Shebi

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Stara Łubianka
Główny blog szymon-brodawka.blogi.pl »
Data urodzenia 2003-03-09
Wiek 20 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Shebi

Katakana Katakana jest drugim z dwóch sylabariuszy występujących w języu japońskim. Znaki katakany  powstały, jak znaki hiragany, ze zbioru ideogramów, czyli kanji. Katakana sluży współcześnie głównie do zapisu słów obcego pochodzenia. Ponieważ wiele dziedzin życia, takich jak moda, motoryzacja, media, informatyka itp. jest przesiąkniętych z (...)

Zobacz pełny wpis »
Hiragana Hiragana jest jednym z dwóch sylabariuszy występujących w języu japońskim. Sylabariusz oznacza to, że każdy symbol odpowiada jednej sylabie.Znaki hiragany powstały z ideogramów - ogromnego zbioru symboli zwanym kanji. Początkowo hiragana traktowana była jako sylabariusz kobiecy, ale wpółcześnie służy do zapisu wszelkich japońskich końcówek gram (...)

Zobacz pełny wpis »
Kanji Kanji jest ogromnym zbiorem ideogramów, które miały symbolizować różne przedmioty, zwierzęta itd. Znaki te również oddają wymowę różnych słów.Kanji zostały sprowadzone do Japonii przez Chiny. Kanji jest więc zapożyczeniem znaków z języka chińskiego, jednak nie odpowiadają dokładnie znakom chińskim, ponieważ występuje między ty (...)

Zobacz pełny wpis »