Prawniczek

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Poznań
Główny blog zamowienia-publiczne.blogi.pl »
Data urodzenia 1982-04-05
Wiek 39 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Prawniczek

Prawo związane z budownictwem w naszym kraju jest uznawane za dziedzinę niesłychanie złożoną. Niedogodności w jego praktycznym zastosowaniu może potwierdzić ewidentnie większa część budowlanych przedsiębiorców. Wystarczy podkreślić, że jeszcze na długo przed samym rozpoczęciem jakiejkolwiek większego typu inwestycji trzeba podejmować wiele działań n (...)

Zobacz pełny wpis »
Obecnie w Polsce jest w trakcie realizacji naprawdę dużo spektakularnie skonstruowanych inwestycji z branży budowlanej. Samorządy, wykorzystując dotacje z UE, zapraszają firmy z budowlanego sektora do składania ofert. O czym w głównym stopniu musi wiedzieć firma, która jest zainteresowana aktywnym uczestnictwem w przetargu? W przetargu nieograniczonym na (...)

Zobacz pełny wpis »
Profesjonalna prawna obsługa w budowlanej branży powinna objąć szeroki wachlarz aspektów. Nie bez znaczenia jest już regularne weryfikowanie treści różnych ogłoszeń o przetargach, na co nie zawsze przedsiębiorcy zwyczajnie będą w stanie znaleźć czas. Ważne jest kompleksowe wsparcie w czasie przygotowywania samej oferty na przetargi typu publicznego. (...)

Zobacz pełny wpis »
Liczna grupa przedsiębiorców z budowlanej branży czyni starania, by wypracowywać nowe kontrakty, śledząc często obwieszczenia o zamówieniach publicznych. Z wykorzystaniem ogromnych środków z funduszy unijnych struktur, które są dysponowane na budowlane przedsięwzięcia, to dla nich naprawdę gigantyczna szansa na gwarantujące spory zysk (...)

Zobacz pełny wpis »
Każda z zainteresowanych firm przystępująca do przetargu musi mieć świadomość potencjalnego ryzyka w prawnym zakresie, które może w bezpośredni sposób wynikać z zbyt niskiej znajomości przepisów prawa bądź niemożności w zakresie dotrzymywania warunków szczegółowo opisanych w ramach przetargowej umowy. Poza gruntowną wiedzą w o (...)

Zobacz pełny wpis »
Wielu przedsiębiorców z budowlanej branży wyraża pogląd, że największym czynnikiem ryzyka w ich branży jest błąd w budowlanej sztuce. W gruncie rzeczy jest to prawda – wytworzenie zagrożenia budowlanego jest bezpośrednio związane nie tylko z następstwami typu karnego, ale może na dodatek totalnie zrujnować reputację dobrze obracającej się na r (...)

Zobacz pełny wpis »
Podmiot przygotowujący i prowadzący postępowanie odnośnie przetargu musi spełniać licznie występujące wymogi określone precyzyjnie przepisami prawa zamówień publicznych. Przed ruszeniem całej procedury przetargowej wypada stworzyć stosowną dokumentację, która powinna być poddana opiniowaniu. Dokumentacja przetargowa bezwzględnie musi obejmować regu (...)

Zobacz pełny wpis »
W naszym kraju w tym momencie realizowane są i przygotowywane gigantyczne inwestycje budowlane. Jak wynika z wyliczeń, aż 3/4 wszystkich publicznych zamówień w 2011 roku zostało udzielonych firmom w toku przetargu nieograniczonego. Znacznie mniejszą ilość inwestycji poprzedzono przetargami mającymi formę ograniczoną. Postępowanie w przetargu ograniczonym zak (...)

Zobacz pełny wpis »
Prowadzenie firmy z budowlanej branży wymaga nie tylko gruntownej znajomości warunków rynku, tendencji, które panują na nim, i konkurencji. Konieczna będzie dodatkowo szczegółowa znajomość prawa budowlanego. Zawarcie każdego kontraktu jest obwarowane wieloma przepisami. Nawet osoby będące prezesami dużych koncernów budowlanych nie zawsze po (...)

Zobacz pełny wpis »
Każda osoba, która miała styczność z budowlanymi umowami, ma świadomość, jak bardzo skomplikowane są to dokumenty. Ich sposób konstruowania może wpływać na późniejsze spory pomiędzy poszczególnymi stronami. Dlatego spore grono przedsiębiorców budowlanych w chwili rozpoczęcia działalności gospodarczej zakłada konieczność korz (...)

Zobacz pełny wpis »