Stresowo-bezproblemowo

Profil blogerki.


stresowo-bezproblemowo

Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog nostres-noproblem.blogi.pl »
Data urodzenia 1992-06-08
Wiek 28 lat
Ostatnia aktywność 268 dni temu

Najciekawsze wpisy Stresowo-bezproblemowo

     Artyści odczuwają tzw tremę; jest to rodzaj wewnętrznego podniecenia, napięcia i zdenerwowania odczuwanego przez osobę występującą publicznie, najczęściej tuż przed lub podczas występu, ujawnia się szczególnie wówczas, gdy dana osoba ma świadomość, że będzie lub już jest przez kogoś istotnego oceniana. Objawy tremy są nast (...)

Zobacz pełny wpis »
      ·         utrzymanie kontaktu z naturą czyli np. spacery na świeżym powietrzu ·         pozytywne nastawienie ·         zadbać o siebie m. in. wysypiaj się ·       &nb (...)

Zobacz pełny wpis »
 Stres najprościej opisać można jako reakcję organizmu w odpowiedzi na wydarzenia które burzą naszą równowagę, obciążają lub przekraczają jego możliwości. Opisane wydarzenia nazywamy stresorami.  Stres w naszym życiu jest jak chleb powszedni. Doznajemy go codziennie w błahych lub poważnych sytuacjach dlatego wyróżniamy trzy odmiany (...)

Zobacz pełny wpis »
Sposobów radzenia sobie ze stresem jest tyle ilu ludzi. Jednakże  naukowcy wyodrębniają trzy style działania: skoncentrowane na problemie (na zadaniu), skoncentrowane na własnych emocjach, skoncentrowane na unikaniu.         Styl skoncentrowany na zadaniu- określa styl radzenia sobie ze stresem, w którym główny nacisk poło (...)

Zobacz pełny wpis »
    Pierwszym krokiem w przezwyciężaniu tremy jest zaakceptowanie faktu, że w niektórych sytuacjach będziemy czuli niepewność, i nauczenie się, jak sobie z tym radzić. Konieczna jest tutaj znajomość naszej reakcji w sytuacjach stresowych. Z pewnością najstarszym środkiem na tremę jest opanowanie właściwej techniki oddychania. U większości z n (...)

Zobacz pełny wpis »
           Stres najprościej można zdefiniować jako reakcję organizmu w odpowiedzi na wydarzenia, które zakłócają jego równowagę, obciążają lub przekraczają nasze zdolności do skutecznego poradzenia sobie. Wspomniane wydarzenia zakłócające określamy jako stresory. Ich źródło może być zarów (...)

Zobacz pełny wpis »
     Stres najprościej można zdefiniować jako reakcję organizmu w odpowiedzi na wydarzenia, które zakłócają jego równowagę, obciążają lub przekraczają nasze zdolności do skutecznego poradzenia sobie. Wspomniane wydarzenia zakłócające określamy jako stresory. Ich źródło może być zarówno fizyczne (np. ha (...)

Zobacz pełny wpis »
Trema to twoja zmora a myśl o nadchodzącym wystąpieniu przed publicznością spędza ci sen z powiek? Zastanówmy się, co powinien zrobić ktoś, kto boi się występować publicznie, ale musi – z racji pełnionych obowiązków zawodowych: #wziąć byka za rogi – jak coś poznasz, przestaniesz się bać, strach wynika z niewiedzy #poznać teorię: ku (...)

Zobacz pełny wpis »
(...)

Zobacz pełny wpis »