Wiescijaworzyna

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog wiescigminne.blogi.pl »
Data urodzenia 1989-09-06
Wiek 35 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Wiescijaworzyna

Po raz pierwszy i od razu na łamach Wieści przedstawiamy wywiad z Władysławem Brodowskim – mieszkańcem Świdnicy. Dziś, w trzeciej części Pan Władysław Brodowski będzie opowiadać o swoich dalszych losach, aż do rozbrojenia. Jakie były Wasze dalsze ruchy? Zaczęliśmy przeprawiać się przez Horyń, i iść na opuszczoną wieś Karaczun. Tu stacjonowaliśmy w opuszczonych d (...)

Zobacz pełny wpis »
Po raz pierwszy i od razu na łamach Wieści przedstawiamy wywiad z Władysławem Brodowskim – mieszkańcem Świdnicy. Dziś, w drugiej części Pan Władysław Brodowski będzie opowiadać o walkach z oddziałami Ukraińskimi w Hucie Stepańskiej. Zapraszam na drugą odsłonę wywiadu Wróćmy do Huty Stepańskiej... 16.07.1943 oddziały ukraińskie stanęły pod Hutą Stepańską p (...)

Zobacz pełny wpis »
Po raz pierwszy i od razu na łamach Wieści przedstawiamy wywiad z Władysławem Brodowskim – mieszkańcem Świdnicy. Oddaję w Państwa ręce swoją roczną pracę, podczas której zarejestrowałem około 60 godzin nagrań rozmów z Władysławem Brodowskim ps. „Góral” dziś mieszkańcem Świdnicy. Były to dyskusje o jego życiu, poglądach oraz historii, (...)

Zobacz pełny wpis »
Mamy 2019 rok. Wieści Gminne rozpoczęły swoją działalność końcem grudnia ubiegłego roku, więc musimy nadrobić  zaległości, aby nasi czytelnicy mieli kontekst informacji, które będziemy relacjonować już na bieżąco . Nie sposób nie wspomnieć tu o dwóch sesjach nowej Rady Miejskiej, które odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Są to ważne sprawy, kt&o (...)

Zobacz pełny wpis »
Przy Pałacu górnym w Milikowicach, a raczej przy jego ruinach, rozpościera się piękny zapomniany park, który czasy świetności ma już za sobą, ale nadal jest kuszącym kierunkiem i alternatywą do spacerów dla mieszkańców naszej Gminy. Wspomniany park znajduje się w górnej części Milikowic, w miejscu gdzie odbywają się często lokalne impre (...)

Zobacz pełny wpis »
  Na tablicach ogłoszeń na ulicy Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej pojawiła się interpelacja radnych Rady Miejskiej podpisana przez radnego Wojciecha Syntyrza dotycząca problemów tej ulicy.   O ulicy Kościuszki pisaliśmy wielokrotnie w różnych kontekstach. Jest tam wyraźny deficyt miejsc parkingowych, ciągle pojawiające się dziury w chodnikach czy jezd (...)

Zobacz pełny wpis »
W piątek 15.02.2019r. młodzież z terenu naszej Gminy rywalizowała w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".   „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Wszyscy wiem jak ważne jest przyuczanie do fachu od najmłodszych lat. Ci którzy teraz stawiają swoje pierwsze kroki w służbie Ochotniczej Straży Pożarne (...)

Zobacz pełny wpis »
  Łukasz Romaniecki, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej, to osoba, która dzięki swojej działalności, na stałe wpisała się w krajobraz naszej Gminy. Swoją pasją i wiedzą wielokrotnie pokazał, że oddolną inicjatywą można zrobić wiele dobrego. Zadaliśmy mu parę pytań, aby pokrótce opowiedział o swojej pracy. Jak to się stało, że (...)

Zobacz pełny wpis »
  Trwamy w okresie Wielkiego Tygodnia. Jutro wejdziemy w czas Triduum Paschalnego, które przeprowadzi Nas do Niedzieli Zmartwychwstania.   Święta Wielkanocne to najważniejsze święta dla religii chrześcijańskiej. Warto w tym okresie zadać sobie pytania, czym są to święta, jaka jest ich istota, aby móc je przeżyć jak najlepiej. Przy tej okazji zadaliśmy (...)

Zobacz pełny wpis »
  Do naszej redakcji został nadesłany ciekawy artykuł opisujący naszą Gminę z perspektywy mieszkańca ościennej Gminy Strzegom.   Pan Mateusz Obera ze Strzegomia nadesłał do naszej redakcji artykuł z prośbą o jego publikację. Jest on na tyle ciekawy i rzucający inne światło na nasze Gminne sprawy, których z bliska możemy na co dzień nie dostrzegać, że warto g (...)

Zobacz pełny wpis »