Weronika_2001_

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Żnin
Główny blog zlupawspoleczenstwie.blogi.pl »
Data urodzenia 2001-09-29
Wiek 22 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Weronika_2001_

Po co ludzie robią zdjęcia?    Fotografia jest najbardziej powszechną dziedziną artystyczną w obecnych czasach, zajmująca się uchwyceniem obrazu za pomocą światła. Pozwala ona uchwycić pewną chwilę, widok albo jakieś emocje umożliwiając pozostawienie ich na dłużej. Staje się  skarbnicą wspomnień i retrospekcji.    Fotografia jest pewną formą spełnienia s (...)

Zobacz pełny wpis »
Piesi, rowerzyści, transport publiczny czy samochodowy- w którą stronę rozwijać miejską mobilność?      Mobilność jest najważniejszą cechą, która jest niezbędna do płynnego i prawidłowego funkcjonowania miasta. Niezbędna jest możliwość szybkiego i funkcjonalnego przemieszczania po przestrzeni miejskiej, co reguluje ruchem i zapobiega powstawaniu k (...)

Zobacz pełny wpis »
     Globalizacja jest to wzrost współzależności i wzajemnego odziaływania państw, firm oraz ludzi na całym świecie. Interakcja polegać może na bezpośrednich kontaktach, wymianie towarów lub dzieleniu się informacjami, na temat kultury, nowych programów i projektów czy sposobach edukacji czy pracy. Globalizacja jak każdy proces wraz z (...)

Zobacz pełny wpis »
Nawyki i przyzwyczajenia- jak wpływają na życie społeczne?      Nawyk jest to czynność wykonywana automatycznie z pewną regularną czynnością, która staje się czymś naturalnym, sprawą codzienną. Przyzwyczajenie jest to pewnego rodzaju przywiązanie do wykonywania czynności lub podmiotu. Obydwie kwestie są przyczyną tworzenia pewnych zwyczajów i grup (...)

Zobacz pełny wpis »
Ciało kształtuje umysł czy umysł kształtuje ciało?    Umysł ma bezpośredni wpływ na kształtowanie ciała, ponieważ to on stwarza wzorce, które potem człowiek chce wcielić w życie. Na podstawie wcześniej zauważonych przykładów w życiu codziennym, człowiek podświadomie wyobraża sobie model, do którego chcę dążyć.  Ciało natomiast jest biologicznym (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak język wyznacza granice świata?      Język jest podstawowym wyznacznikiem granic świata oraz kultury na całym świecie. Na świecie istnieje około 6/7 tysięcy używanych języków w tym gwary, które określane są jako jego  niestandardowe odmiany charakterystyczne dla danego obszaru. Skutkiem takiego zjawiska stała się powszechnie występująca barier (...)

Zobacz pełny wpis »
Stereotypy są nieodłącznym elementem  funkcjonującym w świadomości człowieka. Pokazują one nie tylko negatywne aspekty niektórych zachowań i przysposobień ale  również pomagają wykreować pogląd na pewne aspekty w życiu codziennym.   Żyjemy w czasach kiedy panuje równouprawnienie dotyczące podziału ról mężczyzny i kobiety w społeczeństwie. (...)

Zobacz pełny wpis »