Re-formacja

Profil blogera.


Informacje ogólne

Imię i nazwisko Tomasz Apostol
Główny blog re-formacja.blogi.pl »
Data urodzenia 1970-01-01
Wiek 52 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Re-formacja

27.Osobliwą rację godności ludzkiej stanowi powołanie człowieka do uczestniczenia w życiu Boga. Człowiek już od swego początku zapraszany jest do rozmowy z Bogiem: istnieje bowiem tylko dlatego, że Bóg stworzył go z miłości i wciąż z miłości zachowuje, a żyje w pełni prawdy, gdy dobrowolnie uznaje ową miłość i powierza się swemu Stwórcy. 44.Człowiek ze s (...)

Zobacz pełny wpis »
"W zbiorowisku zwanym: ludzkosc jestes fenomenem niepowtarzalnym, osobowoscia jedyna w swoim rodzaju. Inaczej czujesz, myslisz, rozumujesz, oceniasz, przezywasz - inaczej niz wszyscy inni. Masz swoje wlasne spojrzenie na swiat i na siebie, na sprawy najwazniejsze i najprostsze. I tego nie wolno ci zatracic. Owszem, nalezysz do spoleczenstwa, zyjesz w nim, czerpiesz z jego madrosci, (...)

Zobacz pełny wpis »
"Aby twoje kontakty z ludźmi molgy być owocne, musisz umieć przedtem odosobnić się. Musisz docenić moment pustyni w twoim życiu..." "Jeśli spojżysz na siebie w świetle wiary, zrozumiesz, że im bardziej jesteś przytloczony czynnościami, tym więcej czasu powinieneś poświęcać na modlitwę. W przeciwnym wypadku będziesz pusty, będziesz mial tylko wrażenie, że co (...)

Zobacz pełny wpis »