Samochodpolski

Profil blogera.


samochodpolski

Informacje ogólne

Lokalizacja Kiev
Główny blog samochodpolski.blogi.pl »
Data urodzenia 1989-01-03
Wiek 33 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 7 dni

Najciekawsze wpisy Samochodpolski

      ...w połowie lat dziewięćdziesiątych w Polsce podjęto próbę uruchomienia produkcji niewielkiego auta terenowego. Chociaż samochód Wilk nie był w pełni polskim projektem, to stanowił jednak szansę na urozmaicenie oferty rodzimych pojazdów. W poniższym tekście postaram się nieco przybliżyć sylwetkę tego auta.   Skąd wziął si (...)

Zobacz pełny wpis »
  Nowa Syrena spod znaku Vosco Automotive (vel FSO Syrena) w Kutnie miała być realizacją marzenia o nowym polskim samochodzie. Otrzymała homologację, stworzono kilkanaście różnych prototypów (modeli 106, 106 EV czy EV2), które następnie poddano intensywnym testom drogowym, fabryka deklarowała wstępną gotowość do produkcji, słowem - był to prawdopod (...)

Zobacz pełny wpis »
  Na odbywających się w dniach 6 - 9 września w Kielcach XXX targach MSPO firma Autobox Innovations ze Starachowic, posiadająca wyłączne prawa do samochodu Honker, obok znanych już Stara 266 w wersji M2 oraz modelu AH 20.44 zaprezentowała także najnowszą wersję polskiej terenówki - Honkera Africa model 2022. Oznacza to, że trwająca od lat '80 burzliwa historia "życia (...)

Zobacz pełny wpis »
  Witamy serdecznie na nowej stronie serwisu Samochód Polski! Zapraszamy wszystkich fanów polskiej motoryzacji - zarówno tej dawnej, jak i współczesnej! Jeśli interesuje Cię jakiś temat związany z rodzimymi samochodami - napisz w komentarzu. Miłej lektury! (...)

Zobacz pełny wpis »