Silvester2000

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Makow podhalanski
Główny blog paryz2000.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-12-30
Wiek 20 lat
Ostatnia aktywność 66 dni temu

Najciekawsze wpisy Silvester2000

Paryż  – stolica i największe miasto Francji, położone w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. W granicach administracyjnych Paryża zamieszkują ponad 2 mln osób (według danych z 2010 było to 2 243 833), w tzw. Wielkim Paryżu ok. 10 mln, a w całym zespole miej (...)

Zobacz pełny wpis »
Wieża Eiffla  – najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża uznawany za symbol tego miasta i niekiedy całej Francji. Jest najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji. W momencie powstania była najwyższą wieżą na świecie. „Żelazna dama” stoi w zachodniej części miasta, nad Sekwaną, na p&oacut (...)

Zobacz pełny wpis »
1. W Paryżu jest tylko jeden znak stopu! 2. Wszystkie drzewa w Paryżu mają swój numer i są zmierzone. 3. W Paryżu znajdziemy 181 miejsc, gdzie możemy wypić espresso za 1 euro! 4. W Paryżu znajdują się 1784 piekarnie. 5. W Paryżu znajdują się 1124 bary. 6. Jeśli chcesz przemierzyć Paryż z północy na południe, zajmie Ci to około 2 godziny i 15 mi (...)

Zobacz pełny wpis »
  Francja to państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, (posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach.) Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na z (...)

Zobacz pełny wpis »
1. Zupa cebulowa  2. Ślimaki 3. Ostrygi i małże 4. Foie Gras 5. Kaczka 6. Quiche lorraine 7. Mule         (...)

Zobacz pełny wpis »