Wojciechkorytkowski

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gniezno
Główny blog sp2ostroleka.blogi.pl »
Data urodzenia 2006-02-18
Wiek 18 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Wojciechkorytkowski

\ Pochód pierwszomajowy, Warszawa, 2019 rok   1 maja, corocznie odbywa się Międzynarodowe Święto Pracy (International Workers Day).   Upamiętnia ono brutalnie stłumiony strajk robotników z 1886 roku, którym to jednak wywalczyli sobie 8 godzinny dzień pracy. W poprzednich latach robotnicy niewolniczo pracowali w fabrykach za głodową pensję kilkanaśc (...)

Zobacz pełny wpis »
Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrołęce została założona tuż po II wojnie światowej, w 1945 roku, z początku w Szkole Metalowej przy ul. 11 Listopada. W 1970 r. została przeniesiona do nowegu budynku przy ul. Papierniczej 1. 12 października 1974 roku Komitet Rodzicielski ufundował szkole sztandar, a 14 października tego samego roku szkoła otrzymała patrona - Stanisława Staszica. Od te (...)

Zobacz pełny wpis »
Dnia 13 maja 2020 roku, minister edukacji wraz z premierem zapowiedzieli kolejny etap znoszenia ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, co oznaczało także datę powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół. Od 18 maja 2020 r. będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla klas 1-3, a od 15 maja 2020 r. zgodnie z zarządzeniem dyrektorki Beaty Kowalczyk, w naszej szkole będzi (...)

Zobacz pełny wpis »
Od niespełna 2 miesięcy SP2 prowadzi edukację zdalną. Nauczyciele kontaktują się z uczniami za pomocą nowoczesnych technologii, zlecają wykonanie zadań, a ósmoklasistom pomagają w przygotowaniu się do egzaminu. Nauka przebiega sprawnie, uczniowie chętnie dzielą się przemyśleniami na temat takiej formy zajęć dydaktycznych. Najmłodsze dzieci wykonują prace plastyczne, starsze (...)

Zobacz pełny wpis »
Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!   Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce   (...)

Zobacz pełny wpis »