Tukantorf

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kraków
Główny blog tukantorf.blogi.pl »
Data urodzenia 1981-09-01
Wiek 42 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Tukantorf

Jedną z najbardziej niesamowitych ciekawostek o "szkockiej" jest to, że w kraju dojrzewa ponad 20 milionów beczek whisky. To prawie cztery beczki na każdego Szkota! W Szkocji działa ponad 100 destylarni w pięciu regionach: Highlands, Lowlands, Islay, Speyside i Campbeltown. Od czystych i owocowych whisky ze Speyside, pikantnych i wytrawnych destylatów z Highland (...)

Zobacz pełny wpis »
Najpierw kilka słów o Glenfiddich. Jest to producent jednego z najbardziej rozpowszechionych single maltów na świecie. W 1963 roku firma William Grant & Sons postanowiła wypuścić do szerokiej dystrubucji  swojego pierwszego single malta. Był to czas, gdy były one wyłącznie domeną niezależnych rozlewni i nie były szeroko dostępne poza specj (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli mówisz o destylacie, który został wyprodukowany w Szkocji, Kanadzie lub Japonii, użyj pisowni bez e - whisky. Gdy mowa o napojach destylowanych w Stanach Zjednoczonych lub Irlandii, używaj e - whiskey. Czy różnica w pisowni ma związek z czymkolwiek poza krajem pochodzenia? Czy wszystkie whiskey są produkowane w jeden sposób, a wszystkie whisky w i (...)

Zobacz pełny wpis »
Siemanko witam na moim blogu!Nazywam się Maciek, dla znajomych "Tukan" :) Moja przygoda w świecie whisky trwa od 2018 roku, kiedy po raz pierwszy spróbowałem prawidziwej szkockiej "łychy". Od tego dnia nic już nie było takie samo... Swoje przemyślenia zapisywałem w notatniku i pomyślałem... dlaczego nie zacząć publikować ich online? Cieszę się, że tutaj zajrzałeś (...)

Zobacz pełny wpis »