Prezess

Profil blogera.


Informacje ogólne

Imię i nazwisko Dgdg Dfgsdg
Główny blog prezess.blogi.pl »
Data urodzenia 1970-01-01
Wiek 52 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Prezess

Przez 50 lat nic nie jadła i nic nie piła        Chociaż Marta Robin zmarła już dziewiętnaście lat temu, to jednak we Francji "pełno jej" wszędzie: w ruchach chrześcijańskiej odnowy, w nowopowstałych wspólnotach zakonnych, w książkach, artykułach.. . A to płynie z faktu, że przez jej dom przewinęło się ponad sto tysięcy ludzi, a dla każdej z osób s (...)

Zobacz pełny wpis »
ponoc jest lista pod ktora mozna sie podpisac w sprawie zamkniecia teatru rozmaitosci - powod ? - wystawianie sztuk obscenicznych i graniczacych z wulgarnoscia - no coz  - a mowiono ze cenzorow juz nie ma , zawsze widac znajda sie mesjanisci ktorzy chca wyprostowac skrzywione spoleczenstwo. Ostatnio mam wrazenie ze nikogo kolo mnie nie ma ! Cholerne uczucie kiedy bierzesz tele (...)

Zobacz pełny wpis »
Triumf – tak niewątpliwie był to triumf dobra nad złem. Powiedziała, że mu wybacza. Jej oczy, Boże za te oczy każdy mógłby iść na koniec świata. Powiedziała to delikatnie, ważyła słowa których i tak on nie rozumiał. Każde słowo stawało się częścią zdania, liczył się tylko jego sens. Chciał ją objąć, przytulić lecz marmur większy był od jego ramion, czuł przed nim jakiś szac (...)

Zobacz pełny wpis »
Skłucone serce Moje serce powiedziało do mnie kochaniemoje serce objęło mnie czule w serdecznym uściskuChwile trwało zanim zrozumiałem Chwila za chwilą słonecznego wyczekiwaniaSłowo przez słowo ciałem się stałoOkręt mych myśli tonie w zatoceJakże to piękne uczuciePatrzeć jak życie zwalnia dogłębnie zamknięty w sobieotwieram drzwi dla dobrychJak ptak z klatkiwyfruwam na łonopatrzę (...)

Zobacz pełny wpis »
Nie mówił. Słowa w tym momencie stawały się dla niego nic nie znaczące – jak dźwięk piasku rzuconego o trumnę. Zastanawiające jest to słońce – nagie, bezkompromisowe a zarazem tak płochliwe. Śmieszna gonitwa chmur. Uciekające płomienie martwego tygrysa goniące lwią paszcze żywej marności. Światło – o tak ono dziś było dla niego udręką. Patrzył jej w oczy żarliwy (...)

Zobacz pełny wpis »
tekst mojego kolegi - duzo bledow ortograficznych - ale warto przeczytac   Nic wielkiego. Coś co zdarza sie tyśące raazy diennie. Ninc takiego. Straciłem umiejętność dziwienia się temu. Przywykłem do największego cudu na tym świecie i nie widze w nim żadnej metafizyki nic wspaniałego. Czy to nie smutny? Szczerze mówiąc to nie.RODZIMY SIE. Zabawne że tylko po to aby niedługo (...)

Zobacz pełny wpis »
praca mojego kolegi - duuuuuuuuzo bledow - ale jak zawsze warto przeczytac Nic wielkiego. Coś co zdarza sie tyśące raazy diennie. Ninc takiego. Straciłem umiejętność dziwienia się temu. Przywykłem do największego cudu na tym świecie i nie widze w nim żadnej metafizyki nic wspaniałego. Czy to nie smutny? Szczerze mówiąc to nie.RODZIMY SIE. Zabawne że tylko po to aby niedługo potem (...)

Zobacz pełny wpis »
to opowiadanie napisalem w 2002 roku   Tak jak gdybyś zamknął oczy – wyobraził sobie długą uliczkę z małymi domkami i mnóstwem drzew. Tak naprawdę to ulica Ferleya tak nie wyglądała. Taki był jednak prospekt informacyjny który leżał w szufladzie jego biurka. Ulica ta nie różniła się znacznie od innych w tej dzielnicy. Ponoć kiedyś był tutaj cmentarz celtycki, ale wyda (...)

Zobacz pełny wpis »
Śmierć na pięć   Niepowodzenia, a w ich wyniku frustracje, powodują poczucie niemocy, obniżają poczucie własnej wartości. Nasilenie niepowodzeń prowadzi zaś do powstania kryzysu egzystencjalnego. Wiąże się ono często z utratą sensu życia, świata wartości. Sens życia to wytyczenie jasnego, praktycznego i możliwego do zaaprobowania kierunku działania na przyszłość, a bez zas (...)

Zobacz pełny wpis »
Nie zadawajmy pytań     Nie zadawajmy pytań, co było, to było. Liczy się tylko ta chwila i miłość, jeśli to miłość.   Nie zadawajmy pytań, co będzie, to będzie. Liczy się tylko ta chwila i szczęście, jeśli to szczęście.   Nie zadawajmy pytań, milczenie lepsze od kłamstwa. Liczy się tylko ta chwila, naprawdę, jeśli to prawda.   (...)

Zobacz pełny wpis »