Szczeliniec

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kłodzko
Data urodzenia 1982-05-15
Wiek 39 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Szczeliniec

Najciekawsze wpisy Szczeliniec

Dzisiaj będzie o przepięknym, małym miasteczku, nazywanym przez wielu perłą Warmii. Często jest mylony z Malborkiem. Wiecie już co to za miasto? Oczywiście, że Frombork!   To miejsce zadziwia i fascynuje. Frombork ma bardzo bogatą historię sięgającą XII wieku. Ilość zabytków, które można tutaj podziwiać jest naprawdę ogromna. Ale od (...)

Zobacz pełny wpis »
Było już kiedyś o bursztynie nad Bałtykiem, czyli jak i gdzie najlepiej go szukać. Jeśli komuś uda się dzięki tym wskazówkom znaleźć jakiś kawałek jantaru to proszę o informację w komentarzu pod tamtym artykułem. A dzisiaj będzie trochę o historii. Bursztyn bowiem odegrał bardzo ważną rolę w dziejach Europy. Czas poznać szlak bursztynowy. (...)

Zobacz pełny wpis »
Z czym kojarzy się Bałtyk oprócz bursztynu. Dla mnie osobiście z fokami. Ale nie z takimi kiczowatymi, pluszowymi, które możemy kupić na każdym nadmorskim bazarku. W Bałtyku żyją prawdziwe ssaki, a ich populacja dzięki ścisłej ochronie jest z roku na rok coraz liczniejsza. Nie tak dawno temu, bo jeszcze na początku XX wieku, foka była gatunkiem po (...)

Zobacz pełny wpis »
Jest wiele symboli Bałtyku - lody bambino, gorąca gotowana kukurydza, niewielkie muszelki, itd. ale nic nie może się równać z bursztynem. To właśnie bursztynu wypatrują wszyscy spacerujący brzegiem morza. Samodzielnie znaleziony, nawet najmniejszy kawałek, jest najlepszą pamiątką znad morza. Bursztyn to nic innego jak zastygła wiele milionów l (...)

Zobacz pełny wpis »