Wardes10

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog sztukanowoczesna.blogi.pl »
Data urodzenia 1952-04-01
Wiek 67 lat
Ostatnia aktywność 153 dni temu

Najciekawsze wpisy Wardes10

Często mówimy o "ciele pracy artysty". Dzieło Diane Simpson dosłownie tworzy ciało. To ciało fałd i fałd - nie w płynnym, malarskim sensie, ale drażniące architekturę mody i wnętrz. Jest to zbiór kątów, jednocześnie nieważki i industrialny, silny i lekki, męski i kobiecy. Struktura jest drapowana, zawieszona, zrównoważona, wygięta, przy (...)

Zobacz pełny wpis »
Mam przyjemność zaprezentować Long Red Moans Alice Tippit, drugą solową wystawę artysty w galerii. Kontynuując eksplorację interpretacji języka wizualnego, najnowsze dzieło Tippita oddaję psychologię i podatność czytania erotyki na co dzień.   Styl malowania Tippita to graficzne obrazy, znaki i symbole renderowane z minimalnymi detalami i ograniczoną pal (...)

Zobacz pełny wpis »
Johan Vardeux urodził się w 1995 roku w Łodzi. Przez wielu uznawany za kontrowersyjnego artystę kontrkulturowego ze względu na oryginalne podejście do sztuki, które postaram się przedstawić w niniejszym artykule. Johan uważa, że prawdziwa sztuka pochodzi ze sprzeczności. Kiedyś podczas wywiadu powiedział, że gdyby na świecie nie było zasad, sam by je stworzy (...)

Zobacz pełny wpis »
Kochani!   Nie wiem, czy pamiętacie Artystyczne Kalambury z 2005 roku? Konkurs oczywiście wygrał wygrał Johan Vardeux ze swoim ,,Marzycielem", ale piszę o tym z innego powodu.   Już za 12 miesięcy odbędzie się druga edycja imprezy!!! Śledźcie oficjalną stronę wydarzenia: https://artystycznekalambury.wordpress.com Rezerwujcie swój czas (...)

Zobacz pełny wpis »
Sztuka nowoczesna mówi o dramatycznych przemianach społecznych, politycznych i technologicznych ostatnich 50 lat i kwestionuje wiele wartości i założeń społeczeństwa. To, co sprawia, że dzisiejsza sztuka jest szczególnie trudna, to, że podobnie jak świat wokół nas, stała się bardziej zróżnicowana i nie można jej łatwo zdefiniować poprzez (...)

Zobacz pełny wpis »
Hej Kochani, często do mnie piszecie z pytaniem, kiedy nowy wpis... W ostatnim czasie jestem bardzo zajęty, więc pomyślałem, że może ktoś mógłby dołączyć do zespołu twórców i pisać artykuły razem ze mną? : ) Jeśli czujesz, że może to być dobry pomysł, odezwij się na : oficjalnarekrutacjadoprowadzeniabloga@gmail.com (...)

Zobacz pełny wpis »