Weronika_2001_

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Żnin
Główny blog zlupawspoleczenstwie.blogi.pl »
Data urodzenia 2001-09-29
Wiek 21 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Weronika_2001_

Po co ludzie robią zdjęcia?    Fotografia jest najbardziej powszechną dziedziną artystyczną w obecnych czasach, zajmująca się uchwyceniem obrazu za pomocą światła. Pozwala ona uchwycić pewną chwilę, widok albo jakieś emocje umożliwiając pozostawienie ich na dłużej. Staje się  skarbnicą wspomnień i retrospekcji.    Fotografia jest pew (...)

Zobacz pełny wpis »
Piesi, rowerzyści, transport publiczny czy samochodowy- w którą stronę rozwijać miejską mobilność?      Mobilność jest najważniejszą cechą, która jest niezbędna do płynnego i prawidłowego funkcjonowania miasta. Niezbędna jest możliwość szybkiego i funkcjonalnego przemieszczania po przestrzeni miejskiej, co reguluje ruchem i zapo (...)

Zobacz pełny wpis »
     Globalizacja jest to wzrost współzależności i wzajemnego odziaływania państw, firm oraz ludzi na całym świecie. Interakcja polegać może na bezpośrednich kontaktach, wymianie towarów lub dzieleniu się informacjami, na temat kultury, nowych programów i projektów czy sposobach edukacji czy pracy. Globalizacja jak każdy p (...)

Zobacz pełny wpis »
Nawyki i przyzwyczajenia- jak wpływają na życie społeczne?      Nawyk jest to czynność wykonywana automatycznie z pewną regularną czynnością, która staje się czymś naturalnym, sprawą codzienną. Przyzwyczajenie jest to pewnego rodzaju przywiązanie do wykonywania czynności lub podmiotu. Obydwie kwestie są przyczyną tworzenia pewnych zwycz (...)

Zobacz pełny wpis »
Ciało kształtuje umysł czy umysł kształtuje ciało?    Umysł ma bezpośredni wpływ na kształtowanie ciała, ponieważ to on stwarza wzorce, które potem człowiek chce wcielić w życie. Na podstawie wcześniej zauważonych przykładów w życiu codziennym, człowiek podświadomie wyobraża sobie model, do którego chcę dążyć.  Ciało n (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak język wyznacza granice świata?      Język jest podstawowym wyznacznikiem granic świata oraz kultury na całym świecie. Na świecie istnieje około 6/7 tysięcy używanych języków w tym gwary, które określane są jako jego  niestandardowe odmiany charakterystyczne dla danego obszaru. Skutkiem takiego zjawiska stała się powszechnie wys (...)

Zobacz pełny wpis »
Stereotypy są nieodłącznym elementem  funkcjonującym w świadomości człowieka. Pokazują one nie tylko negatywne aspekty niektórych zachowań i przysposobień ale  również pomagają wykreować pogląd na pewne aspekty w życiu codziennym.   Żyjemy w czasach kiedy panuje równouprawnienie dotyczące podziału ról mężczyzny i kobie (...)

Zobacz pełny wpis »