Styczniowepopoludnie

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Śrem
Główny blog styczniowepopoludnie.blogi.pl »
Data urodzenia 1983-03-16
Wiek 41 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Styczniowepopoludnie

 — U mnie by! towarzysz, który bardzo poetycznie grat na bałałajce, — wmięszał się do rozmowy adjutant. — Każdą piosenki; potrafił wybrząkać, — ciekawe? co? Powiódł pytającym wzrokiem po zgromadzeniu, poczem zakonkludował: — Prawdziwie zdolnych łudzi mato. — Głupców znacznie więcej, syknął Zdzisław. Dotmat (...)

Zobacz pełny wpis »
  Słyszała jak przez mgłę jak rozpromieniona, z błyszczącym wzrokiem panna Florencya, witała Rakowicza, ogromnie dziś dystyngowanego, eleganckiego i powściągliwego, i jak wśród głośnych wybuchów śmiechu mówił Dołmatow, usta wypychając chlebem z masłem. — Ten Saburyn doszczętnie zwaryował. Niedawno zbuntowały się chło (...)

Zobacz pełny wpis »
  Bruno spoglądał na nią niechętnem, rozjątrzonem spojrzeniem. Zbyt jeszcze dolegała mu porażka. — Aha! — przeciągnął sarkastycznie — rozumiem... panią banalność odstrasza! Rozśmiała się pysznie i obojętnie. — I nie to nawet... pan nie wyobraża sobie jak to płasko obawiać się banalności, u (...)

Zobacz pełny wpis »
 Okaleczony ptak odzyskał wolność. Z ruiny ideałów pozostało jej zamiłowanie do sztuki, i głos bajeczny, metaliczny, gorący, i miękki, który pragnęła zużytkować Oddawna już, podczas długich, samotnych przechadzek. Iza upatrzyła na krańcach miasta domek odpowiedni swym wymaganiom, rozmówiła się z gospodynią, zajmującą się odnajmywaniem pokoj&oacu (...)

Zobacz pełny wpis »