Werciax

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Poznań
Główny blog zwierzenta11.blogi.pl »
Data urodzenia 2002-03-08
Wiek 22 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Werciax

Jelonek czubaty  ssak parzystokopytny z rodziny jeleniowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Elaphodus. Delfin krótkogłowy Głowa tępo ścięta z przodu, ciało koloru szarego, spodem jaśniejszy. Żyje w małych stadach liczących zwykle kilku, rzadziej kilkunastu osobników. Odżywia się rybami, głowonogami i skorupi (...)

Zobacz pełny wpis »
Pancernik karłowaty Pancerniki charakteryzuje niska temperatura ciała oraz powolna przemiana materii co spowodowane jest obecnością specyficznej okrywy ciała oraz trybem życia   Mampasowiec grzywiasty  wilk grzywiasty (Chrysocyon brachyurus) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych i jej największy przedstawiciel w Ame (...)

Zobacz pełny wpis »
Widłogonka siwica (Cerura vinula)   Gatunek motyla nocnego z rodziny garbatek. W fazie larwalnej, czyli jako gąsienica, charakteryzuje się niezwykłym wyglądem, który przybiera w sytuacji zagrożenia, aby odstraszyć wroga – z odwłoka wysuwają się czerwone wici przypominające żądła, natomiast wokół głowy pojawia się różowa obwódka, a nad nią dw (...)

Zobacz pełny wpis »
umbonia spinosa Jest daleką krewną cykad. Jej główny pokarm to łodygi roślin.   tenrekowiec pręgowany Żywią się jedynie owadami. Możemy je spotkać w Afryce i na Madagaskarze.       fruczak gołąbek Latem możemy zaobserwować to zwierzę w naszych ogrodach. Wyglądem przypominają koliberka, jednak różnią się od siebie. (...)

Zobacz pełny wpis »
Poznałam dziś dwa dziwne zwierzęta. Niewiem jak to możliwe że natura stwożyła takie zwierzęta. czerwonoustna ryba nietoperz Ta ryba została odkryta u wybrzeży Wysp Galapagos. Jej płetwy, w przeciwieństwie do innych ryb, służą jej do poruszania się po dnie oceanu, a nie do pływania. Charakterystyczne dla tego zwierzęcia są krwisto czerwone usta.   mitsukurina Jest t (...)

Zobacz pełny wpis »
niebieski smok Należy do ślimaków zamieszkujących w morzach. Występuje jedynie w ciepłych oceanach. Unosi się na powierzchni z powodu gazu wypełniającego jego brzuch. ustonogi To drapieżnik wód tropikalnych i subtropikalnych. Nie mamy o nim na chwilę obecną za wiele informacji, gdyż większość swojego czasu spędza ukryty w jamach. atheris Drapieżnik tropikalny (...)

Zobacz pełny wpis »
Drugi dzień, kolejne zwierzęta. Znalazłam dzisiaj kolejne zwierzęta ( są śmieszne  )   żronkowate osy To osy, które nie posiadają skrzydeł. Ze względu na swoje ubarwienie często nazywane są “mrówkami pandami”. Ich użądlenia są bardzo bolesne. Odkryte zostały w Chile. płazowiec bezpłucny (atretochoana)   To zwierzę należy do rodz (...)

Zobacz pełny wpis »
skarus niebieski Żyje w wodach Oceanu Atlantyckiego. Jest wyjątkowo duży i wyróżnia się nietypową, bardzo intensywną barwą cała — jest intensywnie niebieski.  One są naprawdę obrzydliwe. Obślizgłe, pokrzywione, z wytrzeszczonymi oczami, z ogromnymi zębami. Zobacz koniecznie tę galerię i przekonaj się, że na świecie są na pewno brzydsze istoty niż ty ;) (...)

Zobacz pełny wpis »