Troche_kultury

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Golub-Dobrzyń
Główny blog trochekultury.blogi.pl »
Data urodzenia 1997-11-28
Wiek 27 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Troche_kultury

Oferta Kulturowa: Na ten moment organizowanych jest kilka wydarzeń kulturowych. Niektóre skierowane są dla dzieci, ale dla dorosłych również coś się znajdzie. Może kogoś z Was zainteresuje i będziecie chcieli zajrzeć, więc przedstawię wpisy jakie zamieszczone są na ich stronie. 1.     Po nitce do Herbsta. Księży Młyn – jak powstawały wiel (...)

Zobacz pełny wpis »
Oferta edukacyjna: Muzeum Pałac Herbsta ma w swojej ofercie nie tylko zajęcia kulturowe, ale także edukacyjne. W tym wpisie przedstawię co nam oferuje. 1.       Prowadzone są warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Grupy szkolne mogą uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Dział Edukacji Muzeum Pałac Herbsta. (...)

Zobacz pełny wpis »
    Szczególne osiągnięcia:   1. 1.  Na samym początku, w pierwszym wpisie wspominałam już o nagrodzie Europa Nostra. Prace wykonane w Pałacu Herbsta oraz koncepcja ekspozycji zostały wysoko ocenione przez Międzynarodową Federację Towarzystw Odnowy Europejskiego Dziedzictwa Kulturalnego i Narodowego, która w 1990 roku uhonorowała Pa (...)

Zobacz pełny wpis »
  Neorenesansowa willa w Łodzi wybudowana prawdopodobnie według projektu Hilarego Majewskiego w latach 1875–1877, w której zamieszkała najstarsza córkaKarola Scheiblera – Matylda Zofia (1856–1939) – z mężem Edwardem Herbstem. Mieści się u zbiegu dzisiejszych ulic Wincentego Tymienieckiego i Przędzalnianej w (...)

Zobacz pełny wpis »
       W tym wpisie chciałabym powiedzieć o tym jak to się stało, że zainteresowałam się tym miejscem i wspomnę o tym dlaczego uważam, że miejsce jest warte tego, aby do niego zajrzeć.    W takim razie od początku. W ostatnim czasie urządzałam sobie długie spacery niedaleko miejsca, w którym mieszkam. Takie spacery oczyszczają mi głowę, (...)

Zobacz pełny wpis »