Flow pack

Wpisy zawierające słowo kluczowe flow pack.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Maszyny pakujące – mój nabytek Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Maszyny pakujące to dla nas doniosła, ale nowa tematyka. W naszej fabryce liczba produktów powiększyła się na tyle, iż należy zastanowić się o maszynie pakującej, jako, że zatrudnianie osób do pakowania zaczyna być mocno drogie. Na początku sądziłam, iż maszyny pakujące są silnie drogie, lecz przyjaciel wytłumaczył mi, że one są nadzwyczajnie różnorodne i opłaty, na jakie trafiłam nie są miarodajne w każdym przypadku. Są albowiem różne firmy projektujące maszyny pakujące i także maszyny są najrozmaitszego gatunku, przystosowane do zapakowywania najróżniejszych rzeczy i do paczkowania najróżniejszych ilości i gabarytów i od tego jest zależne która maszyna pakująca będzie dla mojej firmy stosowna. Maszyny pakujące na naszym rynku   Bo bliższym zapoznaniu się z tematem stwierdziłam, że istotnie maszyny są silnie różnorakie i możecie wybra (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maszyny pakujące a redukcja wydatków w przedsiębiorstwie Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Wszelka firma przetwórcza w jakimś momencie styka się z dylematem jak ograniczyć koszty. Jednym z elementów produkcji okazuje się pakowanie wyprodukowanych produktów. Najpierw paczkuje się je manualnie, dlatego, że jednakże zaczyna się od całkiem małego przetwórstwa, ale w którymś punkcie wytwórca chce się zastanawiać, czy nie łatwiej by było zakupić maszynę pakującą, która dopuści na szybsze opakowywanie, a przy tym skurczy zatrudnienie personelu.   Zwłaszcza jest to zależne od rodzaju wyrobów i od przerobu. Korzystnie jest dopytać biegłego od automatów pakujących, bo robotów pakujących jest bardzo dużo różnorodnych typów i akurat nie bywa prosto kupić samodzielnie odpowiednią maszynę pakującą dla firmowych wymogów. Sprzedawca będzie wiedzieć, czy pomocniejsza dla naszej wytwórni będzie przeciętna maszyna pakująca (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Idąca z duchem czasu foliarka w mojej piekarni Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Rozkręciłam jakiś czas temu kolejną fabrykę przetwórczą. Param się wytwarzaniem wyrobów piekarskich, czyli otwarłam piekarnię. Posiadam z każdym miesiącem większą ilość kontrahentów i mój przerób powiększa się z czasem. Zwiększają się też żądania naszych nabywców, część z nich chce, aby tego typu artykuły były zapakowane w saszetki przed dostarczaniem ich do punktu sprzedaży. Stanęłam przeto przed decyzją czy przyjąć do pracy jeszcze jedną kobietę do paczkowania pieczywa do woreczków i zaklejania ich następnie, czy w zasadzie nabyć foliarkę. FOLIARKI W MOJEJ FIRMIE Zaczęłam się rozglądać i przerachować co jest bardziej opłacalne. Wpierw przyjęłam, iż maszyny pakujące są horrendalnie kosztowne. Jednak na jakimś portalu odkryłam, że roboty pakujące bywają różne, od ręcznych po pełne linie pakujące i zdecydowałam się zatelefonować do paru zakładów, żeby (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Flow pack – foliarka zupełnie nowatorska Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Automaty pakujące gatunku flow pack zaliczają się do grupy robotów pakujących pracujących w poziomie. Służą do pakowania całkiem małych artykułów lub pakietów artykułów w woreczki foliowe, dokładnie dopasowane do wyrobu. Foliarki typu flow pack dobrze kwalifikują się do zapakowywania towarów do jedzenia, dajmy na to bułek czy ciastek, lecz też do pakowania produktów przemysłowych , na przykład zabawek, akcesoriów samochodowych, chemii. Wyrób opakowywany jest całkiem samoczynnie w folię ze szpuli. Wpierw tworzony jest odpowiedniej długości tunel z folii, później w niego wsuwany jest produkt, a następnie tunel z folii jest zgrzewany poprzecznie i saszetka jest wydzielana. Przekazywanie artykułów może następować manualnie lub za pomocą pakietu podajników elektronicznych. Rozmiar opakowania jest regulowana, zatem możemy ją dostroić do różnych wymiarów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poziome zgrzewarki termokurczliwe w różnych branżach przemysłu oraz drobnej wytwórczości Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Roboty pakujące poziome są użyteczne w różnych zakładach produkcyjnych wielorakich branż. Taka foliarka kwalifikuje się bardzo dobrze do opakowania indywidualnych artykułów czy pakietów towarów. W maszynach pakujących takich  towar jest wprowadzany do opakowania podajnikiem wprowadzającym, działającym poziomo. Podajnik wsuwa wyroby samoczynnie co określony czas lub pozwala na podawanie manualne. Ręczne wkładanie jest użyteczniejsze w niedużych wytwórniach, przy małej ilości produktów, dlatego, że w ten sposób zaoszczędza się folię używaną do spakowania. Podawanie mechaniczne spełnia się bardziej przy sporych przerobach opakowanych wyrobów w określonym czasie. Poważniejsze może być natenczas, żeby  jak największa ilość produktów w określonym czasie zostało zapakowane, niż zużycie folii. Standardowo roboty pakujące poziome dają możliwość na wielkią rozpięt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maszyny pakujące w pakowaniu wyrobów przeróżnych gałęzi wytwórczości Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Jak wybiera się foliarkę, należy mieć świadomość tego, co akurat pragniemy tą zgrzewarką termokurczliwą zapakować i jaki sposób spaczkowania będzie dla naszej branży najbardziej efektywny. Wśród pakowaczek wyróżniamy foliarki pakownia pionowego oraz poziomego. W obecnym poście zainteresujemy się automatami pakującymi pionowo. Wybór typu maszyny zależy głównie od tego, co pragniemy paczkować. Pionowe pakowaczki wykorzystywane są przede wszystkim do zapakowywania artykułów mączystych, dajmy na to w branży spożywczej do wielorakich towarów gatunku kasza czy ryż. Ale nie jedynie, da się je również wykorzystywać do paczkowania produktów w domenie technicznej do paczkowania niedużych wyrobów typu szpilek. Zatem zasięg przeznaczenia takiego rodzaju maszyn jest dość ogromny, ale powinno się pamiętać, iż służą do opakowywania towarów, które można wsypy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pakowanie termokurczliwe metodą na estetykę oraz wygodę Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Dziś sposoby opakowywania wyrobów porządnie się rozrosły. Gdy byłam dziewczynką nikomu nie śniło się, że będziemy mogli zakupić jogurt oraz napoje w plastikowych butelkach oraz iż te opakowania będą zapakowane w zgrzewki, czyli owinięte w folię. W przeszłych latach kefir nabywało się w butelkach, jakie do sklepiku na rogu przywoziło się w dużych skrzynkach. A aktualnie posiadamy pakowanie termokurczliwe i mleko w plastikowych butelkach. Jest to ewidentnie bardziej luskusowe z punktu widzenia magazynów, środków transportu, przenoszenia. Butelki okazują się dużo ważące w porównaniu z kartonami, nie mówiąc o metalowych skrzynkach. Ma to jednak ważną wadę: bardzo duże ilości folii, z którą nie ma co potem robić i jaka latami nie chce się rozkładać. W dowolnej wielkiej wytwórni obecnie bywają specyficzne automaty pakujące, jakie pakują produkty w folię i zgrzewają ją. Wszystko dzieje się w s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pakowaczki, zatem maszyny pakujące w zakładach przemysłowych Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Wydaje się, że miano pakowaczka oznacza kobietę, jaka pakuje ręcznie wszelakich artykułów w jakichś fabrykach, ale język potoczny mówi wyrazy nierzadko w niekonwencjonalny sposób i okazuje się, iż pakowaczką bywa też automat pakujący rzeczy. W zasadzie wykonuje tę samą pracę, co kobieta pakująca, toteż nazewnictwo staje się jak najbardziej stosowne, chociaż dla człowieka nie znającego tej branży okazuje się myląca, a akurat śmieszna. Foliarka nie musi być pożądana w każdej firmie, zwłaszcza, gdy linia ta jest malutka a ilość wytwórczości nie wymaga więcej aniżeli dwie-trzy pracownice do tej pracy. Lecz szkopuł się tworzy, kiedy powinno się nająć mnóstwo robotników, by zapakować to co fabryka tworzy. Wtedy właśnie oprócz pakowaczek-ludzi zatrudnia się pakowaczkę-maszynę. Bywa ona dobrym usprawnieniem w pełni zrobotyzowanej produkcji. W dużych zakładach produkcyj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zgrzewarki termokurczliwe stanowią sposób na nowatorskie paczkowanie wyrobów Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Teraz potężny zakład przemysłowy nie da rady się obyć bez robotów pakujących, a nieraz kompleksowych linii pakujących. Konsumenci są w dzisiejszych czasach rozgrymaszeni i należy towary nie wyłącznie zapakować, żeby się podczas przestawiania nie zepsuły, ale również dbać o fason spaczkowania, bowiem  jest ono częścią przyciągającym uwagę klienta. Istnieją przyrządy pakujące na przeróżne sposoby w przeróżnego typu zapakowań. Dajmy na to da się paczkować produkty w folię termokurczliwą. Tego typy maszyny zwane są nierazzgrzewarkami termokurczliwymi. Posiadają one sporo zalet, towar jest zapakowany nader szczelnie, jest zabezpieczony przed stratami podczas dostarczania, oferuje także opcję zapakowania po więcej niż jeden wyrobów w jednej zgrzewce, co ułatwia nader odstawianie wyrobów, folia bowiem substytuuje papier i  drewniane skrzynk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maszyny pakujące pakowania pionowego i poziomego, co to jest, jak się odróżniają, ich wady i zalety. Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Co warto wiedzieć o maszynach pakujących? Właściwie mało, obok tego, iż jak wynika z nazwy są dedykowane do opakowywania i domyślam się, iż nie chodzi o opakowywanie  w małym sklepiku, ale w wytwórni . Choć w sklepie również miałam okazję widzieć aparat pomagające w zapakowaniu, a w zasadzie w zapinaniu pakowanych artykułów w woreczki taśmą. No to również niby jest maszyna pakująca, lecz mimo wszystko w zasadzie aparacik niż maszyna. Wykonałam stąd niewielki wywiad w sprawie maszyn pakujących i znam aktualnie bardzo dużo wszelkich spraw w tej dziedzinie. Np. to, że są pakowaczki  pakujące poziomo i foliarki pakujące pionowo. Pierwsze służą do paczkowania nawet jednokrotnych wyrobów lub pakietów artykułów. Można je wkładać ręcznie na podawarkę, która przekazuje je w kierunku ustrojstwa, które otula je celofanem i ostatecznie stapia folię. Możemy ró (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy korzystniej dobrać maszynę pakującą okazyjną, czy prędzej niezawodną? Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Najczęściej jakikolwiek fabrykant chce możliwości dla własnej marki niekosztownych. Nie koniecznie natomiast okazuje się to dobre na dłuższą metę. Foliarka niedroga może być wykonana ze złych części i dobierając ją da się  wystawić się na coraz większe wydatki na odnawianie jej w przyszłości. Jednak w razie maszyny pakującej, tak samo jak w przypadku różnych mechanicznych przyrządów, im mniej urządzenie ma w sobie części komputerowych, tym bywa bardziej bezusterkowe i tanie. Więc najczęściej należy używać wersji mało kosztownych, lecz należy być świadomym jakimi danymi się rządzić. Maszyny pakujące prowadzone mechanicznie lub elektrycznie, mogą być bardziej stabilne niż aparaty  nasycone częściami elektronicznymi. Warte uwagi może się to wydawać, kiedy owa maszyna pakująca  staje się składnikiem całościowej linii produkcyjnej. Niepoprawne działanie robot (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Termokurcz, a pakowanie automatyczne Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

Wyraz termokurcz wywołuje dziwaczne konotacje. Lecz idzie tu o paczkowanie przy użyciu maszyn pakujących nazywanych foliarkami, czyli paczkującymi w cynfolię oraz zgrzewającymi na gorąco celofanowe woreczki dla odcięcia. Tak możecie opisać obszerniej ten wyraz. W tym samym sensie eksploatuje się jego w wyrażonku pakowanie termokurczliwe. Dla fachowców rozeznających się w foliarkach pewnie jest to męczące i satyryczne, objaśnianie tak łatwych problemów, ale nie każdy, kto pragnie zakupić foliarki się w tym wyznaje. Dajmy na to ja poszukując automatu pakującego natrafiłam na tego typu dziwne tematy i ani rusz nie umiałam rozkminić o co chodzi. W dodatku opisy pakowaczek bywają bardzo nudne i tak naprawdę uspiały mnie, no może poza wielkościami wyrobów, jakie konkretna pakowaczka da radę paczkować. W naszej fabryczce do teraz nie było takiego rodzaju pakowaczki, nie znam tak więc nikogo, kto by się w tej kwestii znał, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest flow pack? Do czego służy? Maszyny pakujące, maszyny do pakowania, foliarki

W trakcie wyszukiwania maszyny pakującej do własnej firm natknęłam się na sfromułowanie flow pack. Przez długi czas nie potrafiłam ustalić co to na dobrą sprawę jest, aż na koniec do mnie dotarło. W ogólnie znanym języku flow oznacza płynąć, przeto normalnie są to maszyny pakujące płynnie, czyli  po prostu bez przestojów. Tyle możemy odczytać z określenia, lecz gdy spytałam sprzedawcę, to stało się oczywiste, że pakowaczki typu flow pack są zarezerwowane do pakowania w folię nadzwyczaj ściśle, folia przystaje do przedmiotu, lecz nie musi być obkurczana. Są odpowiednie jednakowoż szczególnie do pakowania malutkich artykułów. Obrazem tego typu foliarek są BERNA i MONZA firmy Belca. Pod tekstem wklejam fotki tych foliarek. Maszyny typu flow pack Okazują się nader foremne i piękne. Wytwórca zatroszczył się o wzornictwo foliarek flow pack w takim samym stopniu jak o technikę i praktyczność. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »