Przegranek

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Rzeszów
Główny blog zapiskiwariata.blogi.pl »
Data urodzenia 1990-03-02
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Przegranek

  Był zbudowany z obaw. I blizn. Ona była zbudowana z blizn. I obaw. ,,Pełne porozumienie” – jak pisze poeta. Jego obawy skutecznie potrafiły przykryć radość. – A jeśli przyjdzie ktoś i ją ukradnie? A jeśli rację mieli ci, którzy dawno, dawno temu mówili, że da szansę, a w zamian dostanie rozczarowanie? Co wtedy? Ona zasługuje na wszystko, co n (...)

Zobacz pełny wpis »
  Czasu na rozmyślanie było mało. Dotychczas ze wszystkich sił, zabraniał sobie myśleć o niej w tych kategoriach i było tej zasady trzymał się skuteczne. Patrzył na nią zawsze, jak na kobietę swojego życia, swoich marzeń, ale za każdym razem, gdy pojawiała się myśl o tym, że chciałby być z nią tak blisko, że bliżej już nie można, przychodziło otrzeźwienie. Jej ciało było dosk (...)

Zobacz pełny wpis »
Trzeci raz zaczęło się tak: postanowił jeszcze raz na nią popatrzeć. Wprawdzie zawsze, gdy patrzył na zdjęcie, na którym również został uwieczniony ten człowiek trzymający jej dłoń, czuł nieprzyjemne ukłucie, ale postanowił sprawdzić, czy aby przypadkiem nie dodała nowego zdjęcia. - Jednak nie wolno narzekać na Internet – myślał. – Kiedyś było to nie do zr (...)

Zobacz pełny wpis »
- Taka historia??? - Kaśka nie mogła się nadziwić. - Taka historia??? - pytała po raz setny. - Taka historia. W tym mieście. Druga taka historia w ciągu kilku miesięcy. - Tez bym chciała coś takiego przeżyć - mówiła. - Opowiadaj... - Co tu opowiadać... znaleźliśmy się i ta pani powiedziała, albo pomyślała, a nawet napisała, ze ona... mnie... - Ale co „ciebie”? - Wszystko. I zawsze. (...)

Zobacz pełny wpis »
Tego się bał. Wszedł do biura i od razu zauważył brak. - Tego się bałem – nazwał to, o czym myślał od rana. Na stoliku nie było jej literatki. – A miało być tak pięknie… chciałem pić dzisiaj z jej szkła, dotykając miejsca, które naznaczyła swoimi ustami – myślał. – Z tęskniącym wzrokiem spojrzał na miejsce, gdzie siedziała. Spojrzał i przywołał (...)

Zobacz pełny wpis »
- To jest głupie, ale nie umiem nad tym zapanować - pomyślał. - Chcę, żeby wiedziała wszystko: gdzie jestem, co robię, kogo częstuje papierosem, na co patrzę, na czyj widok odwracam wzrok. Taki zapis, a może nawet zdjęcie wierności. Żeby miała pewność i spokój. Wyobrażał sobie, ze jest jak ci, którzy wrzucają do sieci zdjęcia przyrządzonego przez siebie mięsa, albo sfotografowane (...)

Zobacz pełny wpis »
- Bo Ty jesteś z innej ligi - powiedział, gdy pytała. - Tak jakby Real Madryt grał z Pogonią Stawiszyn. Zaśmiała się, chociaż nie wyobraziła sobie jak Messi ogrywa jakiego Kaczmarka, szwagra sołtysa. A ob sobie wyobraził. Taki Kaczmarek. I ona. Taka Julia Roberts. Gdyby Kaczmarek chciał zatańczyć z Julia Roberts, ta ze względu na dobre wychowanie by nie odmówiła. Ale gdyby on sob (...)

Zobacz pełny wpis »
A więc tak wygląda pierwszy zawód - pomyślał. - Obiecałem, że napiszę. I zacząłem pisać! Ale świat przynosił mi co chwilę nowe zadania. Wysłać to, co zaczęte? Czy za dwa dni dokończyć mikrostrukturalny w swej istocie proces twórczy? Podać jej nieprzygotowane produkty, a może kompletne danie, by mogła się - jak ja nią - delektować? A może poczuje zawód? Bo przecież obiecałem... A ja (...)

Zobacz pełny wpis »
Niekochany nie zdradza. Niekochana nie zdradza. Niekochani szukają się nawet 30 lat. Nijaki swiat nie może być powodem, dla mentalnych samobójców. Nijaki swiat, nijaka ona i tylko jakieś dzieci. Właśnie dlatego czekał i obiecał czekać tak długo, jak długo będzie trzeba...

Zobacz pełny wpis »