Weronikanowacka

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Lubin
Główny blog turystyka99.blogi.pl »
Data urodzenia 1999-03-18
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Weronikanowacka

Najciekawsze wpisy Weronikanowacka

Hiszpania jest państwem bardzo często odwiedzanym przez turystów. Nie tylko ze względu na pogodę ale również na zabytki i atrakcje. Hiszpania leży w Europie Południowej a dokładnie w jej zachodniej części.Położona jest głównie na Półwyspie Iberyjskim. Ludność Hiszpanii szacuje się na około 50 milionów. Powierzchnia wynosi 505 944 km2, a jedno (...)

Zobacz pełny wpis »
Szwajcaria to niewielki górzysty kraj położony w Europie Zachodniej, który jest całkowicie odcięty od morza przez otaczający kraj sąsiadów (Francja, Niemcy, Lichtenstein, Austria, Włochy). Jego powierzchnia wynosi 41 290 km², z czego 1520 km² zajmują wody. Jest to państwo neutralne, co oznacza, że Szwajcaria zadeklarowała neutralność w konflik (...)

Zobacz pełny wpis »
  Francja jest krajem leżącym w większości w Europie Zachodniej, jednak posiadającym terytoria zależne i departamenty zamorskie na innych kontynentach. Powierzchnia metropolitarnej części Francji wynosi 551,5 tys. km², wskutek czego zajmuje czterdzieste ósme miejsce na świecie pod względem wielkości powierzchni, natomiast powierzchnia wraz z terytoriami zal (...)

Zobacz pełny wpis »
  Włochy to duże państwo leżące w Europie Południowej, posiadające na swoim terytorium dwie enklawy: San Marino na północy i Watykan na terenie stolicy kraju, Rzymu. W skład Włoch wchodzą dwie duże wyspy. Łączna powierzchnia wysp włoskich wynosi około 50 tys. km² , największe z nich to Sycylia (25,4 tys. km²) i Sardynia (23,8 tys. km²). Powierzchnia & (...)

Zobacz pełny wpis »
  Niemcy: -państwo związkowe w środkowej Europie, nad Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym -PEŁNA NAZWA: Republika Federalna Niemiec -powierzchnia: 357 578 km² -stolica: Berlin -ludność: 83 019 200 (232 osób/km²) -ustrój: republika związkowa -podział administracyjny: 16 krajów związkowych (landów), w tym Berlin -język ur (...)

Zobacz pełny wpis »
Aerobik pochodzi od greckiego słowa „aer”, „aero” – tlen (aerobowy – tlenowy). Stąd aerobik, nie areobik. Aby ćwiczenia można było uznać za aerobowe powinny angażować duże grupy mięśniowe, pracujące w sposób stały i rytmiczny. Spośród wielu form fitness o charakterze aerobowym (formy biegowe i marszobiegi: nordic walking, jogging, w (...)

Zobacz pełny wpis »
Portugalia to państwo położone w zachodniej części Europy Południowej. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa Portugalię oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Jej stolicą jest Lizbona, a państwo liczy 10 milionów ludności.   Stolica Portugalii Lizbona jest największym (...)

Zobacz pełny wpis »
Step fitness to rodzaj treningu podczas którego do wykonywania ćwiczeń wykorzystuje się specjalną platformę nazywaną stepem do ćwiczeń. Ćwiczenia polegają na wchodzeniu i schodzeniu ze stepu na różne sposoby, niekiedy z wykorzystaniem dodatkowego obciążenia. Fitness step zazwyczaj odbywa się w grupie, pod przewodnictwem trenera, który wraz z uczestnik (...)

Zobacz pełny wpis »
Pilates to trening o statycznym charakterze,to trening wzmacniający mięśnie znany na całym świecie. Metody Pilates używają fizjoterapeuci, osteopaci,kręgarze i chirurdzy. Pilaterz polecany jest również kobietom w ciąży. Pilates został stworzony w 1920 roku przez Josepha Pilatesa, który był niemieckim sportowcem. Łączy w sobie elementy tai-chai, jogi, baletu (...)

Zobacz pełny wpis »
STRETCHING- dlaczego uważam,że warto uprawiać stretching? Stretching to z języka angielskiego rozciąganie, jest połączeniem ćwiczeń pilatesowych, rozluźniających oraz czasem pozycji jogi. Stretching jest metodą ćwiczeń gdzie rozciąga się 10-15 sekund i rozluźnia mięśnie 2 do 5 sekund. Regularny trening  poprawi sprawność fizyczną i zręczność,  zwiększy też nasz zakresu (...)

Zobacz pełny wpis »