Strikemaster

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog strony-kiltowe.blogi.pl »
Data urodzenia 1977-02-10
Wiek 43 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Strikemaster

Dlaczego jakiś facet miałby walczyć o prawo do noszenia kiltu w Polsce? Odpowiedzi jest kilka.   Po pierwsze, tak jest wygodniej, nieporównywalnie wygodniej niż w spodniach. Wiedzą to wszyscy, którzy mieli okazję spróbować. Po drugie, bo to tradycja. Spodnie dla mężczyzn to chwilowa moda, przyszła kilkaset lat temu i utrwaliła s (...)

Zobacz pełny wpis »
Bravehearts in Kilts: Bravehearts Skirt Cafe, anglojęzyczne forum: Skirt Cafe  HEJ, Francja, Belgia: HEJ  X Mark the Scot: X Mark the Scot Stillwater Kilts: http://www.stillwaterkilts.com/ Utilikilt: https://www.utilikilts.com/ Sport Kilt: https://sportkilt.com/  Houston Kiltmakers: https://www.kiltmakers.com/ Kinloch Ander (...)

Zobacz pełny wpis »
Dress code, czyli zasady ubioru w szkole, zakładzie pracy. Już pisałem o protestach w związku z zasadami ubioru obowiązującymi w angielskich szkołach i szwedzkiej komunikacji. W Polsce takie zasady też obowiązuj, formalnie lub nieformalnie. Te nieformalne są nawet gorsze, bo wymuszają na pracowniku, żeby ten się domyślił, co jest dopuszczalne, a co nie, w&nbs (...)

Zobacz pełny wpis »
Był sobie kiedyś w naszym kręgu kulturowym patriarchat. Wspierany był przez "nauki" Kościoła,  tradycję i dzielił role społeczne, atakże dostępne zawody, stanowiska, zajęcia zależnie od płci. W ramach tego podziału mężczyzni "przeznaczeni" byli do wyższych celów, w tym na stanowiska kierownicze, do zarabiania pieniędzy. Inaczej (...)

Zobacz pełny wpis »
W brytyjskich szkołach: 15-letni Tyrone Evelyn, jeden z uczniów zaangażowanych w akcję mówi opowiada, że w ciągu ostatnich kilku dni miewał bóle głowy i podrażnienia skóry z powodu upału. - To jest po prostu odpowiednie do pogody - mówi Tyrone o noszeniu szortów - Nie chcemy by było nam gorąco i niewygodnie. Dziewczyny mogą (...)

Zobacz pełny wpis »
Kiltów jest wiele, na początek te klasyczne "szkockie". Do wyboru są po pierwsze, tradycyjnie wełniane, bardzo drogie kilty, najczęściej wykonywane na zamówienie. Ogólnie z przeciętnej polskiej pensji takiego na taki strój uzbierać się nie da ale za jakość i prestiż się płaci. Mogą być lekkie (co się rzadko zdarza) lub (...)

Zobacz pełny wpis »
Tak, wszyscy wiemy, że kilt to bardzo drogi strój... tzn taka jest obiegowa opinia. Moje 8-jardówki kupowałem wiele lat temu prze EBay, kosztowały wtedy na nasze ok. 250zł + koszt wysyłki z UK. W tamtym czasie była to cena, poniżej której producenci nie schodzili, jak ktoś chciał taniej, zostawały mu lekkie 5-jardówki typu party kilt, kt&o (...)

Zobacz pełny wpis »
Pewien mieszkaniec Seattle w USA, Steven Villegas, nie Szkot miał wojskowe spodnie. Jest też harleyowcem, a motory te skonstruowane są tak, by właściciel miał okazję więcej czasu spędzać w garażu na naprawach i przeróbkach niż jeżdżąc nimi. Stąd też nasz bohater urzędował całymi dniami w garażu będąc ubrany w swoje spodnie. W końcu stwierdził to s (...)

Zobacz pełny wpis »
Jedną z przyczyn, dla których spodnie przez długi okres, aż do teraz cieszą się popularnością są względy BHP. Miało to szczególnie duze znaczenie w dawnym przemyśle, gdy pracownicy byli narażeni na wciągnięcie przez ruchome części maszyn. Środowisko pracy w fabrykach w XIX i XXw. nie było kompletnie przystosowane do pracy w stroju posiadającym lu (...)

Zobacz pełny wpis »
  Od kilku lat 30 października w polskich szkołach obchodzone jest jedno z nietypowych i niekatolickich świąt - Międzynarodowy Dzień Spódnicy. Dzień Spódnicy w Szkole I już krzyk, że to gender i niewiadomoco. Skoro obchodzi się Walentynki, Mikołajki, a w kalendarzu jest też Dzień Spódnicy, dlaczego to święto pomij (...)

Zobacz pełny wpis »