Inwestycje

Wpisy zawierające słowo kluczowe inwestycje.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Gospodarowanie i rynek III GOSPODARKA - POLSKA, EUROPA, ŚWIAT

Programy ekologiczne - Zarzadzanie popytem Obecnie są prowadzone różne i zróżnicowane programy ekologiczne, informacyjne dla promowania dobrych praktyk rynkowych i nowoczesnych technologii. Fundacja PGE oraz PGE dzięki swoim działaniom może wprowadzić działalność edukacyjną, badawczą i informacyjną w szerokim zakresie. Popularyzacja nowoczesności, nowoczesnych technologii dla energii, zarządzania energią i efektywności, optymalizacji gospodarowania to szansa wprowadzenia praktycznej wiedzy, informacji i innowacyjności. Budowanie rynku informacji to uzupełnienia dla obecnych działań i projektów. Udział firm krajowych w działalności badawczej i innowacyjnej jest ważnym i niezbędnym elementem rynku i gospodarki. Sytuacja na rynku energetycznym w Polsce wpływa na warunki gospodarowania przedsiębiorstw. Energia jest ważnym elementem przy planowaniu i modernizacji w sektorze przemysłowym oraz przy wyznaczaniu kosztów. Znaczne kwoty kierowane do energetyki wpływają na jakość i efektywność pozyskanej i sprzedanej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gospodarowanie i rynek II GOSPODARKA - POLSKA, EUROPA, ŚWIAT

Polityka finansowa firm wobec warunków gospodarowania w Polsce Financial politics in companies against economics condition in Poland Abstrakt: Artykuł prezentuje sytuacje finansową firm krajowych wobec zmian na rynku finansowym i kredytowym. Atrakcyjność inwestycyjna województw i sektorów ma znaczny wpływ na stopę wzrostu, rozwoju regionu i firm. Polskie firmy maja wysoki potencjał rozwoju. Wysoki dostęp do kapitału jest równocześnie zagrożeniem. Problemy przy wprowadzaniu zmian czy nowej polityki wewnętrznej i zewnętrznej są dużym obciążeniem. Celem publikacji jest ocena zależności warunków na rynku finansowym na gospodarowanie i wyniki firm. Metoda badawcza zastosowana w pracy opiera się o techniki opisowe oraz analizę danych i warunków gospodarczych. Ważne dla polskiej gospodarki oraz gospodarowania firm są warunki kredytowania oraz atrakcyjność inwestycyjna województwa. Polskie regiony w różnym stopniu są zaangażowane w nowe wydatki i nowy kapi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gospodarowanie i rynek I GOSPODARKA - POLSKA, EUROPA, ŚWIAT

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ – PRZEMYSŁ W POLSCE Sytuacja na rynku energetycznym w Polsce wpływa na warunki gospodarowania przedsiębiorstw. Energia jest ważnym elementem przy planowaniu i modernizacji w sektorze przemysłowym oraz przy wyznaczaniu kosztów. Znaczne kwoty kierowane do energetyki wpływają na jakość i efektywność pozyskanej i sprzedanej energii. W Polsce głównym paliwem energetycznym jest węgiel, niestety jest on zaliczany do „brudnych” źródeł. Pozyskanie energii z węgla nie pozwala na wprowadzenie wielu technologii i technik produkcji. Kraje zachodnie dla przemysłu elektronicznego czy FMCG wykorzystują gaz ziemny o znacznie lepszych parametrach. W branży spożywczej często wykorzystuje się również OZE jako czyste źródło energii o korzystnych parametrach. W Polsce czyste technologie są projektem na wiele lat. EFEKTYWNOŚĆ GOSPODAROWANIA DLA MSP Działania na rzecz ekologii i efektywności gospodarowania są oceniane przez uczestników jako niezbęd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gospodarowanie i rynek GOSPODARKA - POLSKA, EUROPA, ŚWIAT

Programy ekologiczne - Zarzadzanie popytem Obecnie są prowadzone różne i zróżnicowane programy ekologiczne, informacyjne dla promowania dobrych praktyk rynkowych i nowoczesnych technologii. Fundacja PGE oraz PGE dzięki swoim działaniom może wprowadzić działalność edukacyjną, badawczą i informacyjną w szerokim zakresie. Popularyzacja nowoczesności, nowoczesnych technologii dla energii, zarządzania energią i efektywności, optymalizacji gospodarowania to szansa wprowadzenia praktycznej wiedzy, informacji i innowacyjności. Budowanie rynku informacji to uzupełnienia dla obecnych działań i projektów. Udział firm krajowych w działalności badawczej i innowacyjnej jest ważnym i niezbędnym elementem rynku i gospodarki. Sytuacja na rynku energetycznym w Polsce wpływa na warunki gospodarowania przedsiębiorstw. Energia jest ważnym elementem przy planowaniu i modernizacji w sektorze przemysłowym oraz przy wyznaczaniu kosztów. Znaczne kwoty kierowane do energetyki wpływają na jakość i efekt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lepsza jest lokata czy pożyczka bankowa? Wybierz mądrze! Finanse codzienne

Każdy z nas pragnie pomnażać swoje fundusze, tak aby nie tylko móc zaspokajać swoje bieżące potrzeby, ale także móc zaoszczędzić pieniądze na większe zakupy, wakacje lub nieprzewidziane zdarzenia losowe. Gospodarowanie domowymi finansami nie należy do łatwych, zwłaszcza wtedy, gdy nasz budżet jest ograniczony. Zewsząd promuje się oszczędny tryb życia, jednak niekiedy trudno oszczędzać, gdy z jednej strony musimy zaspokoić konkretne potrzeby, a z drugiej nie mamy skąd finansować tych potrzeb. Różnice między lokatami, a pożyczkami bankowymi Oczywiście, jeśli planujemy kupić samochód, sprzęt AGD czy odłożyć na wycieczkę możemy do sprawy podejść na kilka sposobów. Możemy między innymi wziąć pożyczkę lub kredyt, dzięki którym będziemy w stanie sfinansować zakup. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas będziemy zmuszeni w przyszłości zwrócić pożyczone pieniądze i to z procentem. Odmiennym podejściem jest natomiast skorzy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy inwestycje w nieruchomości jeszcze się opłacają? zzpalin

Posiadając wolne środki pieniężne, warto zainwestować je w jednostki funduszy inwestycyjnych, na giełdzie czy ulokować w banku. Inną opcją jest inwestycja w nieruchomość, np. w zakup mieszkania, które potem będzie można wynająć. Czy jednak obecnie wciąż jest to opłacalne? Właściciele mieszkań, którzy nabyli je w latach 2005-2008 mogą dziś przyznać, że strzelili w dziesiątkę. Ówczesny bardzo szybki wzrost cen lokali (w największych polskich miastach cena 1 m2 wzrosła nawet o więcej niż 100%), pozwolił im na spory zarobek oraz na stały, comiesięczny przypływ gotówki. Powodzenie tego rodzaju inwestycji w tamtym czasie opierało się na podniesieniu cen nieruchomości, które dokonało się w ciągu ostatnich lat. Czy obecnie strategia zakupu mieszkania w celu jego późniejszego wynajęcia jest równie opłacalna? Czy może lepiej jednak pokusić się o lokatę w banku? Dziś ceny mieszkań w Polsce są wciąż dosyć wysokie, co też najlepiej widać w dużych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polisolokaty dają zarobić? Finanse - Gemini Polska

W obliczu złej prasy wokół "polisolokat", warto wrócić do tego co jest ich istotą, czyli realizacją długoterminowych planów finansowych jak emerytura, przyszłość dzieci czy spłata zobowiązań, takich jak np. kredyt hipoteczny. Dziś zwracam uwagę na fundusz AXA - Europe Small Cap, który wyróżnia się w ostatnim okresie.Jego portfel oparty jest o rynki Europy Zachodniej, głównie o Wielką Brytanię, Francję  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polecane obligacje korporacyjne Inwestowanie kluczem do sukcesu finansowego

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W następstwie tego, potencjalny kontrahent winien nawiązać znajomość z ewentualnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jedno z urządzeń, które pomaga nam ustalić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych razem z ich wyznaczanym zagrożeniem. Takie zestawienie jest wytwarzane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja finansowa emitenta tudzież potencjalne możliwości postępu danej instytucji. Dlatego też, zdecydowanie rekomendujemy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obligacje bankowe - jak na nich zarabiać Inwestowanie kluczem do sukcesu finansowego

Obligacje Korporacyjne to uzupełniający rodzaj papierów wartościowych, które są wydzielane poprzez instytucje czy też wszystkie podmioty aktywności oszczędnej. Wydzielając obligacje, ich emitent zmusza się do ich wykupienia od nabywców, za ich pierwotną zapłatę wspólnie z pomocnymi procentami. Do czasu okupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej nabywcy. Niezbicie odsetki to zaledwie przykładowy z rodzajów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w profitach danego banku. Interesującą ofertą są obligacje banków. Poprzez swoją wielodniową frekwencję na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pożyczki a oszczędzanie - skorzystaj z możliwości oferowanych przez Nobiles2 Inwestowanie kluczem do sukcesu finansowego

Robota to sposób na wzbogacenie się pieniędzy służących do utrzymania się. Ale nikt nie powinien wydawać wszystkich zapracowanych przez siebie pieniędzy. Wszelacy teoretycy gospodarek od bez ustanku głoszą, iż podwaliną wytwornej kondycji pieniężnej osoby materialnej jest, ponadto robocie zarobkowej, także zachowywania i ostrożne gospodarowanie odroczonymi środkami. Takim gospodarowaniem na bank nie jest trzymanie pieniędzy w klasycznej skarpetce. Środki zdeponowane w ten sposób w rzeczywistości marnują na wartości ze względu procesów inflacyjnych (wzrostu cen tłumiącego siłę nabywczą posiadanych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sposoby na oszczędzanie Inwestowanie kluczem do sukcesu finansowego

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach użytkowaliśmy coraz częściej. Albowiem też nareszcie zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż należałoby mieć odłożoną pewną kwotę, nie tylko na tak tytułowaną "czarną godzinę". Niezbicie znaczna część z nas posiada chociaż jedno konto bankowe czy też konto oszczędnościowe. Jak bierze się z wielu sondaży, to w samej rzeczy konta oszczędnościowe są otoczeniami na których lokujemy ewentualne nadwyżki monetarne - zazwyczaj wprawdzie nie ma tego nadto wiele. Nie ma też co ukrywać: to wytworny sposób, o ile chcemy odłożyć pieniądze na chwilę a później bez jakichkolwiek wytrwałości s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Blogi dla mężczyzn - mój Lifestyle Inwestowanie kluczem do sukcesu finansowego

W Internecie mnoży się od otoczeń, w którym damy mogą postulować o radę w częściowo każdej dziedzinie życia i jest to prawdziwe. Rzeczywistym jest dla nich także tworzenie reprezentatywnych ekip, for i wymienianie się doświadczeniem. Mężczyźni również potrzebują takich otoczeń jak blog dla faceta, lecz jest ich wielce mniej. Męski lifestyle różni się od niewieściego punktu widzenia, mimo że obejmuje podobne zagadnienia. Współczesny klient zarówno chce doskonale prezentować się i troszczyć się o siebie, jak również mieć miejsce, gdzie będzie mógł przeanalizować wysokiej jakości artykuły. Styl życia zmienia się na coraz to szybszy i raz na jakiś czas nie ma czasu na zasięgnięcie zawodowej wskazówki. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Komputer i jego elementy pasywnego chłodzenia Inwestowanie kluczem do sukcesu finansowego

Niemniej, iż bardzo często zamierzamy na zakup pecetów mobilnych, to w naszych domkach non stop wziętością cieszą się blaszaki stacjonarne, przysparzające znacznie ogromniejsze możliwości - są nie tylko tańsze, przysparzają większą możliwość przeróbek modułów, lecz zarówno mogą być raczej bezdźwięczne! Pasywnie chłodzony PC zaprojektowany i opisany został na blogu http://grzegorzdeuter.pl/jak-zbudowac-pasywny-komputer-obliczeniowy-czesc-1/ Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to zespala? Na pewno na samym wejściu należy wtrącić, że są dwie metody chłodzenia modułów - pierwszą są aktywne wentylatory, które są decydującym zarzewiem zgiełku, drugą zaś są wszelkiego gatunku radiatory. To istotnie komputer chłodzony pasywnie może być najspokojniejszą jednostką, bo pos (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy na WIG-20 dało się zarobić w 2014? Finanse - Gemini Polska

Styczeń to miesiąc podsumowań, cyfr za rok miniony. 2014 nie był łaskawy dla inwestorów koncentrujących kapitał na WIG-20, który zakończył rok na minusie. Czy jednak wszystkie spółki przyniosły straty? Siedem spółek, notowanych na WIG-20, zanotowało zyski. Na pierwszy plan wybił się PKN Orlen 23,4%, a niewiele dalej dwie spółki energetyczne PGE 22,1% oraz Tauron 20,2%. Taki wzrost rozbudza emocje. Przy rekordowo niskich stopach procentowych to  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podsumowanie portfeli Klientów Gemini Polska za IV kwartał 2014 Finanse - Gemini Polska

Podsumowanie portfeli funduszy Klientów Gemini Polska w IV kwartale 2014 roku. Rok 2015 rozpoczął się właściwie 7 stycznia. Okres świąteczny, noworoczny pełen dni wolnych od pracy, pozwolił na niemal 3 tygodniowe urlopy. Odczuwalne to było na każdym kroku,  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »