Radcals

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog lidiasiegmund.blogi.pl »
Data urodzenia 1976-10-17
Wiek 48 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Radcals

Listonosz zawsze puka dwa razy Dzisiaj zajmiemy się korespondencją przesyłaną przez w postępowaniu administracyjnym za pośrednictwem operatora publicznego. Chodzi o przesyłki polecone awizowane, nie podjęte przez adresata, zwrócone nadawcy z adnotacją: „nie podjęto w terminie”. Temat wydawałoby się znany, ale „diabeł tkwi w szczegółach”. Zajmi (...)

Zobacz pełny wpis »
Dura lex, sed lex ( Twarde prawo ale przecież prawo).\             Prawo jako wartość nadrzędna. Czy sprawdza się w każdej sytuacji? Prawo jest niesprawiedliwe – powie pan Kowalski po przegranym procesie sądowym bądź po otrzymaniu decyzji określającej wysokość zobowiązania podatkowego. Czy nasz system prawny zezwala na n (...)

Zobacz pełny wpis »
Znane są już wstępne założenia dotyczące opodatkowania polskich fundacji rodzinnych. Fundacja ma być podstawowym narzędziem sukcesji dla średniego i dużego biznesu, a ustawa wchodziłaby w życie na początku 2022 r.   Efekt podatkowy dla beneficjentów polskiej fundacji rodzinnej ma być co do zasady tożsamy z efektem dla spadkobierców z pierwszej grupy podatkowe (...)

Zobacz pełny wpis »
Ignorantia Iuris nocet Nieznajomość prawa szkodzi. Ta paremia łacińska sprawdza się niezwykle boleśnie w sytuacji, kiedy przysłowiowy Kowalski musi stanąć przed obliczem urzędnika organu podatkowego. Niepokoju nie jest w stanie zrekompensować miły uśmiech pani urzędnik. Nasz Kowalski musi udzielić wyjaśnień, skąd wziął środki finansowe na piękny dom w górach i cztery samochody. K (...)

Zobacz pełny wpis »
Podpowiedź podatkowa dla lekarza. Z związku z nowymi rozwiązaniami prawnymi, poniżej zamieszczam kilka cennych wskazówek - Lekarz prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym lub podatkiem zryczałtowanym może zmienić formę opodatkowania dochodów z działalności za 2022 rok, jednakże zmiana może być tylko na tzw. zasady ogólne tj. na opodatkowanie dochodów wedł (...)

Zobacz pełny wpis »