Strefa.zdrowia.i.urody

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Ząbki
Główny blog strefazdrowiaiurody.blogi.pl »
Data urodzenia 1971-11-20
Wiek 53 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Strefa.zdrowia.i.urody

       RASAJANY ( wszystko co odżywia ciało).   Dzisiaj opiszę Rasajany jeśli chodzi o zioła (dodam że Rasajana to też odżywczy pokarm). Odżywczymi produktami są miód, mleko roślinne np.migdałowe lub Ghee).     1/ ASHWAGANDA Jest to Adaptogen (oznacza to że dopasowuje się do tego co organizm potrzebuje. Bardzo często to tłumaczy fa (...)

Zobacz pełny wpis »
DOBOWY CYKL W/G AJURWEDY Tak tylko w wielkim skrócie napiszę  (poświęcę temu więcej czasu w innym poście. Chodzi o typy konstytucyjne Kapha, Pitta, Vatta ).  Kapha to ciężka energia, zaśluzowanie, ociężałość, powolność, energia bez ruchu. Pitta to działanie, metabolizm. Vatta to lekkość, kreatywność, ekspresja, emocjonalność, energia twórcza.  &nbs (...)

Zobacz pełny wpis »
Na podstawie problemów które się powtarzają codziennie lub bardzo często w danych godzinach w Medycynie chińskiej możemy stwierdzić że jest jakaś dysfunkcja w jakimś organie. Przez dwie godziny wystepuje największa aktywność organu który jest związany z danym meridianem. Od 1 do 3 godziny najbardziej aktywna jest Watroba.  Od 3 do 5 najbardziej aktywne (...)

Zobacz pełny wpis »
Witam wszystkich , którzy wchodzą na mojego bloga. Chciałabym jak najbardziej przybliżyć jak ważne jest holistyczne podejście do człowieka. Idąc tym torem myślenia chciałam poznać jak najwięcej terapii żeby móc jak najbardziej pomóc swoim pacjentom i spojrzeć na każdego inaczej i całościowo. Śmiem twierdzić że nie ma terapii gorszych czy lepszych. Są tylko takie które są odpowie (...)

Zobacz pełny wpis »