Rakpiersidlaczegoja

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Pruszcz Gdański
Główny blog rakpiersidlaczegoja.blogi.pl »
Data urodzenia 1987-06-08
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Rakpiersidlaczegoja

WIEDZA STUDENTÓW FIZJOTERAPII NA TEMAT CZYNNIKÓW RYZYKA I PROFILAKTYKI RAKA PIERSI   2. Celem pracy jest analiza wiedzy studentów ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na temat czynników ryzyka i profilaktyki raka piersi. Dodatkowo zostanie sprawdzona zależność wiedzy od p (...)

Zobacz pełny wpis »
Obecnie rak piersi jest największym problemem onkologicznym na świecie. Stanowion aż 22% ogółu zachorowań na nowotwory złośliwe u kobiet i zaledwie 1% ogółu zachorowań na nowotwory złośliwe u mężczyzn. W krajach rozwiniętych występuje około50% zachorowań na tę chorobę, jednak większość zgonów odnotowano w krajach słabiej rozwini (...)

Zobacz pełny wpis »
Objawy kliniczne raka piersi zawsze zależą od jego stadium zaawansowania. W początkowym stadium rak piersi przebiega zazwyczaj bezobjawowo. Przeważnie jest on rozpoznawany przypadkowo podczas palpacji. W ostatnich latach raki piersi jest często rozpoznawany już w stadium przedklinicznym, dzieje się tak dzięki zastosowaniu i rozpowszechnieniu badań (...)

Zobacz pełny wpis »
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. W przypadku płci męskiej ten rodzaj raka stanowi około 1% wszystkich nowotworów złośliwych piersi. Ponadto, nowotwór ten jest drugą przyczyną zgonów spowodowanych przez nowotwory złośliwe w Polsce. U mężczyzn od prawie 1980 roku liczba nowych zachorowań utrzymu (...)

Zobacz pełny wpis »