Wandaszk

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog depresja-psychologia.blogi.pl »
Data urodzenia 1978-06-07
Wiek 42 lat
Ostatnia aktywność 38 dni temu

Najciekawsze wpisy Wandaszk

Drodzy, szanowni "Czytacze" :) Jako, że depresja długo była tematem nie poruszanym, a obecnie, pojęcie o niej dopiero narasta /w żółwim tempie/,  mało osób wie i rozumie ten problem.  Zmagamy się ze sobą dniami i nocami, mamy w głowie miejsce własnych tortur, myśli nie dają nam chwili  spokoju... a tymczasem słyszymy teksty, któ (...)

Zobacz pełny wpis »
Początkowo, często nie zwracamy uwagi na problemy z nastrojem. Nasze życie, to bieg w kołowrotku obowiązków. Miewamy trudniejsze chwile, smutne dni... Ale, jeżeli przygnębienie nie mija, smutek się pogłębia, warto zwrócić uwagę, czy nie jest to depresja. Objawy depresji wg "forumprzeciwdepresji.pl"  -            &nb (...)

Zobacz pełny wpis »
Podstawą jest rozpoznanie, że to depresja. Poniżej podałam objawy, w linku test Becka. Ale najlepiej udać się do psychologa. Psycholog, jest specjalistą, który określi nasz stan. Natomiast, pomocy w depresji, szukamy u psychoterapeuty i u psychiatry. Psychiatra jest lekarzem. Wizyta wygląda tak, że mówimy o naszym samopoczuciu, jesteśmy pytani o ró (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzień dobry ;) Pierwsze, co uznaję, za istotne, to podanie numeru telefonu                             800 70 2222 To linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Całodobowa i bezpłatna. Często człowiek potrzebuje chociaż rozmowy, porady, wysłuchania.  Jeżeli chwilowo brak inn (...)

Zobacz pełny wpis »
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 111 czynny codziennie od 12:00 do 02:00   (...)

Zobacz pełny wpis »
Ten wpis będzie krótki, ale istotny. Należy wykluczyć, inne choroby i "niedobory". Badanie krwi, może nam wiele powiedzieć. Np - często problemy z tarczycą, dają objawy podobne do depresji. Poziom magnezu, również ma duże znaczenie. Ale przyczyn może być wiele. Badania krwi nam nie zaszkodzą, a mogą pomóc. Pozdrawiam W. (...)

Zobacz pełny wpis »
23 luty - Dzień walki z depresją. Wszystkiego dobrego. Walczmy. Mądrze walczmy. (...)

Zobacz pełny wpis »