Themareq

Profil blogerki.


themareq

Informacje ogólne

Lokalizacja Poznań
Główny blog pies.blogi.pl »
Data urodzenia 2002-06-12
Wiek 18 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Themareq

Kastracja czy sterylizacja? Zacznijmy od obalenia pierwszego mitu, który głosi, że psy się kastruje, a suczki sterylizuje. Jak się okazuje, i psy, i suczki są kastrowane, można też obie płcie sterylizować, ale wtedy stają się jedynie bezpłodne, a ryzyko wystąpienia ropomacicza, nowotworów narządów rodnych czy prostaty pozostaje. Ze względ&o (...)

Zobacz pełny wpis »
A jeśli mój pies zjada kupy… kota? To dla psów wyjątkowy rarytas! Wiedzą o tym osoby, które mają zarówno psa, jak i kota. Nie raz i nie dwa słyszałam historie o tym, jak pies zakradał się do kociej kuwety i szybciutko wyjadał z niej odchody, oblizując się przy tym zachęcająco. Dziś miałam klientów, którzy poruszyli t (...)

Zobacz pełny wpis »
Podwórko nie zastąpi spaceru To samo tyczy się psów mających dostęp do podwórka. Wielu właścicieli uważa, ze skoro mają duży ogród, to nie muszą z psem wychodzić poza niego.   I tu jest podstawowy błąd! Popełnia go wiele osób. Zwykle gdy zapytam, czy ten nasz labrador (bądź co bądź pies ruchliwy, należący do psó (...)

Zobacz pełny wpis »
Odblaski czy świecące zawieszki? Z doświadczenia mogę powiedzieć, że led, zawieszony na psiej szyi, obcych może wprowadzić w stan konsternacji. Do dziś pamiętam westchnienie ulgi pewnej pani uprawiającej wieczorny nordic walking, gdy po zbliżeniu się do nas zrozumiała, że poruszające się w dziwnym tempie światełko nie należy do pijanego rowerzysty, ty (...)

Zobacz pełny wpis »
A jeśli pies zje martwą mysz, którą znalazł na podwórku? Wtedy trzeba brać pod uwagę wszystkie możliwości. Mogła to być oczywiście zwykła mysz, która straciła życie, bo np. upolował ją kot. Ale co w sytuacji, gdy ta mysz najadła się trutki i padła po kilku dniach? Jeśli brać pod uwagę drugą opcję, postępowanie jest takie samo, jak przy (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy obroże działają? Obroże działają dobrze o ile… są dobrze założone! Niektóre obroże przeciwkleszczowe muszą dokładnie dotykać do skóry. Dlatego psy, które mają wyjątkowo obfitą sierść albo bogaty podszerstek, powinny mieć inne preparaty niż obroża, która może zwyczajnie nie zadziałać. Zwykle odradzam stosowanie ob (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak możemy pomóc naszemu wystraszonemu pupilowi? Przede wszystkim należy unikać tego, czego pies się boi, czyli hałasu i wybuchów. Jakie są możliwości? O rozwiązaniach behawioralnych pisać nie będę, bo to nie moja działka, ale o lekach i suplementach już tak. Na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej preparatów na stres. Są to zar&oacut (...)

Zobacz pełny wpis »