Prawo-podatkowe

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Myślenice
Główny blog prawo-podatkowe.blogi.pl »
Data urodzenia 1985-10-03
Wiek 36 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Prawo-podatkowe

W podatkach szykują się kolejne zmiany. Od teraz zmieni się termin składania deklaracji PIT oraz forma ich przesyłania do Urzędu Skarbowego. Zmiany dotyczyć mają deklaracji: PIT-11, PIT-R, PIT-8C, PIT-40, IFT-1/IFT-1R. Od 2016 roku:  Płatnicy rozliczający nie więcej niż 5 osób mogą sporządzić deklarację r (...)

Zobacz pełny wpis »
KLASYFIKACJA PODATKÓW Podatkiem nazywamy bezzwrotne, powszechne, nieodpłatne i przymusowe świadczenie pobierane przez rząd. Pierwszy podział dzieli je ze względu na stosunek przedmiotu opodatkowania do źródła podatku: BEZPOŚREDNIE- rozróżniamy tutaj podatki dochodowe i podatk (...)

Zobacz pełny wpis »
Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług od stycznia 2014 r. wprowadza szereg zmian w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego na gruncie VAT. Biorąc pod uwagę sprzedaż wysyłkową to nowy rok niesie taką zmianę, że znika przepis szczególny dotyczący sposobu rozliczania tzw. sprzedaży internetowej. Dawniej w przypadku sprze (...)

Zobacz pełny wpis »
Stawki podatków i opłat lokalnych zostały ustalone zgodnie ze wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu 2014 r. w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r., który wyniósł 100,4 (wzrost cen o 0,4 %).   Stawki podatku transportowego w 2015 roku: 1.  Od samochodu ciężarowego o (...)

Zobacz pełny wpis »
W roku 2014 osoby fizyczne mogą wybrać lub zmienić formę rozliczenia podatku od dochodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.   Wyróżniamy cztery formy opodatkowania: skala podatkowa podatek liniowy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych karta podatkowa   (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzień 1 kwietnia 2014 roku będzie dniem, w którym zmienią się zasady odliczania podatku VAT przy nabyciu samochodów osobowych. Wysokość stawki będzie zależeć od sposoby wykorzystania danego samochodu. 100% odliczenia podatku VAT będzie przeznaczony tylko dla tych podatników, którzy zakupiony samochód będą używać wyłącznie w (...)

Zobacz pełny wpis »
Ze zwolnienia podmiotowego z VAT korzystać mogli podatnicy, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła wraz z rokiem podatkowym kwotę 150.000 zł. W tym roku limit ten będzie taki sam, zmienią się jednak zasady dotyczące stosowania tego zwolnienia.   PO PIERWSZE : LIMIT SPRZEDAŻY Zwolnieniu od podatku podatników są Ci po (...)

Zobacz pełny wpis »
Rozliczenia podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych należy składaćw terminie do dnia 30 kwietnia 2014 roku. Jednak styczeń jest już miesiącem, gdy należy złożyć pewne oświadczenia:   Do 10 stycznia - złożenie płatnikowi oświadczenie PIT-12 1. pracownicy 2. tymczasowo aresztowani lub skazani 3. osoby otrzymujące emeryt (...)

Zobacz pełny wpis »
Podatek liniowy w 2014 roku ( stawka liniowa 19%) mogą stosować podatnicy prowadzący działalność gospodarczą samodzielnie lub w spółkach → cywilnej, jawnej, partnerskiej i komandytowej. Nie wszyscy wspólnicy muszą opłacać podatku liniowego. WAŻNE! Nie decyduj się na ten rodzaj podatku, jeżeli planujesz wykonywanie usług na rzecz byłych lu (...)

Zobacz pełny wpis »
Jesteś podatnikiem, który osiąga przychody z działalności gospodarczej prowadzonej samodzielniej lub w formie spółki cywilnej osób fizycznych lub spółki jawnej osób fizycznych? Oznacza to, że możesz opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Opłacanie ryczałtu od przychodów osiąg (...)

Zobacz pełny wpis »