Szczeliniec

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kłodzko
Data urodzenia 1982-05-15
Wiek 42 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Szczeliniec

Najciekawsze wpisy Szczeliniec

Dzisiaj będzie o przepięknym, małym miasteczku, nazywanym przez wielu perłą Warmii. Często jest mylony z Malborkiem. Wiecie już co to za miasto? Oczywiście, że Frombork!   To miejsce zadziwia i fascynuje. Frombork ma bardzo bogatą historię sięgającą XII wieku. Ilość zabytków, które można tutaj podziwiać jest naprawdę ogromna. Ale od początku… (...)

Zobacz pełny wpis »
Było już kiedyś o bursztynie nad Bałtykiem, czyli jak i gdzie najlepiej go szukać. Jeśli komuś uda się dzięki tym wskazówkom znaleźć jakiś kawałek jantaru to proszę o informację w komentarzu pod tamtym artykułem. A dzisiaj będzie trochę o historii. Bursztyn bowiem odegrał bardzo ważną rolę w dziejach Europy. Czas poznać szlak bursztynowy. Bursztyn w czasach star (...)

Zobacz pełny wpis »
Z czym kojarzy się Bałtyk oprócz bursztynu. Dla mnie osobiście z fokami. Ale nie z takimi kiczowatymi, pluszowymi, które możemy kupić na każdym nadmorskim bazarku. W Bałtyku żyją prawdziwe ssaki, a ich populacja dzięki ścisłej ochronie jest z roku na rok coraz liczniejsza. Nie tak dawno temu, bo jeszcze na początku XX wieku, foka była gatunkiem pospolitym, a ic (...)

Zobacz pełny wpis »
Jest wiele symboli Bałtyku - lody bambino, gorąca gotowana kukurydza, niewielkie muszelki, itd. ale nic nie może się równać z bursztynem. To właśnie bursztynu wypatrują wszyscy spacerujący brzegiem morza. Samodzielnie znaleziony, nawet najmniejszy kawałek, jest najlepszą pamiątką znad morza. Bursztyn to nic innego jak zastygła wiele milionów lat temu żywica (...)

Zobacz pełny wpis »