Skrimss

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Zwoleń
Główny blog prehistoryczni-giganci.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-04-11
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Skrimss

Canis dirus – wymarły gatunek wilka, ssaka z rodziny psowatych, jeden z najsłynniejszych prehistorycznych drapieżników północnoamerykańskich, obok swego konkurenta, kota szablozębnego Smilodon fatalis. Żył w Amerykach w późnym plejstocenie (125–10 tys. lat temu).&nb (...)

Zobacz pełny wpis »
Smilodon-wymarły rodzaj machajrodonów(wymarła podrodzina kotowatych), które żyły prawdopodobnie od około 3 mln do 10 tys.W pełni dojrzały smilodon ważył około 200 kg, miał krótki ogon, potężne kończyny i dużą głowę. Wielkością zbliżony był do lwa a kły miały około 17 cm długości. Pierwszy gatunek zaliczony do tego rodzaju (...)

Zobacz pełny wpis »
Deinozuch (Deinosuchus) − wymarły rodzaj krokodyla, krewny dzisiejszych aligatorów żyjący w późnej kredzie, od około 80 do 73 milionów lat temu. Deinosuchus był o wiele większy od wszystkich dzisiejszych krokodyli – miał do 12 m długości i ważył do 8,5 tony – jednak ogólnym wyglądem nie róż (...)

Zobacz pełny wpis »
Titanoboa – rodzaj olbrzymiego węża żyjącego na terenach obecnej Ameryki Południowej w okresie paleocenu (ok. 60-58 mln lat temu). Długość ciała 12-15 m, masa ok. 1140 kg, średnica ciała ok. 1 m w najszerszym miejscu. Aby taki wąż żył na ziemi temperatura musi być wyższa niż obecne 28°C. średnia roczna (...)

Zobacz pełny wpis »