Radca-prawny-odszkodowanie

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Wrocław
Główny blog radca-prawny-odszkodowanie.blogi.pl »
Data urodzenia 1975-10-11
Wiek 45 lat
Ostatnia aktywność 311 dni temu

Najciekawsze wpisy Radca-prawny-odszkodowanie

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny za granicą Z roku na rok obserwujemy wzrost liczby spraw o odszkodowanie w wypadkach komunikacyjnych, które miały miejsce za granicę. Czy wypadek na wakacjach w odległym kraju uniemożliwi mi uzyskanie odszkodowania? – takie pytanie pojawia się w głowach wielu zainteresowanych. Likwidacja szkody z ubezpieczenia obowiązkowe (...)

Zobacz pełny wpis »
  Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym? Zdarzenie to doprowadziło do uszkodzenia ciała lub rozstroju Twojego zdrowia?   Jeśli tak, to pamiętaj, że możesz dochodzić od sprawcy wypadku lub od ubezpieczyciela odszkodowania za wypadek komunikacyjny, niezależnie od tego czy uczestniczyłeś w tym zdarzeniu jako kierowca samochodu czy „tylko&rd (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy nie wykrycie choroby przez lekarza może zostać zakwalifikowane jako błąd medyczny, a w konsekwencji rodzić po jego stronie odpowiedzialność cywilną tj. czy moze być zobowiązany do odszkodowania za błąd medzyczny?  Brak jest w przepisach prawa definicji błędu medycznego. W orzecznictwie, jak i w doktrynie jako błąd medyczny uznaje się sytuację, w kt&oacut (...)

Zobacz pełny wpis »
Jedną z przyczyn, którą ubezpieczyciele powołują w uzasadnieniu decyzji odmawiającej wypłaty świadczenia jest niewielkie uszkodzenie pojazdów, mające świadczyć o tym, że poszkodowany nie doznał w ogóle obrażeń ciała lub miały one mniejszy niż twierdzi poszkodowany charakter. W związku z tym zakład ubezpieczeń odmawia wypłaty odszkodowania l (...)

Zobacz pełny wpis »
W przypadku dochodzenia roszczeń z tytułu szkody doznanej w skutek błędu medycznego na drodze sądowej, należy liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów sądowych. Poszkodowany będzie zobowiązany zapłacić opłatę sądową, a także ponieść wydatki postępowania, w szczególności zaliczkę na biegłego.  Radca prawny wyjasnia jaka jest wysoko (...)

Zobacz pełny wpis »
Kto ponosi odpowiedzialność za błąd medyczny? Powyższe pytanie dotyczy odpowiedzialności cywilnej, czyli obowiązku naprawienia szkody. Zatem kto powinien naprawić szkodę powstałą na skutek błędu medycznego? Lekarz, szpital czy ubezpieczyciel? Zgodnie z polskim prawem odszkodowania lub zadośćuczynienia za błąd medyczny można w określonych przypadkach dochodzić od (...)

Zobacz pełny wpis »
Odszkodowanie za błąd medyczny – jakie są terminy przedawnienia? Roszczenia o zapłatę odszkodowania i zadośćuczynienia za błąd medyczny ulegają przedawnieniu. Na czym polega przedawnienie? Istota przedawnienia sprowadza się do tego, że w razie podniesienia zarzutu przedawnienia przez stronę przeciwną, poszkodowany nie uzyska należnych mu świadczeń, jeże (...)

Zobacz pełny wpis »