Rokporoku

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Wejherowo
Główny blog bliznieta-irlandzkie.blogi.pl »
Data urodzenia 1989-02-09
Wiek 32 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Rokporoku

W środę pojechaliśmy do ortopedy, bo na bilansie dostaliśmy skierowanie z powodu koślawości kolan i stóp. No i oczywiście musieliśmy się wybrać prywatnie bo na NFZ nie ma szans się dostać. A Błażejka nóżki są mega krzywe. No i jak się spodziewałam diagnoza okazała się niezbyt fajna. Połowa stopy jest przekrzywiona, a właściwie dwie. No i są (...)

Zobacz pełny wpis »
W końcu byłam na tym bilansie dla Błażeja i szczepieniu dla Emilki. Emi ok, bez żadnych odchyleń. No oprócz jej upartości. Nie chciała usiąść na wadze, żeby ją zważyć, ani stać, żeby ją zmierzyć. Płakała strasznie. No ale ogólnie to ok. Z Błażejkiem to już nie tak kolorowo. Dostaliśmy skierowanie do laryngologa, bo mamy przerost migdał (...)

Zobacz pełny wpis »
Dlaczego bliźnięta irlandzkie, gdyż tak nazywane są dzieci między którymi jest mniej więcej rok różnicy. A co u nas: Obecnie zaczynam urlop wychowawczy, bo własnię kończy mi się urlop wypoczynkowy, który wykorzystuję po zakończonym urlopie rodzicielskim. Emilka w lutym skończyła roczek, a Błażejek skończył dwa latka. Emi chodzi (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj wybraliśmy się z naszą sąsiadeczką i jej córeczką na plan zabaw. Już długo się nie widzieliśmy, bo zarówno jej Dajanka, jak i moje dzieciaczki były chore, a po drugie to pogoda nie była za ciekawa. Oczywiście 10 minut na placu zabaw i miałam dość. Jak Błażej nie uciekał to Emilka uciekała. Albo Błażej wspinał się na coś i musiałam (...)

Zobacz pełny wpis »
Wczoraj wieczorem razem ze znajomymi, którzy mają synka w wieku Błażeja (różnica kilku dni) pojechaliśmy na kolacje do restauracji. Rozpłaszczyliśmy się, usiedliśmy, a potem to już nie było tak kolorowo..... Błażejek ku mojemu zaskoczeniu chciał siedzień w krzesełku dla dzieci i siedział ok 40 min. Ale Emi za to dała do wiwatu. Biegała po ca (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj byliśmy u koleżanki na kawce i była u niej jej ciocia z dwójką dzieci (4 latka i mała dzidzia). No i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że Błażej ugryzł tą dziewczynkę. Nie wiem jak to się stało. Ale było mi tak wstyd, bo tak ,,ciocia" bardzo się zdenerwowała. Przeprosiliśmy, ubrałam dzieci i poszłam z nimi na spacer. Bo nie chciałam, (...)

Zobacz pełny wpis »
Wizyta u dentysty zaplanowana na 13 maja, mam nadzieję, że ten 13 nie okaże się pechowy i jakoś uda nam się przejść przez tą wizytę. Kolejna dobra wiadomość to taka, że znajoma logopeda chce, żebym przyszły do niej z Błażejem, bo chce zobaczyć czy przypadkiem nie ma do podcięcia więzadełka i dlatego nie mówi. Z koleji trochę zaczełam bardziej się m (...)

Zobacz pełny wpis »
Wróciliśmy od lekarza, bo Błażejek skończył w piątek antybiotyk, bo miał zapalenie gardła. Liczyłam, że zrobią jemu biland dwulatka a Emilce szczepienie, jednak się nie udało. Na szczęście u Błażejka lepiej, tylko mamy podejrzenie powiększonego trzeciego migdałka. Ale jesteśmy umówieni za tydzień na bilans i zobaczymy czy się poprawi (bo głoś (...)

Zobacz pełny wpis »
No i pech chiał, że u Błażejka zauważyłam dziurę na zębie na dolnej czwórce. Dzisiaj umawiam go do dentysty, ale nie wyobrażam sobie tej wizyty. Przecież on nawet nie otworzy buzi, a co dopiero o zrobieniu czegoś w nim. No ale nie mam wyjście. Chyba męża z nim wyśle, bo ja nie dam rady go utrzymać jak będzie krzyczał. No i zastanawiam się nad tym lo (...)

Zobacz pełny wpis »
Tak więc wstępna diagnoza logopedy to zbyt krótkie wędzidełko, świadczą o tym: sercowato zakończony język, wgłębienie na środku języka oraz brak minimalne podnoszenie języka w trakcie mówienie. Niestety Błażej nie dał sobie obejrzeć wędzidełka, próbowałyśmy na różne sposoby ale się nie udało. Następnego dnia jednak udało mi s (...)

Zobacz pełny wpis »