Kasy

Wpisy zawierające słowo kluczowe kasy.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Olbrzymia liczba donosów do US Kasy Fiskalne

Nazwyczaj olbrzymia liczba donosów napłynęła w roku 2011 do Urzędu Kontroli Skarbowej. Osoby "bardzo miłe" to zazwyczaj pokłóceni z rodziną krewni, bardzo mili znajomi, uczynni sąsiedzi, wcześniejsi wspólnicy i pracownicy.   Jednak nie istnieją żadna nagrody za taki donos, szczególnie w wypadku potwierdzenia prawdziwości takiego donosu. Mimo tego, aż 357 bydgoszczan przekazało informację do urzędu o swoich przypuszczeniach oszustw  nieuczciwych podatników. Takie donosy posiadają bardzo różną treść. Wybrane donosy (pisownia prawdziwa):   Handel skarpetkami to mistyfikacja   * "Uprzejmie informuję, że przedsiębiorstwo X handluje skarpetami i rajstopami. Nie widzę, żeby robili to przez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opłaty pobierane na targu przez kasy fiskalne Kasy Fiskalne

Osoba zainteresowana zawarła umowę cywilnoprawną, zgodnie z którą zobowiązała się m.in. do poboru opłat targowych za wynagrodzeniem. Pobierane opłaty nie są  przychodem Spółki, ponieważ są to należności Gminy. Osoba zainteresowana zobowiązała się przesyłać wpłaty opłaty targowej na rachunek Urzędu Miasta. Teraz osoba zainteresowana ewidencjonuje wyżej opisywane opłaty przez kasy fiskalne jako niepodlegające opodatkowaniu. Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w temacie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów oznajmia, iż stanowisko osoby wnioskującej zaprezento (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skarbówki mają w planach kontrole nad mazurskimi jeziorami Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Skarbówki mają w planach kontrole nad mazurskimi jeziorami Inspektorzy z urzędu skarbowego w Olsztynie rozpoczynają już akcję "Weź paragon". Kontrolerzy ruszają do miejscowości turystycznych Warmii i Mazur, aby przekonać się, czy punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne (w tym prowadzone sezonowo) ewidencjonują obroty poprzez kasy fiskalne Zabrze, a co za tym, czy odprowadzają podatki w prawidłowej wysokości. Inspektorzy mówią również o tym, co zyskują klienci biorąc paragony. Jest to nie tylko dokument, dzięki któremu możliwe jest składanie reklamacji, gdy kupiony towar okaże się wadliwy. To także dowód uczciwej konkurencji. W ubiegłorocznej akcji letniej UKS w Olsztynie wystawił 1200 mandatów na kwotę 280 tys. złotych za wykroczenia skarbowe związane z nieprawidłowościami w rejestrowaniu sprzedaży detalicznej przez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego rząd polski obawia się faktu, że kasy fiskalne też powinny być u lekarzy i adwpkatów Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Dlaczego rząd polski obawia się faktu, że kasy fiskalne też powinny być u lekarzy i adwokatów? Jest w Polsce 3,8 tys. lekarzy oraz 370 adwokatów tylko na Podkarpaciu. Kiedy te uprzywilejowane grupy podatników rozpoczną rejestrację obrotów przez kasy fiskalne? Minister Finansów wcale nie przyspiesza prac nad nowelizacją przepisów, które spowodują, że kasy fiskalne Zabrze będą montowane u lekarzy i prawników. Pan Stanisław Zawiślak z Rzeszowa - taksówkarz, jak wielu innych musiał kupić kasę fiskalną i  rozpocząć sprzedaż poprzez kasy. Ponownie była wykonana przez rzecznika Praw Obywatelskich interwencję w tym temacie. Pan Stanisław Zawiślak jeździ już taksówką po Rzeszowie od roku. Już na początku zakupił do  auta kasę fiskalną i non stop rejestruje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kasy fiskalne kontrolowane przy wyciągach i w wypożyczalniach sprzętu Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Kasy fiskalne kontrolowane przy wyciągach i w wypożyczalniach sprzętu.   Firmy prowadzące działalność typu: gastronomia, handel, właściciele wyciągów i wypożyczalni sprzętu sportowego poszły na całość. Policja skarbowa wielokrotnie ostrzegała o planowanych kontrolach, mimo tego ilość oszustw podatkowych poprzez kasy fiskalne przyniosła bogate żniwo w postaci mandatów. Jedynie dwa dni kontroli przyniosło - ponad 12 tysięcy złotych, a przez dwa tygodnie - ponad 60 tysięcy złotych.   Kontrolowane kasy  fiskalne w miejscowościach turystycznych - jest to teraz pierwszoplanowa akcja Urzędu Kontroli Skarbowej. Urzędników skarbowych można oczekiwać między godz. 10 a 18. Kontrole głównie realizowane są na terenie Ustronia, Wisły i Szczyrku. Wszędzie tam, gdzie jest alkohol - bary czy restauracje, wypożyczalnie sprzętu, tam właśnie wpadają umundurowani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kasy fiskalne z elektronicznym zapisem mogą być dużo droższe, niż z zapisem papierowym Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Kasy fiskalne z elektronicznym zapisem mogą być dużo droższe, niż z zapisem papierowym. Krajowa Izba Gospodarcza krytykuje plan nowego rozporządzenia w temacie założeń i warunków technicznych, pod które podlegać będą kasy fiskalne Sosnowiec. Będące również w nim zapisy tyczące się obniżenia kosztów kupna kasy fiskalnej z elektronicznym zapisem kopii bez problemu zniechęcą właścicieli firm do zamiany bieżących kas fiskalnych – uważa KIG. – plan umożliwi wykorzystywanie kas fiskalnych z elektronicznym zapisem kopii paragonu, jednak za taki „luksus” właściciel firmy będzie zmuszony wydać dużo więcej niż w wypadku kupna kasy fiskalnej z zapisem sprzedaży na papierze – ocenia Andrzej Arendarski, prezes Kraj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Doszło u nas do błędu przy sprzedaży przez kasy fiskalne, co teraz? Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Doszło u nas do błędu przy sprzedaży przez kasy fiskalne, co teraz?   Może się przydarzyć, iż przy programowaniu kasy fiskalnej,  np. kodu towarowego popełnimy błąd. Błąd zauważymy jednakże dopiero po jakimś czasie sprzedaży przez kasę. Również może się wydarzyć, że błąd ten w trakcie sprzedaży  przez kasy fiskalne  Tychy zaistnieje w całości nie z naszej winy. Powstają też błędy zaistniałe w trakcie operacji realizowanych przez obsługującego kasy albo,  kiedy zażądany zostanie zwrot pieniędzy za towar lub usługę przez osobę, która utraciła paragon fiskalny. Jakie są wtedy reguły postępowania, jak również zachowania? Stwierdzenie: Taki dokładnie problem spotkał jednego z właścicieli kasy fiskalnej. Złożył on w&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Paragony emitowane przez kasy fiskalne Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Paragony emitowane przez kasy fiskalne Od dawna emitowanie paragonów fiskalnych (drukowanych przez kasy fiskalne Chorzów )kończących transakcję każdego odbiorcy zakupionego towaru, bądź też usługi jest szczególnie ważnym tematem, z którym zmagają się pracownicy Urzędów Skarbowych. Z tego też powodu parę temu zaczęła nawet ogólnopolska akcja „Weź paragon” ukierunkowana główne do kupujących, którzy winni zabierać paragon emitowany przez kasy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pracownicy Urzędów Skarbowych w roli tajniaków przy kontroli rejestracji sprzedaży przez kasy fiskalne. Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Pracownicy Urzędów Skarbowych w roli tajniaków przy kontroli rejestracji sprzedaży przez kasy fiskalne. Pracownicy Urzędów Skarbowych  posłani przez fiskusa dostali prawo do kontroli w firmie i mają prawo to wykonać po  pokazaniu legitymacji. Prawie jak tajni agenci wchodzą do akcji, kiedy są świadkami przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, np. sprzedaży nie przez kasy fiskalne Tychy – donosi w bieżącym wydaniu ”Gazeta Prawna”. ”Nasza czytelniczka, chcąca w pełni zachować anonimowość,  posiada salon fryzjerski. Do jej salonu wszedł potencjalny klient, kt&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najbardziej lubi kraść kasy fiskalne i fiaty Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Najbardziej lubi kraść kasy fiskalne i fiaty Specjalizował się w kradzieżach pojazdów marki fiat i co dziwne kradł kasy fiskalne. Upodobaniem cieszyły się u niego modele cinquecento i uno –ponieważ poznał je najlepiej. Znalazł sposób by natychmiast i bez żądnego problemu uruchomiać auta nie mając kluczyków. Osoba ta jest w wieku 19-lat. Złodziej został zatrzymany wczoraj przez służby policyjne, które zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Został zatrzymany w domu swojej dziewczyny. Złodziej był wielce zaskoczony wtargnięciem policji i ogromnie przestraszony tak niekonwencjonalnymi odwiedzinami policjantów, iż ukrył się pod łóżkiem. Ponadto upodobał sobie również kasy fiskalne Tychy, k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W liniach lotniczych Air Polonii trwa spór o kasy fiskalne. Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

W liniach lotniczych  Air Polonii nie zakupisz już napojów i jedzenia – ponieważ trwa spór o kasy fiskalne. Od 1 maja pasażerowie, którzy chcą latać samolotami linii Air Polonia nie mają możliwości zakupić ani napojów, ani jedzenia. Sprzedawanie na pokładach samolotów zatrzymano z powodu niejasności przepisów nowej ustawy o VAT ( chodzi o sprzedaż przez kasy fiskalne Tychy) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kupując kasy fiskalne, kiedy dostaniemy z nich zwrot? Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Kupując kasy fiskalne, kiedy dostaniemy z nich zwrot? Kiedy zaczynamy rejestrowanie sprzedaży poprzez kasy fiskalne  uzyskujemy prawo do odliczenia od podatku VAT 90% ceny netto kasy, jednakże nie więcej niż 700 zł. Odliczenie 90% ceny netto przysługuje jednakże tylko przy pierwszym zakupie kas. Warunki odliczenia: • przedłożenie przez właściciela firmy do naczelnika właściwego urzędu skarbowego przed terminem ( nie później niż dzień przed) zaczęciem rejestrowania pisemnego zgłoszenia o liczbie kas i miejscu (adresie) ich zainstalowania, które przedsiębiorca planuje wykorzystać do rejestrowania sprzedaży, • rozpoczęcie rejestrowania przez kasy fiskalne Katowice w terminie (czyli pierwsza 1/5 kas w dniu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W jaki wypadku właściciel firmy zostanie ukarany za brak sprzedaży przez kasy fiskalne. Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

W jaki wypadku właściciel firmy zostanie ukarany za brak sprzedaży przez kasy fiskalne. Handluję w terenie artykułami spożywczymi. W czasie kontroli urząd skarbowy zawiadomił mnie, że mając obowiązek nie dokonywałem sprzedaży przez kasy fiskalne. Jakiego rodzaju kary mam oczekiwać z powodu niezainstalowania kasy fiskalnej? Informacja Właściciel firmy, który mimo obowiązku pod który podlega nie rejestruje obrotu i kwot podatku należnego poprzez kasy fiskalne Jaworzno, będzie podlegał sankcji z ustawy o VAT, oraz karze z ustawy - Kodeks karny skarbowy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »