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czerwony jak serce Przedszkole w Kisielicach

Czerwony jak serce   1. „Czerwony jak serce” – wymienienie kolorowych obiektów, zabawa ruchowo- -językowa z piłką, poszerzanie słownika. 2. „Stemple” – zabawa plastyczna, tworzenie papieru pakownego dla rodziców, stemple z rolek po papierze toaletowym. 3. Zainicjowanie zabawy w dom.    1. „Czerwony jak serce” – wymienienie kolorowych obiektów, zabawa ruchowo- -językowa z piłką, poszerzanie słownika. Rodzic rzuca piłkę do dziecka. Mówi przy tym: Czerwony jak…. Dziecko łapiące piłkę podaje przykłady kolejnych czerwonych przedmiotów. Przykłady nie mogą się powtarzać. Po wyczerpaniu pomysłów można zmienić kolor.   2. „Stemple” – zabawa plastyczna, stemple z rolek po papierze toaletowym. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moi rodzice Przedszkole w Kisielicach

Moi rodzice   1. Układanie z kamyków serduszek dla rodziców. 2. „Moi rodzice za dwadzieścia lat” – zabawa plastyczna, rysowanie obrazu rodziny w przyszłości.  3. „Zdrobnienia i zgrubienia” – zabawa językowa.   1. Układanie z kamyków serduszek dla rodziców. Dziecko zbiera kamyczki, a później próbuje ułożyć z nich kształt serca. Pamiątkę uwiecznia na zdjęciu.   2. „Moi rodzice za dwadzieścia lat” – zabawa plastyczna, rysowanie obrazu rodziny w przyszłości.  Zabawa plastyczna, rysowanie obrazu rodziny w przyszłości.   3. „Zdrobnienia i zgrubienia” – zabawa językowa. Szukanie zdrobnień i zgrubień słów mama, tata.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakładki dla tatusiów Przedszkole w Kisielicach

Zakładki dla tatusiów   1. „Zakładki dla tatusiów” – zabawa plastyczna, wykonanie zakładek do książek z pomponami i zdjęciami dzieci, doskonalenie motoryki małej. 2. „Głoski” – zabawa w tworzenie słów. Rysowanie obiektów, których nazwy zaczynają się głoską t lub a, kształtowanie słuchu fonemowego. Układanie wyrazu „tata” – synteza słuchowa. 3. Słuchanie bajek o tacie, próby opowiadania fragmentów bajek. Rozwijanie inteligencji językowej dzieci.     1. „Zakładki dla tatusiów” – zabawa plastyczna, wykonanie zakładek do książek z pomponami i zdjęciami dzieci, doskonalenie motoryki małej. Przygotowanie zakładek do książek z pomponami i zdjęciami dzieci. Rodzic (najlepiej mama) robi dzieciom zdjęcia w konkretnej p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Całusy dla mamy Przedszkole w Kisielicach

Całusy dla mamy   1. „Całusy dla mamy” – zabawa plastyczna, obrazy dla mam ze zdjęciami dzieci. 2. „Mama i dziecko” – zabawa ruchowa nawiązująca do zabaw Weroniki Sherborne, kołysanie się w parach w rytm muzyki. 3. Słuchanie wierszy i bajek o mamie.    1. „Całusy dla mamy” – zabawa plastyczna, obrazy dla mam ze zdjęciami dzieci. Rodzic (najlepiej tata) robi dzieciom zdjęcia w pozie przesyłania całusów, a potem je drukuje. Można wykorzystać też zdjęcie już wywołane. Dziecko przykleja swoje zdjęcie na kolorową kartkę z bloku technicznego (w lewym dolnym rogu). Obok pisze swoje imię. Następnie ozdabia kartkę serduszkami wyciętymi z kolorowego papieru (najlepiej ozdobnego, do pakowania prezentów). Nakleja je tak, żeby leciał jak wysyłane całusy. Rezultatem pracy są prezenty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »