Dzieci

Wpisy zawierające słowo kluczowe dzieci.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Poznajmy się NIE OGARNIAM - Mama na urlopie, czyli o macierzyństwie na serio i z przymrużeniem oka

Jestem Asia. Mam 26 lat, dwójkę wspaniałych (choć nie zawsze) dzieciaków - Filipa i Alę. Z Filipem znamy się już długo, kawaler w sierpniu kończy trzy lata. Z Alą dopiero się "docieramy". Urodziła się z dość dużym wyprzedzeniem - ponad miesiąc przed terminem, ale na szczęście nadąża za rówieśnikami.    Skończyłam prawo na UAM w Poznaniu i aktualnie jestem w trakcie odbywania aplikacji radcowskiej (dla niewtajemniczonych - planuję zostać radcą prawnym, to taki odpowiednik adwokata, o którym mało się mówi). W tym momencie nie p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
IMPREZA BEZ DZIECI Mamuśka i Tacik

IMPREZA BEZ DZIECI  Dawno temu, kiedy mamuśka i tacik nie byli jeszcze mamusią i tatusiem pojechali do znajomych na urodziny. Znajomi byli już rodzicami dwójki maluchów. Słodkie szkraby - dziewczynka i chłopczyk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień Dziecka 2020 Klub Seniora Łagiewniki

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzieci Okres PRL-u oczami naszych rodziców i dziadków

  Rozmowa z Barbarą, rocznik '52   Patryk: Co zapamiętałaś najlepiej z okresu PRL-u? Barbara: Zdecydowanie szkolnictwo i wychowywanie dzieci.   P: Możesz proszę rozwinąć? B: Mieliśmy dostęp do bezpłatnej i powszechnej edukacji, ale za to system kształcenia miał swoją ciemną stronę.   P: Czy chodzi o nauczanie historii? B: Między innymi. Wiele faktów historycznych było przemilczanych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzieci ważne są Strona życia

Czy wiesz o swoich dzieciach tyle ile powinieneś?  Żyjemy w biegu, z dnia na dzień. Mijamy się nieraz tylko w przejściu. Jest praca, jest szkoła (aktualnie kwarantanna), w dzisiejszych czasach nie mamy łatwo. Dlatego dobrze byłoby wykorzystać każdą wolną chwilę w sposób właściwy. Bez kłótni, bez pośpiechu, bez stresu, bez nakazów i kar. Ile razy chciałoby się tak właśnie zrobić, a jak na złość wychodzi inaczej.  Zatrzymaj się, pomyśl - dokąd to zmierza? Jesteśmy dla siebie, kochamy nasze rodziny, chcemy dla nich jak najlepiej. Zapytaj swojego dziecka lub dzieci, jakie ma marzenia, co lubi robić, z kim lubi się bawić, o czym chciałoby porozmawiać, czy jest jakiś temat do omówienia. Młodsze dzieci również można zapytać np. w co chciałoby się dziś ubrać, czy chce samo sobie wybrać co mama lub tata ma zrobić dziś na obiad :) Zauważmy te drobne rzeczy, aby (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piasek kinetyczny Zabawki dla dzieci

Zabawa z piaskiem kinetycznym jest bardzo przyjemna, piasek łatwo poddaje się modelowaniu do tego jego ciągły Zastosowanie opatentowanej technologii bazującej na dodaniu do czystego piasku nietoksycznego polimeru, który łączy ze sobą pojedyncze ziarenka piasku (nigdy się nie rozsypują), dzięki czemu idealnie nadaje się do zabawy w domu, przedszkolu czy gabinecie terapii zajęciowej.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Beagle i dzieci Beagle

Beagle to rasa tolerancyjna i cierpliwa, o zrównoważonym temperamencie. Poleca się go rodzinom z dziećmi. Psy te lubią osoby które bardzo aktywnie spędzają czas dlatego jeżeli twoje dziecko lubi ruch to beagel będzie jego idealnym czworonożnym przyjacielem. Jednak należy pamiętać o tym by nauczyć dziecko, że nie wolno psa ciągnąć za uszy, ogon, łapy i siadać na niego. Ponieważ pies gdy wyczuje niebezpieczeństwo to może zacząć się bronić.        (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wena twórcza Kasia Gajda

   Jak wspomniałam jestem mamą, ale jestem również artystką . Nie jakimś finezyjnym Picassem czy innym Da Vinczim. Po prostu od czasu do czasu dopada mnie taka zwykła przyziemna chęć stworzenia czegoś. Kiedyś bardzo uwielbiałam prace z nożyczkami, papierem i wymyślaniem różnych ozdób z użyciem prostych rzeczy. Dalej to uwielbiam, ale... Ale jak już wspomniałam jestem mamą i tu się rodzi problem.      Posiadanie dzieci i wena twórcza to oksymoron. Można na przykład posiadać wenę twórczą do tworzenia dzieci, ale jak już jest dziecko to wena ulatnia się jak procenty z otwartej butelki. Szybko i nie pozostawia śladu po sobie.      Przykładem może być ostatni wpis. Uwielbiam mieć wszystko uporządkowane i chciałam się przedstawić. Napisać parę słów o tym kim jestem i co lubię robić, no wiecie, żebyście mieli ogólny wgląd jaką jestem osoba ( i kiedy stanę się sławna i bogata mogli łatwo st (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mamo! Nudzi mi się Na nudy

Jak często słyszycie "Mamo, nudzi mi się!"? Ja codziennie, niezliczoną ilość razy. Czasem, gdy tylko usłyszę "Mamo..." podskórnie czuję, że zaraz padnie "nudzi mi się".    A może pamiętacie jak w dzieciństwie zżerała Was nuda? Ja miałam takie dni przynajmniej raz w tygodniu. To były niedziele. Wtedy podwórkowe życie umierało. Koledzy i koleżanki szli z rodzicami w odwiedziny do rodziny, a może też siedzieli i usychali z "nicnierobienia". Ja zawsze w ten dzień się nudziłam. Rodzice odpoczywali na kanapie lub w fotelu przed telewizorem, a ja z nudą musiałam radzić sobie sama i wiecie co - wcale sobie nie radziłam.    Dlatego, gdy czytam wypowiedzi psychologów, że nuda dziecku jest potrzebna i powinniśmy na nią dziecku pozwolić, mam mieszanie odczucia. Z jednej strony czuję się usprawiedliwiona, że nie zawsze wiem co poradzić na nudę mej latorośli ale z drugiej strony przypominam sobie tą małą dziewczynkę, którą byłam wyczekującą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wakaje w czasie pandemii Pomysły na wakacje 2020 w czase pandemii

Cześć     Powróciłam  Planuję znowu zacząć pisać. Tym razem chciałbym się zastnowić gdzie pojechać w tym roku na wakacje. Nastał trudny czas, nie możemy wyjeżdzać za granicę. Trzeba będzie pewnie spędzić wakacje w Polsce. A jeżeli w Polsce, to gdzie? Wyszły niby jakieś reomendacje jak zorgnizować pensjonaty i apartmenty w czasie covid, ale nie mam pewności, czy właściciele zarządzają systemowo całą tą sytuacją, czy tylko z doskoku.   Fajnie, że zaczęły sie pojawiać nowe pomysły przedsiębiorczych ludzi. Ostatnio znalazłam operatora, który przemyślał wytyczne (ubrał to w hasło covid free) i sprawdza hotele, pensjonaty, mieszkania pod kątem spełnienia swoich wytycznych. Pomy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ASIUNIA - książka z serii wojny dorosłych - historie dzieci Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Drodzy Czytelnicy!!! Zbliża się 75 rocznica zakończenia II wojny światowej. W naszej bibliotece mamy spory zasób książeczek o tym straszliwym okresie w dziejach ludzkości widzianym oczami dzieci.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
sex i samotność Nikt i ja plus 4

Dysonans między moralnością osobistą, a popędem seksualnym

Zobacz cały wpis na blogu »
Co zrobić z wolnym czasem, kiedy mamy go za dużo? Jak żyć i nie zwariować

Co zrobić, kiedy hasło "zostań w domu" powoduje u nas drodzy rodzice palpitacji najgłębiej położonych części naszego organizmu?                     Prawda jest taka, że nawet najlepszy rodzic ma prawo do "mety" swojej anielskiej cierpliwości. Prawdą jest też to ,iż uczenie dzieci, zdalna praca i obowiązki domowe doprowadzają do szału nie tylko nas, ale też zdezorientowane dzieci.  Jeśli głowisz się jak oderwać się od nawału obowiązków do ogarnięcia na "już", to mam dla Ciebię pare pomysłów. ... kino domowe                                     &nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piękno Pedagog i pasja

  Piękno, po prostu...

Zobacz cały wpis na blogu »