Kwiaty

Wpisy zawierające słowo kluczowe kwiaty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki wpis z dnia 30.04.2017 biologia i ochrona przyrody

W Zamku Książ w Wałbrzychu trwa własnie 4 dniowy Festiwal Kwiatów i Sztuki, podczas którego floryści pokażą swoje najlepsze prace w postaci bukietów, kompozycji kwiatowych, ikebany, koszy ozdobionych kwiatami, wianków i girlandów. Uroczystość trwa od 29 kwietnia do 3 maja 2017 r. Na Dziedzińcu Honorowym można zobaczyć konstrukcje wykonane przez florystycznego Mistrza Polski Tomasza Kuczyńskiego, które sięgaja do kilku metrów wysokości. 30 florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich ozdobiło wnętrza Zamku swoimi dziełami. Motyw przewodni imprezy nosi tytuł Tajemniczy Ogród i zachwyca wielością barw, gatunków, odmian, grą światła i cienia, a trzecie piętro Zamku zmieni się w gród angielski. 3 razy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zalety przydomowych i zimowych ogródków biologia i ochrona przyrody

Przydomowe ogródki są na podwórkach, a zimowe w przeznaczonej do tego szklarence z wejściem od strony domu. Oba typy ogródków mają walory estetyczne, można w nich podziwiać przeróżne kwiaty, drzewka i krzewy ozdobne, w zimowych mamy je w doniczkach. Przyjemnie jest popatrzeć na rośliny, poczytać wśród kwiatów, w przydomowym ogródku można się opalać wśród pięknej przyrody jeśli tylko czas i pogoda pozwolą. Także przyjemnie jest spacerować wśród pięknych widoków, milej jest chodzić wśród przyrody i kwiatów niż samych budynków, a jak ktoś nie lubi się ruszać skupia się na pięknie roślin zamiast na spacerze i łatwiej mu się zmotywować. Zimozielone rosliny cieszą oczy nawet w czasie mrozów, zieleń stanowi przyjemną odmianę wśród śniegu czy szarości. Jesli temperatura rośnie ponad 0 stop (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bibułkarstwo biologia i ochrona przyrody

Samo bibułkarstwo to sztuka znana w Małopolsce i na Podkarpaciu, najwięcej dzieł znajdziemy w Muzeum Folkloru w Sanoku oraz we wsi Tokarnia, która jest największym centrum myślenickiego bibułkarstwa. Tradycja ta zaczęłą sie od ozdabiania domów bibułą głównie z powodu świąt kościelnych oraz ślubów. Zimowe wieczory, które w tamtych czasach trudniej było przetrwać wtedy niż dzisiaj zaradni ludzie wykorzystywali do tworzenia ozdób z bibuły, głównie kwiatów, co pozwoliło się im czymś zająć, było pretekstem do spotkań towarzyskich i pozwalało cieszyć się kolorami lata oraz kwiatami, których zimą cierpimy potężny niedosyt. Kwiaty wykorzystywano do wieńców na Wszystkich Świętych, ozdobienia palm Wielkanocnych, kwiatów i bukietów wykorzystywanych po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Aromatoterapia z łąki biologia i ochrona przyrody

Wiemy, że zapachy wpływają na nasze samopoczucie, przywodzą wspomnienia np. z dzieciństwa, kojarzą się z różnymi zdarzeniamia np. ze Świętami, poprawiaja humor, uspakajają. Niektóre zapachy, czyli drobne, lotne związki organiczne po połaczeniu z receptorami węchu powodują nie tylko odpowiedź kory węchowej, ale i oddziałują na emocje. Tak działa zapach mięty, melisy, lawendy, rumianku, cytrusów, ale i zapachy kwiatów.  Jest mozliwość zakupu olejków eterycznych, inhalatorów, kominków, świeczek zapachowych, ciekawe ile osób uzmysłowiło sobie, że łaka wiosną i latem to źródło całego bukietu różnych zapachów i dzikiej mięty i rumianku, dziurawca, jeśli łakę przecinaja lub otaczają krzewy to zapach bzu czarnego czy jasminu, także drzewa wydzi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koloroterapia z łąki biologia i ochrona przyrody

 Wiemy, że kolory oddziałuja na ludzka psychikę. Każdy ma inne znaczenie, wiemy, że kwiaty kwitna w różnych kolorach, część ziół kwitnie przez cały sezon wegetacyjny, część kwitnie w określonym czasie np. fiołki wonne, ziarnopłony, zawilce. Wpływ kolorów na ludzi: czerwony dodaje energii, pobudza do działania, wyostrza zmysły. pomarańczowy ozywia, regeneruje, ociepla, łagodnie pobudza i motywuje do działania, daje wrażenie przytulności. żółty ozywia, rozwesela, zwieksza odporność na stres. zielony odpręża, uspokaja, łagodzi stres, likwiduje napięcie nerwowe. niebieski uspokaja, wycis (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiosna w Opocznie Wiosna w Opocznie

123 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mroźne kwiaty zjawiska przyrodnicze

Te przepiękne lodowe kompozycję powstają jesienią lub zimą, kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera, a jednak jeszcze ziemia nie zamarzła. Rośliny o długich łodygach, a dokładniej ich soki zaczynają zwiększać swoją objętość, "rozpychając się" powodują małe pęknięcia łodyg.Woda wydostając się przez te pęknięcia w kontakcie z niską temperaturą powietrza zamarza.Tak tworzą się te przepiękne kształty mroźnych kwiatów. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co zrobić aby kwiaty w wazonie stały dłużej? Kwiaty

  Zasady dzięki którym Twoje kwiaty dłużej postoją w wazonie 1. Kwiaty do wazonu należy ścinać, gdy nie są jeszcze zupełnie rozwinięte, najlepiej rano, kiedy promienie słońca nie grzeją mocno i łodygi kwiatów są jędrne. Nie ścinamy też kwiatów do wazonu w czasie deszczu, gdyż szybko zwiędną wstawione do wazonu. 2. Kwiaty ciętę najlepiej, żeby miały długość tylko trochę większą od wazonu. Nie ścianym długich pędów. Najlepiej ciąć pod skosem, aby woda mogła łatwo wnikać do łodygi. Im dłuższe cięcie, tym roślina będzie lepiej pobierała wodę. Poza tym, ponieważ największe parowanie odbywa się przez liście, najlepiej by było ich mało. 3. Zawsze należy usunąć liście uszkodzone, czy porażone przez choroby. Wstawiając kwiaty do wazonu nie powinno być też liści znajdujących się pod wodą, bo szybko gniją i szkodzą ściętym kwiatom. 4. Kwiaty, k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Znaczenie kwiatów Kwiaty

Jakie znaczenie mają kwiaty? Bratek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogród część kolejna Ciesz się życiem teraz

No i kiedy tak wymyśliłam sobie kawałek ogrodu, kupiłam rośliny i wszystko inne, posadziłam i cierpliwie czekam aż owe rośliny zdecydują się rozpocząć nowe życie tu, w moim wymyślonym miejscu. No i rzeczywiście, powoli zmienia się miejsce, które zaorałam. Hortensje wypuszczają liście, serduszka wypuszczają liście a zaraz po nich miniaturowe kwiatki, posadzone na nowo hiacynty nie przestają kwitnąć choć byłam pewna, że stracę je bo przecież wykopałam je w pełni kwitnienia. To miłe zaskoczenie, że się nie dały i są silne i kwitną, pachnąc jednocześnie. Teraz, kiedy myślę o dzieleniu się swoimi myślami tutaj, mam na uwadze swoją historię ale pewnie uszczknę coś z życia innych i dopiszę tu jako ciekawostkę przyrodniczą. Mam nadzieję, że nie będzie nudno. Może się powtórzę ze starych historii ale żadnych wymyślonych zdarzeń.     

Zobacz cały wpis na blogu »
Bukiecik Poezja Saski SWF Woke

Złapałem się na tym, znów Że maluje kwiaty Płatek po płatku Żeby kolory były bardziej, jak na obrazku   Łączę kwiatostan z łodygą Samo Ż na Rz zamieniam   Zaczynam od korzeni, choć są pod ziemią A później zielono, zielono I liście, omijając ciemne łyka Kwiat bardzo tęczowy, głównie w odcieniach niebieskiego i purpury   U zwykłe i ó kreskowane Korzenie, zieleń, błękity   Tyle znam już odcieni kolorów W marzeniach mam ich więcej niż w skali CMYK A oprócz kwiatów, w około czerń  Pomaluje resztę, ale najpierw skończę to co zacząłem   SWF Woke. 24.04.2020 ★ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wolne myśli przed świtem Ciesz się życiem teraz

Powietrze ociepla się żeby znów się ochłodzić i tak każdej wiosny aż do ustatkowania się pogody, kiedy można wreszcie przesiedzieć w fotelu wieczór na tarasie bez obawy zmarznięcia. Gorącą herbata paruje a filiżanka zaprasza do przytulenia. Tak patrzę tu i tam, i sobie myślę, że czasy, w których przyszło nam żyć są okrutne. Zbieranie informacji, podglądanie, podsluchiwanie... Ktoś powie, że przesadzam. Otóż wszystko zalezy od doświadczeń. Na szczęście one są i to prawdziwe, dlatego też nie dajemy się więcej nabrać na plewy. Wszystko co wygląda jak złoto należy dokładnie sprawdzić czy nim jest i trzymać się zasad, które są niemodne dzisiaj. Zasady jednak jeśli są, są trwałe i nieprzemijające i pozwalają cieszyć się życiem bez obawy wdepniecia w coś, co przyklei nam się do podeszwy i trudno będzie usunąć zarówno konsystencję jak i odór.

Zobacz cały wpis na blogu »
Otwarcie ogrodowego sezonu Ciesz się życiem teraz

No i wreszcie przyszedł dzień, kiedy mogłam przygotować podłoże i posadzić zarówno hortensje jak i pozostałe przygotowane rośliny. Tak więc zgodnie z planem na wcześniej przygotowanym kawałku ziemi posadziłam moje hortensje, hosty, serduszka okazałe, maki i inne starannie wybrane rośliny. Niestety, niektóre z nich nie były w najlepszej kondycji i trzeba poczekać, aby się przekonać czy coś z nich naprawdę będzie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiosenny wiatr Ciesz się życiem teraz

Kupiłam kolejne rośliny, ziemię w paczkach, cebulki, kłącza, nasiona i sądzę, że to doskonały czas na zaplanowanie małego fragmentu ziemi w mocno widocznym miejscu, zresztą całe moje życie jest jak ten mały kawałek ogrodu w widocznym miejscu. Czasem chce mi się coś opowiedzieć ale jak przemknie mi przez głowę choćby fragment z przeszłości, cała chęć umyka bezpowrotnie. I na pytanie z przeszlosci: kim pani jest? Chce mi się wciąż odpowiadać tak samo: nikim i chcę, żeby tak zostało. Oczywiście ta odpowiedź była aktualna wtedy. Dziś jest dziś.  Tak wie wracając do meritum, plan jest taki, aby odmłodzić fragment ogrodu. Zadanie dziecinnie proste, ponieważ prawie nic tam nie rośnie. Trzeba więc przygotować podłoże i zająć się nasadzeniem wybranych roślin. Głónymi roślinami w tym miejscu będą trzy krzewy pięknych hortensji. Jedna z nich to słynna Vanilie Fraise, z kwiatami w doskonałym kolorze różu, pozostałe dwie w kolorystyce od delikatnie zielonej poprzez biel do ecr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogród Mój wymarzony ogród

... 

Zobacz cały wpis na blogu »