Ekologia

Wpisy zawierające słowo kluczowe ekologia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Oszczędzanie energii Ekologiczne projektowanie domów

Fotowoltaika   Fajnym sposobem na pomaganie naturze jest oszczędzanie energi nie odnawialnej, którą tak pospolicie używamy i nie myslimy o tym co będzie gdy sie ona skończy. Alternatywą jest energia odnawialna która nie szkodzi środowisku.    Panele słoneczne (fotowoltaiczne)   Energie odnawialną generuje np. słońce, w tym przypadku do pozyskania energii urzywa się paneli fotowoltaicznych. Prąd pozyskany w ten sposub możemy efektownie użutkować do oświetlania domu.   A tytaj moja ulubiona firma z panelami fotowoltaicznymi Ekolokal.

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć! Ekologiczne projektowanie domów

Powitanie   Cześć jestem Janek i tworze ten blog z uwagei na to, że nasze środowisko cierpi razem z nami a my nie wiele robimy żeby to zmienić. Moim celem będzie poprzez tego bloga zainspirować zarówno młodych ekologów jak i wszystkich którzy choć troche chcą pomuc naturze i przy tym wygodnie żyć.   Co robie?   Będe opiswał tutaj różne fajne a przy okazji nie drogie pomysły na upiększanie swoich domów w sposub ekologiczny a tagże moge doradzić przy budowie domu jak sprawić już od podstaw by był piękny i przyjazny naturze.

Zobacz cały wpis na blogu »
My i odnawialne źródła energii Ekologia i odnawialne źródła energii

Około 3 lata temu zobaczyłem pewien artyku dotyczący ekologii, postanowiłem go przeczytać (choć zwykle tego nierobiłem). Pisali tam o tym jak szybko kończy nam się energia nieodnawialana (czyli np. ropa naftowa) i jak ciężko będzie się żyło naszym potomkom jeśli nic z tym nie zrobimy. Nie ukrywam że otwożyło mi to oczy. Wiele potem myślałem o ekologii, szczegulnie zainteresował mnie temat odnawialnych źródeł energii ponieważ to właśnie one są nazywane energią przyszłości, zresztą nie bez powodu. Energia odnawialna jest pozyskiwana w sposub nie inwazyjny i nie szkodzący środowisku, poprzez panele fotowoltaiczne (czy też panele słoneczne). Była to dla mnie zarówno okazja do zrobienia czegoś dobrego jak i spełnienia mażeń o posiadaniu własnego biznesu. Po roku przygotowań firma wystartowała. Do tej pory staramy się nabierać rozpędu. Aktualnie mamy w ofercie dwa sprawdone modele paneli fotowoltaicznych i działamy na terenie Olsztyna i okolic. Tak wygląda nasza historia, a pisze ją tutaj by przeko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Elektrownie zawodowe Blog o elektrowniach w Polsce

Lp. Nazwa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Elektrownie wiatrowe Blog o elektrowniach w Polsce

dfvkjzdsfnvbzdjfbvli xdfjkbnzkjdfnvbjk;dxg 4lkcgvj jkdgnbkj;zdg dlfjknjkzdgnkjzvk 'dn gxbjnzdkg;

Zobacz cały wpis na blogu »
Podział elektrowni w Polsce Blog o elektrowniach w Polsce

Lp.Nazwa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ekologia książki

Cześć  Chyba każdy z nas wie jaka jest sytuacja globalna ! Proszę starajcie sie w domu zamieniać przedmioty jednorazowe których używacie codzienie na rzeczy wielorazowe.A w sklepie podczas zakupów zamiast torebek foliowych używajcie materiałowej torebki albo woreczki wielorazowe zamówione przez internet. Wszyscy widzimy, że po zakupach w supermarkecie pojawia się w każdym domu nie kilka ,a kilkadziesiąt torebek foliowych . Nie dajmy się zasypać planety Jeśli my nie zadziałamy na rzecz planety to nikt nie zadziała ! Mamy krok dla nas a wielki krok dla planety! Razem możemy wszystko!    

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia, czyli temat rzeka GEOPOLITYCZNA

Jak być ekologicznym?   Ekologia, czyli od lat temat rzeka. Coraz większa część społeczeństwa jednak, dzięki temu, przekonuje się do bycia ekolicznym i stara się o tym mysleć. Sposobów jest od groma, a pojawia się i jeszcze więcej. Co skutkuje tym, że społeczeństwo jestcoraz bardziej tego świadome. Okazuje się, że czasem największe drobnostki potrafią miecduzy wpływ, pośredni czy też bezpośredni. Od zaręcenia kranów podczas mycia zębów, przez segregowanie śmieci, po instalację baterii słonecznych. Spsobów na bycie ekologicznym i pomagania naszej planecie jest jednak dużo , dużo więcej.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Reklamówki jednorazowe Złe czy dobre reklamówki foliowe

Torby foliowe

Zobacz cały wpis na blogu »
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
POWITANIE Z mojego życia. ETERYCZNAKARINA

Witam Was serdecznie na moim blogu! Z założeniem bloga zwlekałam ładne parę lat, nawet około ośmiu lat. Czy żałuję? Z jednej strony tak, ponieważ dziś już mogłabym mieć spore grono osób, które z zaciekawieniem na bieżąco mogłyby śledzić co się u mnie dzieje , jakie mam przemyślenia, co mnie interesuje, co czytam i jak sobie radzę. A z drugiej strony życie dało mi szczęście i dar możliwości zostania matką. Dziś już moje dzieci , córeczki mają 5 i 2 latka. Zdobyłam najważniejsze doświadczenie życiowe kobiety.  Po pierwszej ciąży zachorowałam na Hashiomoto i niedoczynność tarczycy, co pokazało mi nowe ścieżki. Poznałam wiele kolorów i smaków życia. Teraz chcę się z Wami podzielić  moim doświadczeniem!!! 

Zobacz cały wpis na blogu »
Butelki Eko MaikiEko

Bardzo ważny temat to temat plastikowych butelek !! Wyobraźcie sobie, że wszyscy zamiast plastikowych butelek mamy bidony lub butelki z filtrem wody. Zobaczcie o ile mniej będzie śmieci i butelek na wysypiskach śmieci. Pamiętajcie, że plastik czyli tworzywo, które tak na prawdę zabija naszą planete w zależności od jego rodzaju rozkłada się od 100 do 1000 lat. :( Zmieńmy butelki plastikowe na butelki wielokrotnego użytku !!   

Zobacz cały wpis na blogu »
O mnie Natura To My

Jestem szcześliwą mamą i realizującą się kobietą. Nie lubie stać w miesjcu i kocham nature. Lubie mieć wpływ na moje otoczenie i swoje życie. Stworzyłam bloga aby podzielić się z Wami ważnymi informacjami o tym jak można poprawić jakość swojego życia. Znajdziecie tu porady jak sprzatć w domu szybko i przyjemnie. Pokaże wam także jaki wpływ ma chemia sklepowa na nasze życie i na co sie godzimy użwając jej.  Rozwijam się w domu, ponieważ w XXI wieku to internet rządzi światem i raczej to się juz nie zmieni. Ma to swoje dobre i złe strony. Dla mnie więcej dobrych, ponieważ czas na macierzyńskim mogę spędzić aktywnie i polepszać swoje życie każdego dnia. Ucze się i zarabiam w domu. Każdy może robić to co ja i być częścią czegoś większego.  Jeśli masz pytania lub ciekawi Cie to jak pracuje napisz do mnie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czysty Bałtyk Czysty Bałtyk

                   Ratujmy Bałtyk!!!!

Zobacz cały wpis na blogu »
wpis 1 jak zostać bohaterem naszej planety

Cześć, tu Kinia i Maja od niedawna jesteśmy wegetariankami oraz zaczełyśmy dbać o nasze środowisko.  Chciałybyśmy zachęcić was do dbania o środowisko albo zostania wegetarianami, jeśli chcecie zadać nam pytania co do tego piszcie na nasz adres mailowy (link poniżej). Jeśli chcecie abyśmy pisały na temat środowiska i wegetarianizmu napiszcie w komentarzach.  Zachęcamy do korzystania z eko toreb oraz dzbanków i butelek filtrujących (link poniżej).   eko torby: https://allegro.pl/listing?string=TORBA%20EKOLOGICZNA%20BAWE%C5%81NIANA%20Z%20TWOIM%20NADRUKIEM&bmatch=baseline-var-n-dict4-eyesa-bp-fas-1-4-0619 dzbanki i butelki filtrujące: https://sklep.dafi.pl/ kontakt: sliczna1232007@gmail.com

Zobacz cały wpis na blogu »