Renia-mala

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gdansk
Główny blog szalonarenia123.blogi.pl »
Data urodzenia 1980-05-12
Wiek 44 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Renia-mala

“Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina. Najpierw ta w której się urodziłeś, później ta, którą sam stworzyłeś”. –Peter Sellers   Podjęłam własne wyzwanie, pisanie bloga, prowadzenie notatek, szablonowe układanie mysli, które klasyfikuję je statystycznie układajac według własnego wzorca, czyli omijając wariant bigosu i grochu z k (...)

Zobacz pełny wpis »
Człowiekiem się jest, na stanowiskach się bywa. Pojechałam do pewnej dziury w sprawie pracy. Miały być kokosy, blichtr i prestiż widoczny tudzież na wykresie - pensja. Z tej okazji wzięłam ze sobą jako bryloczki szczęścia, indentyfikatory taryfy talizmanów, które miały przynieśc szczyptę podniesienia na duchu, szczęścia - przyniosły ducha bo reszta to był szok i nie (...)

Zobacz pełny wpis »
Młodym ludziom często się mówi [...], że niegrzeczni bywają parweniusze i outsiderzy, lecz prawdziwa dama czy dżentelmen zawsze jest uosobieniem grzeczności. To są, rzecz jasna, kompletne bzdury. Chamstwo, podobnie jak uprzejmość, można znaleźć w każdej warstwie społecznej, istnieje jednak szczególny rodzaj chamstwa bazujący na pustym snobizmie i przekonaniu o własnej (...)

Zobacz pełny wpis »
Mój awans, szybkie podbicie ostatniego szczebla drabiny wyścigów szczurów, zakończyła się wypowiedzeniem. Były łzy, nie rozpaczy, nie szczęścia ( trzeba być debilem by cieszzyć się z utraty pensji - zazdroszczę ), smutku, typowego jak na tę wyniosłą a raczej upadłą chwilę. Moja szefowa, pani kierownk laboratorium raczej nie wypowiedziała się w żaden sposó (...)

Zobacz pełny wpis »
Rodzina rzecz święta. Bo w rodzinie to nie zginie, w kupie raźniej, bo najlepiej to na zdjęciu. Znacie takie powiedzenia? Można jeszcze je mnożyć jeśli nie dzielić. Ale nie tylko temat tyczy się rodziny. Wystaczy że masz ; zafirankowców 'osiedlowy monitoring by twoje życie nabrało kolorów, rumieńców, bo jak sie okazuje twoje życie tak nudne jak flaki w oleju, n (...)

Zobacz pełny wpis »
Jestem matką, mamą, mamusią, jak zwał tak zwał, wychowawczynią, powiernicą, tą co zakazuje, nakazuje, a wszystko w dobie tego co ma uczynić człowieka małego bezbronnego, najlepszym. Zawsze kładłam nacisk na empatię, koleżęństwo, tolerancje, ma być posłuszny, ma niesprawiać problemów, ma mieć i wiedzieć zasady według których jego świat ma być znośny. Ma obowiązki kt&oa (...)

Zobacz pełny wpis »
Syndromem pustego gniazda określa się kryzys emocjonalny, jaki dotyka rodziców po opuszczeniu domu przez ich dorosłe dzieci. Jako młodsi rodzice, przytłoczeni obowiązkami wychowawczymi, zwykle wiążemy ten czas z odzyskaniem upragnionej wolności, traktujemy jak okazję do realizacji dawno odkładanych planów. Kiedy jednak odejście dzieci staje się faktem, zamiast ul (...)

Zobacz pełny wpis »
Małomiasteczkowa twarz, małomiasteczkowa głowaMałomiasteczkowy styl, małomiasteczkowo kochamZ małego miasta wielkie sny, atakują twoje uliceWyśniłem sobie ciebie, gdy śpiewałem głośno pod prysznicemTen mój małomiasteczkowy hit i małomiasteczkowe słowaTen małomiasteczkowy rytm, melodia małomiasteczkowaZ małego miasta wielkie sny gromadzą się na twoich ulicachPamiętam, bardzo (...)

Zobacz pełny wpis »
Każdy jest pasją. Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma... Zawsze kochałam ksążżki, próbowałam innej formy odpoczynku, malowania, wędkowania, tańca, zawsze ze wszystkim wygrywała literatura. Odkąd poczęłam łączyć litery w zdania, a zdania zaczęły wędrówkę poprzez wszechświat wyobraźni, a tę kreowała matka - jeszcze lepiej tato! ten to potrafił czytać ! co z (...)

Zobacz pełny wpis »
W takich małych, sennych miasteczkach nie dzieje się zbyt wiele dobrego. Najczęściej panuje w nich obojętność, urozmaicana od czasu do czasu nieświadomym lub, co gorsza, świadomym złem.    Stephen King   Małe senne miasteczka, sielanka, sypialnia dużych metropoli, ucieczka od zgiełku, hałasu, by poczuć senność. Do mojego miasteczka przyjeżdżają ci któr (...)

Zobacz pełny wpis »