Robosy

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Myślenice
Główny blog robosy.blogi.pl »
Data urodzenia 1982-04-17
Wiek 39 lat
Ostatnia aktywność 27 dni temu

Najciekawsze wpisy Robosy

Kontynuując rozważania na temat księżyca postanowiłem sprawdzić wpływ opóźnienia grawitacji, które rzekomo wynika z równań pola Einsteina. Ja, co prawda, tego nie widzę, ale skoro profesory tak twierdzą... Przy okazji przeanalizuję również inne aspekty teorii Einsteina.Otóż patentowani fizycy twierdzą, że pole grawita (...)

Zobacz pełny wpis »
W poprzednim artykule było o bajaniu „fittingowym”, w tym postaram się zebrać więcej fantastyki rowerowej… Tekst zamierzam uzupełniać w miarę przypływu czasu i natchnienia. MANIA WIELKOŚCI W poprzednim artykule pisałem o zamiłowaniu do wielkich ram, do tego dochodzi zamiłowanie do wielkich kół – o tym wspominałem w&nbs (...)

Zobacz pełny wpis »
Różne źródła podają... różne historie komputerów. Jest w nich wiele przekłamań, więc postanowiłem zebrać to i poukładać, czego efektem jest niniejszy artykuł. Zamieściłem też filmy na ten temat na moim kanale, gdzie dopowiadam różne historyjki i wyjaśnienia: https://www.youtube.com/watch?v=w-L3vKiX1bE   Ważne fakty z his (...)

Zobacz pełny wpis »
Zacznijmy od ustalenia czym jest ta elastyczność. Zwykle pod tym pojęciem rozumiemy dynamikę pojazdu przy niskich obrotach silnika. I słusznie, choć pewnie zaraz znajdą się filozofy, które naczytały się fachowych tekstów, i będą protestować. W praktyce sprawdzamy to najczęściej mierząc czas rozpędzania się na wyższych biegach (IV czy V) w pewnym zak (...)

Zobacz pełny wpis »
Generalnie nie planowałem komentowania bieżących wydarzeń (art. powstał w 2017 r.), jednak od tej całodobowej propagandy i kłamstw w mediach aż się rzygać, za przeproszeniem, chce i nie wytrzymałem. Sprawa się tyczy piątkowego wypadku z udziałem pani Szydło. Wypadek miał miejsce tuaj: MIEJSCE WYPADKU Występują tutaj typowe zagrywki propagandowe znane choćby z (...)

Zobacz pełny wpis »
Praktyczny test rowerów został przerwany moją kontuzją więc napisałem SYMULATOR JAZDY. Program będzie dostępny w POBIERAKU. Najpierw podajemy parametry (w nawiasach wartości domyślne). Wzory wziąłem z odcinka książki zamieszczonego tu: http://rowery.zbooy.pl/fizyka2.html Jest tam pełno błędów, więc proszę się zbytnio nią nie sugerować (...)

Zobacz pełny wpis »
Postanowiłem wykorzystać SYMULATOR JAZDY do sprawdzenia jaki wpływ na zużycie energii ma dynamiczna jazda. Wyniki przedstawiają tabele: MASA  MOC P. MOC J.  V    S     T    V SR.EN.    90    400     100   24 (...)

Zobacz pełny wpis »
JAK PORÓWNAĆ RÓŻNE SILNIKI… Zwykle producent podaje 2 parametry: moc maksymalną i maksymalny moment obrotowy.Moc jest głównym parametrem określającym charakterystykę silnika, jednak wskazuje on generalnie na maksymalne osiągi możliwe do uzyskania, a nie mówi wiele o elastyczności silnika.Natomiast prawda jest taka, że w codziennej eksp (...)

Zobacz pełny wpis »
W poszukiwaniu zamiennika Windowsa XP...   Kryteria są następujące: ma być jak najszybszy, łatwy w obsłudze, działać na starym komputerze, pozwalać na typową pracę: internet z Youtube, office i t.d... Stary komputer: procesor 32-bitowy, brak obsługi SSE2, ok. 1 GB RAM   Generalnie są to parametry wystarczające do normalnej pracy, jednak jest to coraz tr (...)

Zobacz pełny wpis »
Przeprowadziłem test mający na celu sprawdzenie oporów toczenia w zależności od wielkości kół. Przy okazji zbadałem wpływ masy oraz cechy opony. Film testowy: https://youtu.be/bEHgeKm61Hw http://www.cda.pl/video/137777201 Film nieprofesjonalny, nawet nie występuje w obcisłych, „rowerowych” gatkach, ale cóż… Test polega na przep (...)

Zobacz pełny wpis »