Samochodpolski

Profil blogera.


samochodpolski

Informacje ogólne

Lokalizacja Dnipro
Główny blog samochodpolski.blogi.pl »
Data urodzenia 1989-01-03
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność 122 dni temu

Najciekawsze wpisy Samochodpolski

      ...w połowie lat dziewięćdziesiątych w Polsce podjęto próbę uruchomienia produkcji niewielkiego auta terenowego. Chociaż samochód Wilk nie był w pełni polskim projektem, to stanowił jednak szansę na urozmaicenie oferty rodzimych pojazdów. W poniższym tekście postaram się nieco przybliżyć sylwetkę tego auta.   Skąd wziął si (...)

Zobacz pełny wpis »
W związku z tym, że w tym roku przypada dwudziesta rocznica zakończenia produkcji FSO Poloneza, chcielibyśmy przybliżyć Czytelnikom jego ostatnią wersję osobową - przed Wami FSO Polonez Kombi. Na początek - trochę historii Prace nad wersją kombi poloneza zainicjowano już w 1992 roku, po wprowadzeniu rok wcześniej do sprzedaży modelu Caro. Pierwsze prototypy tego wariantu przeds (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj (17.11.2022) w Elektrowni Powiśle w Warszawie odbyło się spotkanie z ekspertami Izery, na którym wreszcie padły odpowiedzi na pytania nurtujące już od jakiegoś czasu wszystkich zainteresowanych temetem polskiego auta elektrycznego. Wśród nich najważniejsze: kto będzie dostawcą platformy dla nowego samochodu? Izera na chińskiej platformie Ostatecznie dowied (...)

Zobacz pełny wpis »
  Firma Ixar z Nysy od 2017 roku prowadzi prace nad stworzeniem polskiego elektrycznego mikroauta kategorii homologacyjnej L7e (na prawo jazdy kat. B1). W 2019 roku został przedstawiony prototyp ze spalinowym zespołem napędowym; od tego czasu pojazd uświetnia różne imprezy w Nysie, odbywa testy, otrzymał też wreszcie docelowy napęd (4 silniki elektryczne o łącznej mo (...)

Zobacz pełny wpis »
  Nowa Syrena spod znaku Vosco Automotive (vel FSO Syrena) w Kutnie miała być realizacją marzenia o nowym polskim samochodzie. Otrzymała homologację, stworzono kilkanaście różnych prototypów (modeli 106, 106 EV czy EV2), które następnie poddano intensywnym testom drogowym, fabryka deklarowała wstępną gotowość do produkcji, słowem - był to prawdopod (...)

Zobacz pełny wpis »
  Wygląda na to, że choć EMP wciąż nie ogłosiło dostawcy platformy dla Izery, w projekcie coś jednak zaczyna się dziać - niedawno na teren działki przeznaczonej pod budowę polskiego "elektryka" wkroczyli geolodzy ze specjalnym sprzętem do badania gruntu. Mają oni za zadanie sprawdzenie terenu pod kątem sposobu posadowienia budynków przyszłej fabryki.  Jeśli cho (...)

Zobacz pełny wpis »
  Na odbywających się w dniach 6 - 9 września w Kielcach XXX targach MSPO firma Autobox Innovations ze Starachowic, posiadająca wyłączne prawa do samochodu Honker, obok znanych już Stara 266 w wersji M2 oraz modelu AH 20.44 zaprezentowała także najnowszą wersję polskiej terenówki - Honkera Africa model 2022. Oznacza to, że trwająca od lat '80 burzliwa historia "życia (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak na razie wygląda na to, że projekt polskiego mikrosamochodu elektrycznego Ixar z Nysy nie będzie dalej rozwijany. Ostatnie prace czy testy w tej materii przeprowadzono jeszcze w zeszłym roku. W obliczu coraz większych trudności w dalszym prowadzeniu przedsięwzięcia w 2022 firma skupiła się na sprzedaży elektrycznych mikroaut z importu - francuskiego Citroena AMI w homologacji t (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeszcze żyjemy! Co prawda dawno już nic nie dodawaliśmy, ale o ile polska motoryzacja jest wiecznie żywa, to i my wracamy do pisania! W związku z tym mamy pytanie: O jakim polskim samochodzie lub projekcie motoryzacyjnym chcielibyście przeczytać? Prosimy o odpowiedź w komentarzu. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych Czytelników! Wasz SamochódPolski (...)

Zobacz pełny wpis »
  Witamy serdecznie na nowej stronie serwisu Samochód Polski! Zapraszamy wszystkich fanów polskiej motoryzacji - zarówno tej dawnej, jak i współczesnej! Jeśli interesuje Cię jakiś temat związany z rodzimymi samochodami - napisz w komentarzu. Miłej lektury! (...)

Zobacz pełny wpis »