Separatorek

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog seratorowy.blogi.pl »
Data urodzenia 1980-09-22
Wiek 42 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Separatorek

Najciekawsze wpisy Separatorek

Podstawowy teren oczyszczalni położony jest na prawym brzegu rzeki Ner, w zachodniej części Łodzi, na styku granic gmin: Łódź, Pabianice i Konstantynów. Na drugim brzegu rzeki znajdują się składowiska dla produktów ubocznych procesów oczyszczania i przeróbki osadów, tj. skratek, piasku, osadu i popiołów. Oczyszczalnia wraz (...)

Zobacz pełny wpis »
Specjalizujemy się w systemach zintegrowanych i posiadamy strukturę organizacyjną umożliwiającą realizację i nadzór nad wszystkimi etapami każdego projektu:   faza wstępna - identyfikacja potrzeb klienta (zapoznanie się z problemami, pobranie próbek do badań itp.); wybór optymalnego rozwiązania technologicznego i przygo (...)

Zobacz pełny wpis »
 Projektowany całkowity czas zatrzymania ścieków dla przepływu 215,3 m³/d wynosi 15,5 godzin w tym w komorze beztlenowej 1,9 godzin, w niskotlenowej 6,0 godzin oraz w tlenowej 7,6 godzin. OSADNIKI WTÓRNE Układ oczyszczalni jest układem zblokowanym i każda linia oczyszczania biologicznego kończy się osadnikiem wtórnym. W osadnikach w pro (...)

Zobacz pełny wpis »
Zła jakość wody a szczególnie jej korozyjność powoduje bardzo dużo zanieczyszczeń mechanicznych w postaci rdzy. Częste awarie, remonty sieci wodociągowej mogą być przyczyną znajdowania się w wodzie piasku, szlamu itp. Koniecznością jest więc oczyszczanie wody we własnym zakresie. Poniżej przedstawiamy proces technologiczny domowej stacji uzdatniania wody pitnej. (...)

Zobacz pełny wpis »
 Osady utylizowane są w dwóch równoległych piecach fluidalnych o łącznej wydajności 159 Mg/d. Spalaniu poddawany jest osad podsuszony do suchej masy 30÷32% w dwóch suszarkach talerzowych ogrzewanych przeponowo parą wodną wytworzoną w kotle utylizatora. Układ oczyszczania spalin dla każdej linii składa się z instalacji: chłodzenia w fazie w (...)

Zobacz pełny wpis »