Wioletta-anastazja27

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog mariawityzmwmoimzyciu.blogi.pl »
Data urodzenia 1993-06-20
Wiek 31 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Wioletta-anastazja27

Matką Boża Nieustajacej Pomocy.  Nie znając jeszcze duchowości mariawickiej, będąc w zakonie Sióstr Benedyktynek od Nieustajacej Adoracji Najświętszego Sakramentu, przez ponad rok czasu, w okresie nowicjatu, bez zgody mistrzyni, odmawiałam nieustającą nowenne. To ona miała mi towarzyszyć podczas złożenia ślubów zakonnych, do których nie doszło. Kilka la (...)

Zobacz pełny wpis »
Tajemnica Kapłaństwa. Odkąd poznaje Kościół Starokatolicki Mariawitów, dla mnie jedna rzecz pozostanie tajemnicą. Jest nią Sakrament Kapłaństwa. Kapłaństwo jest pośrednictwem między Bogiem a nami, ludźmi słabymi. Dlaczego w t sakramencie jest odbite wyraźne zjednoczenie z Bogiem, wręcz mistyczna jedność? Podziwiam Mateczke, która nie bała się pomagać Jezus (...)

Zobacz pełny wpis »
Jej Cicha obecność , niesie ukojenie w trudnych chwilach naszego życia. Prosta zgoda w nas samych, pełna ufności i pokory , naprawdę rozpala ogień Boskiej Miłości.  Naśladowanie życia Maryi jest naszym zadaniem i zgodą na przemianę, przebóstwienie naszych dusz, wiadomo, niesie to ze sobą rezygnację z nas samych, jednakże ta wyjątkowa rezygnacja z życia według starych (...)

Zobacz pełny wpis »
Krew Jezusa, oczyszcza i umacnia serca. Jezus Chrystus, w swoim ciele i we swojej krwi, daje nam samego siebie. W jego ranach, pełnych zbawczej krwi ,jest nasze zbawienie.  Mateczka, sama wielokrotnie nawoływała, aby korzystać każdego dnia z tak wielkiego daru, jakim jest Ciało i krew  Pana naszego Jezusa Chrystusa.  Przyjmując ten dar, przyjmujemy , najbliżej, j (...)

Zobacz pełny wpis »
  Maria Vita. Naśladujący życie Maryi.  Ponad rok temu zaczęłam poznawać wspólnotę Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Niedaleko mojego domu rodzinnego w miejscowości Zalesie, są dwie parafie tej wspólnoty, w sąsiednim województwie Łódzkim. Są to : Parafia pod wezwaniem Przenajswietszego Sakramentu w Kadzidłowej, druga : Parafia p (...)

Zobacz pełny wpis »
Jezus Chrystus, słuchający mistrz życia.  Jesteśmy ludźmi, którzy wielokrotnie doświadczamy w sobie trudności z wypowiedzeniem naszych uczuć, wątpliwości, smutków.  Co robi Jezus? Milczy, słucha i miłuje. Przyjmuje nas, takimi, jakimi jesteśmy. W Mariawityzmie, jest taka ukryta zasada, aby być sobą, kiedy głosimy, tu na Ziemi, Dzieło Wielkiego Miłosierd (...)

Zobacz pełny wpis »
Święta Maria Franciszka. Założycielka zgromadzenia Kapłanów Mariawitow i sióstr Mariawitek.  Ekskomunikowana w kościele Rzymskokatolickim, dla mnie jest silnym przykładem odważnego kroczenia przez życie, mimo przeciwności ludzkiej. Dlaczego ona, odcięta od struktur kościoła, a u Boga bardzo bliska? Bo była sobą, kochała Przenajswietszy Sakrament i Matkę Bożą (...)

Zobacz pełny wpis »
  Wszystka Ziemia niech Cię adoruje i błaga.  Jezus Chrystus, jest naszym centrum i celem w wiernym dążeniu do świętości. Ukryty w Przenajświętszym Sakramencie, jest cichym świadkiem naszego procesu przemiany wewnętrznej, przebóstwienia. To prawda, proces ten bywa bardzo bolesny w niektórych momentach. Mimo to, na końcu tego procesu ujawnia się sam Jezus (...)

Zobacz pełny wpis »
Nawrócenie. Jest taki moment w życiu, kiedy zaczynasz rozumieć, że czas najwyższy zmienić coś w swoim życiu, zacząć patrzeć na swoje życie, drugiego człowieka innymi oczami. Oczami Boga.    (...)

Zobacz pełny wpis »
Sam na sam z Bogiem.  Dla mnie, jest to tajemnicą.  (...)

Zobacz pełny wpis »