Pudzian2002

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog dominik123.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-11-08
Wiek 20 lat
Ostatnia aktywność 235 dni temu

Najciekawsze wpisy Pudzian2002

Makuszyński napisał całą historię w postaci rytmicznych czterowierszy ośmiozgłoskowcem; do każdego czterowiersza przypisana jest jedna ilustracja Walentynowicza. To z tekstu Makuszyńskiego pochodzą liczne utrwalone w polszczyźnie sformułowania jak „w Pacanowie kozy kują”, porównania czy inne określenia. Warto zaznaczyć, że wizerunki powszechn (...)

Zobacz pełny wpis »
Jest bardzo tchórzliwy i ciągle przed kimś ucieka, można go jednak zrozumieć, ponieważ cały czas spotyka na swojej drodze ludzi i zwierzęta, które chcą go zjeść. Jeśli chce,potrafi jednak zachowywać się mądrze i przebiegle - sprawiedliwie rządzi wśród Beduinów, umie też wymyśleć zagadkę, której nie umie rozwiązać mu (...)

Zobacz pełny wpis »
Koziołek Matołek jest głównym bohaterem książki pt. Koziołek  Matołek. Koziołek często wybiera się do Pacanowa. Za każdym razem gdy tam zmierza spotyka wielu ciekawych bohaterów i wiele ciekawych przygód . Przygody te czasami są ciekawe , niebezpieczne ale też śmieszne . Autorami tej książki są Kornel Makuszyński, Marian Walentynów (...)

Zobacz pełny wpis »