Sara2115

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Strzalkowo
Główny blog mojogrod.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-12-18
Wiek 22 lat
Ostatnia aktywność 67 dni temu

Najciekawsze wpisy Sara2115

Różaneczniki, azalie często są nazywane rododendronami. To liczny rodzaj roślin należący rodziny wrzosowatych. Są to krzewinki, krzewy, a nawet drzewa. W uprawie ogrodniczej w Polsce występują głównie formy krzewiaste – od miniaturek do 2,5 metrowych roślin. Kwiaty różaneczników i azalii występują w niezwykle szerokie (...)

Zobacz pełny wpis »
Łodygi czosnków, na których powstają kwiatostany, są pojedyncze, wzniesione i gładkie. W zależności od odmiany dorastają od 50 do 150 cm.  Kwiatostany czosnku składają się z wielu drobnych i delikatnych kwiatków, przypominających dmuchawce. Mają średnicę od kilku do kilkunastu centymetrów. Okres ich kwitnienia trwa od końca maja do s (...)

Zobacz pełny wpis »
Orlik – rodzaj roślin zielnych z rodziny jaskrowatych. Obejmuje ok. 130 gatunków. Orlik pospolity to stosunkowo wysoka bylina, która może dorastać nawet do 100 cm wysokości, najczęściej jednak jej wysokość nie przekracza 60 cm. Charakteryzuje się wzniesionym pokrojem i karbowanymi, wydłużonymi liśćmi na długich ogonkach.   Kwiaty orlików osadzone (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziś przedstawię państwu tulipany, które rosną w moim ogrodzie już od początku wiosny i cieszą swoim wyglądem i niepowtarzalnością każdego dnia.  Tulipany to rodzaj roślin cebulowatych należących do rodziny liliowatych. Posiadają one wiele odmian (ok. 120 gatónków i ok. 15 tysięcy kultywarów) (...)

Zobacz pełny wpis »
Serduszko okazałe to wyjątkowo atrakcyjna roślina, która doskonale sprawidzi się w domowych ogrodach. Swoim wyglądem przypomina ogromny bukiet sec, dlatego tak często wzbudza zachwyt.  (...)

Zobacz pełny wpis »
Stokrotki    (...)

Zobacz pełny wpis »
Piwonie  (...)

Zobacz pełny wpis »