Zawiejaaleksandra123

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Szczecin
Główny blog nadrabianki.blogi.pl »
Data urodzenia 1995-04-06
Wiek 25 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 24 godzin

Najciekawsze wpisy Zawiejaaleksandra123

Podczas dzisiejszych zajęć:   1. Zastanawialiśmy się, przy pomocy których zmysłów możemy opisać jabłko. Z ćwiczeń polonistycznych zrobiliśmy zadanie 2 ze str. 24 1.     2. W ramach powtórzenia cyfr 1 i 2 wykonaliśmy z ćwiczeń matematycznych zadania ze strony 14. 2.      3. Następnie ćwiczyli (...)

Zobacz pełny wpis »
Drodzy Rodzice, Dziś w trakcie zajęć szkolnych: 1. Poznaliśmy, a właściwie powtórzyliśmy cyfrę 2- m.in. jej pisownię: z ćwiczeń matematycznych: str. 13 z kaligrafii matematycznej: str. 12 2. Liczyliśmy figury geometryczne i grupowaliśmy je według kształtu i koloru: z ćwiczeń matematycznych: str. 11 3. Mówiliśmy o czynnościach, któ (...)

Zobacz pełny wpis »
Temat przewodni dzisiejszych zajęć brzmiał: "Każdy z nas jest inny i potrzebujemy siebie wzajemnie". Na podstawie opisu staraliśmy się odgadnąć o jakiej koleżance/ jakim koledze z kasy mowa. Na zajęciach zrobiliśmy zadania: 1. z ćwiczeń polonistycznych: str.21 2. z kaligrafii matematycznej: str. 6 i 7 3. w zeszycie w cienkie linie ćwiczyliśmy pisownię litery O i (...)

Zobacz pełny wpis »
W czwartek (22/10): 1. Na początku zajęć szukaliśmy niepasujących elementów, podobieństw. Wyszukiwaliśmy wyrazy, które zawierają określoną sylabę. (W książce "Dzień odkrywcy" strony14-15) 2.Po lekcji W-F tworzyliśmy z przyniesionych liści pracę plastyczną (do przyklejonych liści dorysowywaliśmy pastelami resztę obrazka) 3. Przypomnieliśmy (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj: 1. Po lekcji W-F na sali gimnastycznej, zaczęliśmy od przeczytania wiersza D. Wawiłow "Marzenie". Rozmawialiśmy o różnych rasach psów. Tworzyliśmy ustnie opisy tych ras na podstawie zdjęć. Mówiliśmy też o zwierzętach domowych. Zastanawialiśmy się nad tym, jakie zwierzęta należą do ssaków. (podręcznik strona 58-58) W ćwiczenia (...)

Zobacz pełny wpis »
Pierwszy dzień nauki zdalnej za nami!  Zaczęliśmy od sprawdzenia opcji włączania i wyłączania mikrofonu i "podnoszenia ręki" zdalnie. Uczniowie sprawnie, z wsparciem rodziców czasami, opanowali te działania. Potem przeszliśmy już do "normalnych" lekcji: 1. W podręczniku polonistycznym (część 2) na stronie 4 i 5 wysłuchaliśmy dwóch tekstó (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj na zajęciach: 1. Słuchaliśmy opowiadania o borsuku i krasnalu. Porozmawialiśmy o tym tekście i wykonaliśmy zadania z tym związane (podręczni polonistyczny część 2: 14-15; ćwiczenia polonistyczne część 2: strona 11) 2. Rysowaliśmy w zeszycie do matematyki obrazki, do których później tworzyliśmy działania  3. Mówiliśmy o zw (...)

Zobacz pełny wpis »
Podczas dzisiejszych zajęć: 1. Zaczynając od zagadki, poznaliśmy literę pisaną C, c. Czytaliśmy wspólnie krótką czytankę z podręcznika. Dzieliliśmy wyrazy na sylaby i liczyliśmy w nich iliość liter. Wyszukiwaliśmy przedmioty na ilustracji, zawierające litery C. (podręcznik część 2, strona 12-13) 2. Kontynuując zadania związane z poznaną liter (...)

Zobacz pełny wpis »
Podczas dzisiejszych zajęć: 1. Po modlitwie słuchaliśmy opowiadania i opowiadaliśmy na podstawie obrazków historii o Kubie i Bubie (podręcznik strona 63) i zastanawialiśmy się nad znaczeniem powiedzenia "Żyją jak pies z kotem " (ćwiczenia polonistyczne str. 54 i zadanie 4 str 55) 2. Ćwicząc wypowiedzi na forum klasy- tworzenie zdań, każde z dzieci mów (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy zastanawianiu się w jaki sposób poznajemy świat. Mówiliśmy o zmysłach. 1. Na tablicy zostały wypisane zmysły i narządy zmysłów. Każdy swoją kartkę też dzielił na 5 części. W każdym fragmencie wpisany został zmysł i narząd i dzieci dorysowywały przedmiot, który można poznać dzięki danemu zmysłow (...)

Zobacz pełny wpis »