Ulamesjasz

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Ruszów
Główny blog ulamesjasz.blogi.pl »
Data urodzenia 1970-11-21
Wiek 54 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Ulamesjasz

Grażyna Dobroń to dziennikarka, która pokazuje dobrą stronę człowieka i dobrą stronę życia. W swojej książce Na okrągło zdrowym być-będącej efektem jej rozmów z psychologami, dietetykami, lekarzami, terapeutami -daje czytelnikowi wskazówki, jak być zdrowym i szczęśliwym. Ostatni rozdział jej książki to wywiad z Bogiem anonimowego autora. Skłania on (...)

Zobacz pełny wpis »
Tadeusz Fredro- Boniecki w roku 1990 w Niezależnej Oficynie Wydawniczej wydał książkę. ZWYCIĘSTWO KSIĘDZA JERZEGO.. Rozmowy z Grzegorzem Piotrowskim. Książka ta to wywiad-rzeka z mordercą księdza Jerzego Popiełuszki-w roku 1984 naczelnikiem wydziału I w departamencie IV MSW. Autor przez 9 miesięcy spotykał się z zabójcą kapelana Solidarności, nagrywał jego słowa, (...)

Zobacz pełny wpis »
przybyli mędrcy plackiem padli złożyli dary odjechali wół miał pretensje: powinni zaraz wziąć Jezusa ukryć ratować Go przed wrogiem przed panem diabłem i Herodem Kasprze Melchiorze Baltazarze wół dyskutował tupał szurał puknij się w głowę rzekł osiołek bo przecież Matka Boska czuwa Dwie postaci: wół i osiołek. Jeden z pretensjami , prze (...)

Zobacz pełny wpis »
(Nie płacz w liście) Jan Twardowski Nie płacz w liście nie pisz, że los Ciebie kopnął nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia Kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno Odetchnij, popatrz Spadają z obłoków małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju i zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz (...)

Zobacz pełny wpis »
Czerwony Autobus ( muzyka Władysław Szpilman, słowa Kazimierz Winkler) to piosenka śpiewana przez Andrzeja Bogucki ego-polskiego aktora teatralnego i filmowego oraz piosenkarza i śpiewaka operetkowego Gdy o świcie pędzę wichrem przez ulice, jak przyjaciel dobry miasto wita mnie, i – naprawdę – wszystkim szczęścia tyle życzę, ile daje mi w Warszawie każdy dzień. Pro (...)

Zobacz pełny wpis »
"Łuk mój kładę na obłoki" - tak jest zatytułowany jeden z pięknych witraży Marka Chagalla w katedrze św. Stefana w Moguncji. W pierwszej i ostatniej Księdze Pisma Świętego jest mowa o łuku tęczy. Po potopie Bóg mówi do Noego: "A ten jest znak przymierza, który Ja zawieram z wami (...) łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między m (...)

Zobacz pełny wpis »
Uwe Kind Uwe Kind has been the unofficial international ambassador for the German language for over 35 years. Uwe was one of the first educators to formally combine the power of music to the field of language education. His appearances on the popular American talks shows “The Tonight Show with Johnny Carson" and “The David Letterman Show” helped springboard his ef (...)

Zobacz pełny wpis »
A nadzieja znów wstąpi w nas Nieobecnych pojawią się cienie Uwierzymy kolejny raz W jeszcze jedno Boże Narodzenie I choć przygasł świąteczny gwar Bo zabrakło znów czyjegoś głosu Przyjdź tu do nas i z nami trwaj Wbrew tak zwanej ironii losu Daj nam wiarę, że to ma sens Że nie trzeba żałować przyjaciół Że gdziekolwiek są, dobrze im jest Bo są z nami ch (...)

Zobacz pełny wpis »
Inni – z nami czy obok nas? Gdy do klasy przychodzi nowa uczennica, wszyscy są nieco zakłopotani. Wygląda inaczej i inaczej się zachowuje. Nic dziwnego, że zostaje nazwana Inną. Dopiero rozmowa z psychologiem pozwala dzieciom zrozumieć odmienność dziewczynki. Inna ma zespół Downa, a wszystko, co odróżnia ją od rówieśników, spowodował… zale (...)

Zobacz pełny wpis »
Nie było miejsca dla Ciebie W Betlejem w żadnej gospodzie I narodziłeś się, Jezu W stajni, w ubóstwie i chłodzie Nie było miejsca, choć zszedłeś Jako Zbawiciel na ziemię By wyrwać z czarta niewoli Nieszczęsne Adama plemię (…) A dzisiaj czemu wśród ludzi Tyle łez, jęków, katuszy Bo nie ma miejsca dla Ciebie W niejednej człowieczej duszy (...)

Zobacz pełny wpis »