Urszulakraujutowicz

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Główny blog krautka.blogi.pl »
Data urodzenia 1979-06-08
Wiek 45 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Urszulakraujutowicz

Uczniowie lubią za wykonaną pracę dostawać stopnie szkolne, są przyzwyczajeni do tego rodzaju nagrody. Od pierwszego dnia zadawali pytania: Czy będą za rozwiązania zadań oceny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawie nie można jeszcze oficjalnie oceniać, ale nasz szkolny system pozwala na wstawianie tak zwanych ocen nieweryfikowanych. Dyrektor wyraził zgodę na ocenianie. Ciesz (...)

Zobacz pełny wpis »
Mamy weekend a ja nie mam czasu odpocząć. Dostaję cały czas wiadomości z rozwiązanymi zadaniami. Sprawdzam również quizy na platformie. Każdemu odsyłam informację zwrotną i tłumaczę jak należało rozwiązać zadanie. Staram się uzupełnić braki w umiejętnościach. Cieszę się, że mam kontakt z większością uczniów. Są jednak tacy, którzy wykonali zadanie byle jak. Kil (...)

Zobacz pełny wpis »
Mamy w szkole kolejny dzień bez uczniów. Rano rada pedagogiczna i mini szkolenie z programów umożliwiających nauczanie zdalne. Mam wrażenie, że Dyrektor myśli, że się nudzimy. Obawia się, że będziemy  bez pracy popijać kawę i plotkować.    Taken z Pixabay  Denerwuję się, bo telefon ciągle wibruje. Uczniowie zadają pytania, boją się tego, co s (...)

Zobacz pełny wpis »
Najpierw był strach. Nasze serca rozrywał niepokój.   Znajomi z Włoch straszyli słowami:  ”Zróbcie zapasy żywności na minimum dwa tygodnie. Ta epidemia ogranicza nasze życie i wywołuje obawy przed jutrzejszym dniem. Przygotujcie się do kwarantanny kraju. Módlcie się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To do Was przyjdzie na dniach (...)

Zobacz pełny wpis »
Moje klasy maturalne są przerażone. Wykonują wszystko, co im zadaję. Widzę, że są zaangażowani, ale niestety i przerażeni. Pytają mnie, czy matura się odbędzie? Czy uda im się ukończyć szkołę?  Uspokajam ich, ale oczywiście sama się martwię o ich egzaminy końcowe. Obecnie wiem, że matura z rozszerzenia będzie położona. Uczę w technikum. Młodzież, którą kształcę ni (...)

Zobacz pełny wpis »
Ludzie próbują odreagować stres związany z epidemią tworząc przeróżnego rodzaju memy. Moi uczniowie mają podobnie. Założyli grupę matematyka - memy i umieszczali na niej różne obrazkowe komentarze do zaistniałej sytuacji. Mój ulubiony to ten: Myślę, że dobrze to obrazuje przeciążenie uczniów. Samodzielna praca nie jest dla każdego. Wielu z nich s (...)

Zobacz pełny wpis »
Mamy za sobą dwa tygodnie zdalnego nauczania podczas którego realizujemy podstawę programową. Nadszedł czas na analizę wyników i reakcję w przypadku gdy ktoś nie uczestniczy w procesie nauczania. W klasie w której jestem wychowawcą większość osób realizuje wysyłane lekcje oraz uczestniczy w nich online na discordzie lub skype. Zdobywają stopnie szkolne (...)

Zobacz pełny wpis »
Wczoraj wieczorem dostaliśmy e-mail z treścią: "Ustalono, że od poniedziałku nie jest konieczne przebywanie nauczycieli w szkole, ale nadal swoją gotowość mają potwierdzać zgodnie z planem lekcji tyle, że mogą to robić z domu. Dodatkowo Starosta zobowiązał nauczycieli do przygotowania i udostępniania uczniom materiałów w ramach tzw. zdalnego nauczania w sposób umo (...)

Zobacz pełny wpis »
Część lekcji zdecydowałam się przeprowadzić na żywo. Zaproponowałam uczniom aplikację Zoom. Niestety okazało się, że część z nich nie ma miejsca na telefonach i nie dadzą rady zainstalować. Poprosili o lekcję na Skype.  Zainstalowałam na komputerze oprogramowanie i zaplanowałam lekcję. Uczniowie poprosili mnie czy mogą być bez kamerki. Okazało się, że lekcja na żywo dost (...)

Zobacz pełny wpis »
Do szkoły nie wracamy oficjalnie do dnia 10 kwietnia. Niestety wszystko wskazuje na to, że w tym roku szkolnym nie wrócimy do szkoły fizycznie. Wiadomość ta przeraża mnie. Nauczanie zdalne, jest bardzo wymagające od każdej ze stron. Ogromny problem jednak mogą mieć uczniowie. Szczególnie Ci słabsi. Większość z nich nie ma wypracowanej zdolności  sa (...)

Zobacz pełny wpis »